Kā piešķirt jaunu elpu vecajai padomju laika sekcijai?
Iespējams, tavā vai kādu tavu radinieku mājā joprojām atrodamas vecas padomju laiku mēbeles, piemēram, masīvās skaidu plašu sekcijas. Ja esi ieplānojis veikt telpas remontu un atjaunot arī interjeru, savu laiku nokalpojušās mēbeles tajā gluži vienkārši neiederēsies. Tomēr, pirms no vecās sekcijas atbrīvoties, padomā – varbūt tai ir iespējams piešķirt jaunu elpu, un tādējādi arī pielietojumu!
Veco, no modes izgājušo mēbeļu atjaunošana pats par sevi ir sarežģīts process, kas prasa piesardzīgu pieeju un lielu pacietību. Bet, ja esi nolēmis "atdzīvināt" veco padomju laika sekciju vai saglabāt kādu tās daļu, process var būt arī aizraujošs un gala rezultāts – ļoti labs.
Sekcijas atjaunošana: Virsmu tīrīšana un citi darbi
Atjaunošanas process ietver vairākus posmus, un to vari paveikt pats, pat bez iepriekšējas pieredzes. Pirms atjaunošanas uzsākšanas ir nepieciešams rūpīgi izņemt visus plauktus, nocelt antresolus, tad notīrīt putekļus un nomazgāt virsmas ar mitru drāniņu, un visbeidzot – ar smilšpapīru noslīpēt bojātās vietas.
Visbiežāk vecās mēbeles kļūst nelietojamas, jo zaudē savu funkcionalitāti, proti, durvis nav iespējams pilnībā aizvērt vai arī tās čīkst, ir izlūzusi eņģe vai nokritis rokturis. Tieši tāpēc šo elementu nomaiņa ir viens no pirmajiem soļiem vecās sekcijas atjaunošanā. Noņem visus dekoratīvos elementus, tostarp rokturus, stiklojumu, līstes un citus, kā arī atbrīvo virsmas no vecās krāsas vai lakas.
Gruntēšana, krāsošana un lakošana
Ja uz mēbeļu virsmas ir mikroplaisas, caurumi un citi nelīdzenumi, tie jāaizpilda ar koka pildvielu. Pirms krāsas uzklāšanas uz virsmas ieteicams to pārklāt ar grunti – tā nepieciešama, lai krāsu būtu viegli uzklāt un tā turētos pēc iespējas ilgāk. Ar otu vienmērīgi uzklāj gruntskrāsu uz mēbeļu virsmas, un, pirms sāc mēbeles krāsot, ļauj kārtīgi tai izžūt.
Krāsu ieteicams uzklāt vienā virzienā, kā arī vairākās kārtās, un arī tai nepieciešams laiks, lai izžūtu (apmēram sešas stundas). Ņem vērā, ka ātri žūstošas krāsas uzklājas nevienmērīgi, un ir būtiski izvēlēties kvalitatīvas otas.
Izmantojot laku vai hermētiķi, sablīvē krāsu. Tas ne tikai pasargās virsmu no skrambām, bet arī padarīs to skaistāku un nedaudz spīdīgu. Laku vislabāk uzklāt labi vēdināmā telpā. Kad tā izžuvusi, virsma tiek apstrādāta ar smalkgraudainu smilšpapīru, un lakas putekļus noslauki ar mitru drāniņu. Laku klāj vairākās kārtās (divās līdz trīs).
Jauna izskata piešķiršana
Lai sekciju atjaunotu, reizēm nepietiek ar tās krāsojuma un lakas atjaunošanu vien. Izmanto savu iztēli un izmanto dažādas metodes: trafaretu, dekupāžu, mozaīku vai aplikāciju. Nebaidies eksperimentēt – spilgtas krāsas un sarežģīti raksti noteikti piešķirs mēbelei jaunu, svaigu skatu.
Komentāri
-
Kur var dabūt vēl sekcijai Rīga korektorus? Man vajag astoņus pārus kaut kur sadabūt. Mans mobīlais tālrunis 29947292 vai e-pasts: asamlamgesamte4@inbox.lv
-
A kur vēl Rīgā var dabūt sekcijai Rīga, nu nevis eņģes, bet pašus atvilkņu korektorus sānos? Ja atceraties bija tādi melni un diezgan gaumīgi ... Man vajadzētu astoņus pārus tādus.