abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25011
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Kā padarīt mājokli siltāku, gaidot apkures sezonu? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā padarīt mājokli siltāku, gaidot apkures sezonu?

Kā padarīt mājokli siltāku, gaidot apkures sezonu?
Autors: shutterstock.com

Lapām krāsojoties un ierodoties rudenim, arī temperatūra mājoklī no komfortablas var ātri vien kļūt par nepatīkamu; atdziestot gaisam ārā, arī temperatūra iekštelpās var būtiski pazemināties, turklāt apkures sezona tik ātri var nesākties. Kā šajā laikā sasildīties pašam un padarīt siltāku arī savu dzīves telpu?

Logi

Runājot par logiem, arī tiem ir sava, turklāt būtiska loma siltuma uzņemšanā un noturēšanā vai – gluži pretēji – zudumā. Vispirms noskaidro, kura mājas puse saņem dienas sauli un kura paliek ēnā. Diennakts gaišajās stundās pēc iespējas plašāk atver aizkarus un žalūzijas saulainajā pusē, lai gaisma un siltums iekļūtu mājoklī, savukārt ēnas pusē tos aizver, lai aizturētu siltumu no aizplūšanas. Tumšajā laikā ieteicams aizdarīt nakts aizkarus vai žalūzijas visiem logiem, jo tie kalpos kā papildu izolācijas slānis.

Pagatavo vakariņas cepeškrāsnī

Autors: Pascal Rey/flickr.com
Autors: Pascal Rey/flickr.com

Pat ja vēl nav pienācis vakariņu laiks, pagatavo kādu gardu ēdienu cepeškrāsnī. Cep dārzeņus, cepumus, ābolkūku vai izmanto šo rudens laiku, lai pagatavotu svaigu maizi. Pēc cepšanas un cepeškrāsns izslēgšanas noteikti atstāj tās durvis atvērtas, lai papildu siltums piepildītu telpu. Protams, vienmēr jāuzmanās un jāgādā, lai pie karstās cepeškrāsns nenokļūtu bērni vai mājdzīvnieki.

Eļļas radiators

Mūsdienās tirgū ir pieejami daudzi dažādi sildķermeņi un sildierīces ar atšķirīgu dizainu un funkcijām, taču eļļas radiatoriem cilvēki uzticas visvairāk. Eļļas radiators ir viena no drošākajām sildierīcēm; tā piesilda telpu vienmērīgi un vēl ilgi saglabā siltumu. Eļļas radiatoros tiek izmantota īpaša eļļa, kam ir laba siltuma pārnese, turklāt tā netiek patērēta lietošanas laikā.

Paklāji

Banner 280x280

Paklāji mājoklī ne tikai samazina putekļu daudzumu gaisā, bet arī rada patīkamu, siltu un mīkstu sajūtu kājām; paklājs ienes telpā mājīgumu, slāpē skaņu, turklāt vērā ņemams faktors ir arī siltuma ietaupījums, jo tā šķiedras palīdz siltumu noturēt.

Apģērba izvēle

Izvēloties dienas apģērbu, labākais veids, kā nodrošināt sev komfortu, ir ģērbties vairākās plānās, siltās kārtās. Šīs apģērba kārtas aiztur gaisu, kas, savukārt, ir lieliska siltuma izolācija; jo vairāk drēbju slāņu, jo vairāk gaisa un jo vairāk izolācijas. Turklāt, ja kļūst pārāk karsts, var no kādas kārtas atbrīvoties. Šis pats ieteikums attiecas arī uz segām, naktī guļot gultā. Tāpat neaizmirsti nosegt pēc iespējas vairāk ādas virsmas – sasildīties nepalīdzēs pat vairāki džemperi, ja kājas būs basas.

Ūdens vārīšana

Neatkarīgi no tā, vai izmanto elektrisko tējkannu, metāla tējkannu vai katliņu, verdošs ūdens palīdzēs sasildīt virtuvi. Un, kad ūdens ir uzvārījies, neaizmirsti pagatavot savu iemīļotāko tēju vai citu dzērienu un sasildīt sevi no iekšpuses. Karstais dzēriens būtiski nemaina ķermeņa temperatūru, taču mute ir viena no jutīgākajām ķermeņa zonām; sildot šo zonu, smadzenes saņem signālu, ka siltumu saņem viss ķermenis.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu