Kā pareizi iepakot traukus, pārvācoties uz jaunu mājokli?
Pārvākšanās procesā ir jāpievērš īpaša uzmanība trauku transportēšanai, lai pasargātu tos no plīsumiem. Šķīvjus, bļodas, glāzes, krūzes, kā arī dizaina priekšmetus nepieciešams rūpīgi sapakot, izmantojot tam paredzētus ietīšanas materiālus. Kādus materiālus izvēlēties un kā pareizi iepakot traukus, lai tos varētu droši pārvest uz jauno mājokli?
Vislabākais iepakošanas materiāls, protams, ir burbuļplēve. To visefektīvāk ir klāt starp šķīvjiem, lai tie neskrāpējas viens pret otru. Ar plēvi var izklāt arī visu kasti, kurā tiks likti trauki.
Pirms burbuļplēves izmantošanas ieteicams izmantot vecās avīzes. Ar tām ietin traukus – it īpaši glāzes un krūzes. Svarīgi avīzes saburzītā veidā ielikt arī to iekšpusē, lai pasargātu no saplīšanas. Avīžu vietā var izmantot arī salvetes.
Ļoti labs materiāls trauku iepakošanai ir ziedu ietinamais papīrs. Tas ir plāns, bet izturīgs un viegli padodas ietīšanai.
Vēl daži materiāli, kas piemēroti trauku ietīšanai – lina audums, virtuves dvieļi, zeķes vai citi auduma izstrādājumi. Galvenais noteikums – ietinamos materiālus nedrīkst taupīt.
Nākamais solis – kastes izvēle. Tai jābūt stingrai, ne pārāk lielai un ne pārāk mazai. Pārāk cieši salikti trauki vai pārāk liela brīvā telpa kastē palielinās iespēju, ka trauki pārvietošanas procesā saplīsīs.
Liekot ietītos traukus kastē, novieto tos sāniski vienu blakus otram, nevis vienu virs otra. Tā varēs izvairīties no trauku saskrāpēšanās. Bieži vien gadās, ka saliekot šķīvjus vienu uz otra, apakšējais šķīvis no šāda smaguma saplaisā. Tāpēc tos noteikti saliec sāniski.
Kastē sākumā liec smagākos, izturīgākos traukus, beidzot ar smalkākajiem izstrādājumiem, kurus novieto augšpusē.
Kad esi salicis traukus kastē, pārbaudi, vai tie ir sapakoti pietiekami cieši un tie nesitas viens pret otru. Tad pa virsu ieklāj vēl vienu burbuļplēves slāni. Kasti aiztaisa un kārtīgi aizlīmē ciet ar līmlenti. Ieteicams uz kastes uzlīmēt norādi, ka tajā ir viegli plīstoši objekti.