Kā rīkoties, lai īpašumam pieslēgtu elektrību?

Kā rīkoties, lai īpašumam pieslēgtu elektrību?

Ja esi iegādājies zemi un gatavojies būvēt savu sapņu māju vai arī vēl tikai lūkojies pēc nekustamā īpašuma, iespējams, apsver domu par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu. Kā pie tāda tikt? Cik laika un naudas būs vajadzīgs? – Lūk, atbildes uz šiem un vairākiem citiem jautājumiem, kas tev palīdzēs vienkārši un ērti īstenot ideju par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu tavā īpašumā.

Pieteikšana

Kā pieslēgt īpašumu elektrotīklam vai atjaunot elektrības piegādi?

Ja nekustamajā īpašumā nav pieslēguma elektrotīklam, pieteikumu jauna pieslēguma ierīkošanai iesniedz AS "Sadales tīkls" (ST) klientu portālā e-st.lv. Ja īpašums jau bijis apdzīvots, tajā ir saglabājies pieslēgums elektrotīklam un nepieciešams tikai atjaunot elektrības piegādi, vērsies ar pieteikumu pie sava elektrības tirgotāja.

Cik jaudīgu elektrības pieslēgumu man vajag?

Ar slodzes aprēķina kalkulatora palīdzību tiešsaistē nosaki jaunam elektrības pieslēgumam nepieciešamo jaudu. Tavām ērtībām slodzes aprēķina kalkulators pieejams sadalestikls.lv.

Sagatavošanas un ierīkošanas darbi

Vai man būs jāpiesaista vēl citi speciālisti, un kas veiks elektrības pieslēguma tehniskos darbus?

Jā, tev būs jāizvēlas sertificēts elektriķis, kas ierīkos ēkas iekšējo elektrotīklu. Atsevišķos gadījumos arī elektrotīkla izbūves projekta izstrādātājs. Izbūvi līdz sadalnei veiks konkursa kārtībā ST atlasīts būvnieks. Par elektrotīklu no sadalnes līdz tavam īpašumam un pašā īpašumā atbildīgs būs tevis izvēlēts sertificēts elektriķis. Tava īpašuma elektrotīklu ar kopējo savienos, kā arī sadalni un skaitītāju uzstādīs ST speciālisti.

Cik daudz laika vajadzēs un kā zināšu, kādi darbi jau paveikti un kas vēl jādara?

Atkarībā no projekta sarežģītības pakāpes jauna elektrības pieslēguma ierīkošana vai slodzes palielināšana var aizņemt no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Klientu portālā e-st.lv seko līdzi visiem elektrības pieslēguma sagatavošanas darbiem, kā arī iesaisties tajos. Reģistrē savu tālruņa numuru un saņem aktuālo informāciju arī SMS formā.

Izmaksas

Kā tiek aprēķinātas izmaksas?

Jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas vai slodzes palielināšanas izmaksas ir atkarīgas no pieprasītās jaudas un veicamo darbu apjoma. Tās sastāv no faktiskajām izmaksām, piemēram, maksas par sadalni, tās uzstādīšanu, kabeļa vai vada pievilkšanu līdz sadalnei u.c, un ieguldījumiem, kas nodrošina kopējā elektrotīkla pieejamību. Ja esi iegādājies zemi vai ēku, kurā nav pieslēguma elektrotīklam, vai vēl tikai plāno to darīt, iesniedz konkrētā īpašuma jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas pieteikumu klientu portālā e-st.lv un saņem izmaksu aprēķinu par brīvu.

Vai varu atgūt izmaksas?

Lai sekmētu uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides attīstību, klientiem, kuru elektrības pieslēgums vai pieslēguma jaudas palielinājums ir 0,4kV (kilovolti) elektrotīklā ar jaudu lielāku par 100A vai vidsprieguma elektrotīklā, ir iespēja piecu gadu laikā no jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas vai slodzes palielināšanas brīža atgūt par pakalpojumu samaksāto 100% apmērā. Rūpīgi izvērtē elektrības pieslēgumam nepieciešamo jaudu, lai atgūtu investīcijas un arī vēlāk lietotu elektrību nepārmaksājot!

Efektivitāte

Kādēļ atteikties no liekās elektrības pieslēguma jaudas?

Ar slodzes aprēķina kalkulatora palīdzību tiešsaistē pārliecinies, vai visa īpašumā pieejamā elektrotīkla jauda tiešām nepieciešama. Samazinot elektrības pieslēguma jaudu, atbilstoši šī brīža vajadzībām, samazināsies arī kopējās izmaksas par patērēto elektroenerģiju.

Kā varu samazināt īpašumā pieejamo elektrotīkla jaudu?

Piesaki pieslēguma jaudas samazināšanu klientu portālā e-st.lv un saņem šo pakalpojumu bez maksas. Rūpīgi izvērtē šī soļa nepieciešamību un ņem vērā, ka slodzes atjaunošana ir maksas pakalpojums. Tavām ērtībām slodzes aprēķina kalkulators pieejams sadalestikls.lv.

Citi pieslēgumi

Ko darīt, ja elektrība nepieciešama īslaicīgi?

Ja organizē pasākumu ārpus telpām, iekārto āra kafejnīcu vai plāno būvdarbus īpašumā, kurā nav pieslēguma elektrotīklam, un šāds pieslēgums nepieciešams vien uz laiku, kas nepārsniedz 24 mēnešus, pieteikumu īslaicīga pieslēguma ierīkošanai iesniedz klientu portālā e-st.lv.

Ko darīt, ja nav pieļaujams elektrības padeves pārtraukums?

Ja īpašumā esošajām elektroietaisēm nav pieļaujami elektrības piegādes pārtraukumi, ar ģeneratora palīdzību izveido autonomu elektroapgādi.

Vairāk informācijas www.sadalestikls.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Plašas izvēles matrači no Erti.lv visiem gadījumiem

erti_2

Ņemot vērā to, cik svarīgi gultā justies ērti, noteikti jāmin arī matrača loma. Pareizais matracis spēs ne tikai nodrošināt labu naktsmieru, bet arī palīdzēs justies ērti gultā sēžot, lasot vai strādājot. Bet kur pirkt matraci? Matraču veikals Erti.lv ir uzņēmums, kas Latvijā ražo augstas kvalitātes matračus dažādiem nolūkiem – gultas matračus ar vai bez atsperēm un virsmatračus.