Kā pareizi lietot ledusskapi pēc transportēšanas?
Jauna ledusskapja iegāde izraisa daudz pozitīvu emociju tās īpašniekam. Taču bieži vien aiz priekiem pircēji aizmirst par vienu būtisku nosacījumu – kad drīkst ledusskapi pieslēgt strāvai. Saņemot jauno ierīci, daudzi vēlas to nekavējoties ieslēgt un pārbaudīt tā darbību vai pat piepildīt to ar pārtiku, taču nezināšanas dēļ var gadīties vilties – pieslēdzot ledusskapi pie strāvas, tas nedarbojas. Un tas ir saistīts tikai un vienīgi ar to, ka nav ievēroti visi tā pareizas ekspluatācijas nosacījumi.
Kad drīkst pieslēgt ledusskapi pie strāvas?
Neatkarīgi no tā, vai iegādāts jauns ledusskapis vai vecais ticis pārvests uz jaunu mājvietu, jāatceras, ka ierīci pieslēgt strāvai uzreiz nedrīkst. Ir vajadzīgs zināms laiks, lai tajā esošā dzesētājviela jeb freons vienmērīgi izplatītos pa dzesēšanas sistēmas caurulēm un kompresora eļļa pēc pārvadāšanas atgrieztos tās sākotnējā stāvoklī.
Siltajos gada mēnešos pirms ledusskapja ieslēgšanas jānogaida vismaz divas līdz trīs stundas, savukārt aukstajā sezonā ieteicams ieslēgt ierīci pēc četrām līdz sešām stundām, kad tā būs uzsilusi līdz istabas temperatūrai.
Tāpat ir jāņem vērā arī tas, kādā stāvoklī ierīce tika nogādāta līdz galapunktam. Ražotāji parasti iesaka pārvadāt ledusskapi vertikālā stāvoklī, taču ne vienmēr tā izmēri ļauj pārvadāt ierīci pareizi. Tāpēc bieži vien nākas novietot tehniku transportlīdzeklī guļus. Šādos gadījumos ierīci ieteicams pieslēgt strāvai tikai pēc astoņām līdz 16 stundām, pretējā gadījumā, pat ieslēdzot ledusskapi uz īsu brīdi, var rasties nopietni bojājumi ledusskapja darbībā. Tāpat pirms tehnikas ieslēgšanas jāpārliecinās, vai pārvadāšanas laikā nav radušies bojājumi tās iekšpusē vai ārpusē.
Papildu nosacījumi, kas jāņem vērā
1. Lai ledusskapis pareizi darbotos, tam jānodrošina stabila pamatne un nepieciešamības gadījumā jānoregulē ierīces kājiņas. Tādējādi tiks nodrošināta cieša un hermētiska ledusskapja durvju aizvēršana un vienmērīga gaisa cirkulācija ierīces iekšienē, kā arī pareiza dzesēšanas funkcijas darbība.
2. Pirms ledusskapja ieslēgšanas un piepildīšanas ar pārtiku, ieteicams kārtīgi nomazgāt visus tā nodalījumus, kā arī iekšējās un ārējās sienas, lai atbrīvotos no specifiskās smakas, kas raksturīga jaunām ierīcēm, kā arī putekļiem. Mazgāšanai var izmantot siltu ziepjūdeni vai nedaudz galda etiķa. Pēc tam ledusskapis kārtīgi jānoslauka ar sausu lupatu.
3. Pieslēdzot ledusskapi pie strāvas, nesteidzies piepildīt to ar pārtiku. Ledusskapim ir nepieciešams laiks, lai atdzistu līdz optimālai temperatūrai, un tas var aizņemt aptuveni trīs līdz četras stundas. Kad pagājis laiks, produktus var izvietot ledusskapja nodalījumos un plauktos, taču tas jādara pakāpeniski. Strauji piepildot ledusskapi pilnu ar pārtikas produktiem, tiek radīta palielināta slodze ierīces motoram, kas arī var negatīvi ietekmēt ledusskapja darbību. Arī turpmākajā ledusskapja ekspluatācijas laikā izvairies no tā pārblīvēšanas ar produktiem, lai nodrošinātu brīvu gaisa cirkulāciju ierīces nodalījumos.
Ievērojot šos vienkāršos nosacījumus un pareizi rūpējoties par tehniku, tā tev kalpos gadiem ilgi.