abc.lv skaitļos

Lietotāji online21
Aktīvie uzņēmumi24975
Nozares raksti1125
Ekspertu atbildes3041
Kā panākt līdzsvaru starp estētiku un komfortu vannasistabā? Iesaka interjera dizainere : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā panākt līdzsvaru starp estētiku un komfortu vannasistabā? Iesaka interjera dizainere

Kā panākt līdzsvaru starp estētiku un komfortu vannasistabā? Iesaka interjera dizainere

Pat, ja dušu vai vannu izmantojam tikai no rīta vai vakarā, izlietne jebkurā gadījumā savu funkciju pilda katru dienu. Turklāt vairākas reizes: mēs mazgājam rokas, tīrām zobus, ķemmējam matus, skatāmies spogulī vai veicam citas higiēnas procedūras. Tāpēc izlietnes zonai arvien lielāku uzmanību pievērš gan santehnikas ražotāji, gan interjera dizaineri. Pēc ekspertu domām, panākt līdzsvaru starp estētiku un komfortu nav grūti, jo tirgū jau tagad pieejami moderni risinājumi visai vannasistabai.

Labi pārdomāti skapīši pasargās no haosa

Labi pārdomāta vannasistaba var kļūt par īstu SPA katrā mājoklī, norāda interjera dizainere Alda Melzupe, uzsverot, ka tam ne vienmēr ir nepieciešama grezna vanna vai duša. Lielākajai daļai ikdienas procedūru vannas istabā cilvēki izmanto izlietnes zonu, tāpēc tā bieži kļūst par centrālo objektu visā telpā.

"Lai arī ir daļa cilvēku, kuriem patīk salikt atsevišķus plauktus pie vannas, piemēram, vīna glāzei vai grāmatai, tādējādi šo zonu padarot par savu atpūtas vietu, izlietnes zona tomēr ir tā, kur tiek novietoti visi skaistumkopšanas līdzekļi, veidots pārdomāts apgaismojums, atrodas spogulis,” stāsta interjera dizainere.

Ņemot vērā, ka izlietnes zona ir priekšplānā, svarīgākais interjera dizainera un pēc tam paša cilvēka uzdevums ir saglabāt estētiku, tāpēc eksperte iesaka padomāt par ikdienas priekšmetu glabāšanas vietām.

Banner 280x280

"Ir svarīgi nepārblīvēt vannasistabu ar sīkām detaļām, kas rada haotisku sajūtu. Izlietnes zonā varam novietot skapīšus un plauktiņus, kuros ievietot nepieciešamās lietas tā, lai būtu gan ērti, gan vizuāli skaisti. Ir jāpievērš uzmanība arī krāsām un aksesuāriem. Piemēram, raibas, agresīvas flīzes nekad nesniegs miera sajūtu un ātri apniks. To vietā iesaku izvēlēties vienkrāsainas vai viegli rakstainas flīzes," iesaka dizainere.

Jādomā arī par to, kas atrodas virs izlietnes

Lai izveidotu patiesi ērtu izlietnes zonu, dizainere aicina pievērst uzmanību arī tam, kas atrodas virs izlietnes. Ja ir plānots piekārt spoguli un izmantot to, piemēram, grima veidošanai, dizainere iesaka paredzēt ērtu elektrības pievadu un atbilstošu spoguļa apgaismojumu. Savukārt tiem, kam nepieciešams novietot iespējami vairāk priekšmetu "pa rokai", ieteicams izvēlēties pārdomātus dizaina skapīšus.

"Svarīgi ir izvēlēties ērtas, viegli pieejamas glabāšanas vietas, kas nav atvērti plaukti. Izlietnes zonas iekārtojums, protams, ļoti atkarīgs no telpas izmēriem. Taču visērtākā ir plaša virsma ar izlietni, zem kuras ir atvilktņu grupa, taču virs tās - spogulis," norāda dizainere.

Ko izvēlēties: atsevišķus segmentus vai veselas vannas istabas līnijas?

Sanitāro sistēmu ražotāja „Geberit“ pārstāve Pārsla Sauka stāsta, ka pēdējos gados cilvēki vannas istabā meklē minimālisma dizaina un izcilas funkcionalitātes sinerģiju, jo tā ne tikai garantē vienmēr patīkamu tēlu, bet arī sniedz praktiskus ieguvumus.

"Daudzi piekritīs, ka mazgāt izlietni un blakus esošās virsmas, nav tas patīkamākais darbs. Tāpēc, iekārtojot vannasistabas izlietnes zonu, jo īpaši, ja iepriekšējā pieredze nav iepriecinoša, lielākā daļa cilvēku sagaida vienkāršas lietas: vieglāku tīrīšanu, vairāk brīvas vietas un pārskatāmu uzglabāšanas sistēmu. Ņemot vērā šīs vēlmes, ražotāji un dizaineri ir radījuši ne tikai atsevišķus produktus, bet pat veselas līnijas, kas spēj izpildīt patērētāju prasības un vienlaikus palīdz saglabāt vienotu vannas istabas interjera tēlu," stāsta uzņēmuma pārstāve.

Eksperte uzsver, ka, izvēloties vairākus produktus no vienas līnijas, ir vieglāk radīt katra cilvēka vēlmēm atbilstošu iekārtojumu – sākot no izlietnes, izlietnes skapīšiem un sienas skapīšiem un beidzot ar darba virsmu. Turklāt atsevišķus vienas līnijas elementus var viegli kombinēt savā starpā, pielāgojot tos vannasistabas izmēriem un vajadzībām.

Izlietnes caurules, kas "aizņem" vietu skapī, ir pagātne

Eksperte uzsver, ka, lai gan mēs parasti kanalizācijas sistēmu neredzam “ar neapbruņotu aci”, patiesībā tā aizņem daudz vietas. Tāpēc vecākas paaudzes izlietnēm pat lieli izlietņu skapīši kļūst mazvērtīgi.

"Prieks, ka mūsdienās tehnoloģijas pilnveidojas patērētāju labā. Piemēram, sērijas “Geberit ONE” izlietņu notece ir aprīkota ar elegantu keramikas vāciņu un integrētu ķemmveida ieliktni. Visi modeļi ir aprīkoti ar vietu taupošu noteci, tāpēc parastais sifona izgriezums skapītī vairs nav vajadzīgs," stāsta speciāliste, piebilstot, ka papildu vieta lietām ir jebkura cilvēka vēlme, neatkarīgi no vannasistabas izmēra.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Ekspertu aptauja: Vai būvniecības process Latvijā tiek pārvaldīts efektīvi?

Ekspertu aptauja: Vai būvniecības process Latvijā tiek pārvaldīts efektīvi?

Būvniecības procesa efektīva pārvaldīšana, savlaicīga risku izvērtēšana un novēršana ir aktuālas problēmas būvniecības nozarē Latvijā. Lai sniegtu ieguldījumu situācijas uzlabošanā, būvniecības nozares profesionāļu apvienība ir sagatavojusi aptauju, kurā aicina iesaistīties ikvienu, kam rūp būvniecības nozares attīstība Latvijā.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.