Kā uz betona pamatnes ierīkot silto grīdu?
Siltā grīda ir lielisks apkures sezonas papildinājums, kas padara māju omulīgāku un kājām patīkamāku. Lai gan tās ierīkošana nav tik vienkārša kā parastas grīdas izveide, ģimenes locekļu labsajūtas dēļ noteikti ir vērts pacensties.
Siltās grīdas sistēma nodrošina vienmērīgu siltuma atdevi visā grīdas platībā, turklāt temperatūru iespējams regulēt un tā visā telpā ir vienmērīga. To bez īpaša aprīkojuma ir iespējams uzstādīt jebkurā dzīvoklī, un, nepieciešamības gadījumā, to var arī remontēt.
Silto grīdu var ierīkot zem flīzēm, dabīgā akmens, koka, betona, lamināta un pat paklāja. Tiek izšķirti trīs silto grīdu veidi. Ar ūdeni apsildāmām grīdām ierīkotas caurules, pa kurām cirkulē ūdens, un tās parasti izmanto privātmājās un telpās ar lielāku platību. Elektriskās grīdas vairāk piemērotas dzīvokļiem. Tām izmanto vai nu speciālu kabeli, kas iemontēts betona grīdā zem seguma, vai arī elektrisko paklāju. Elektrisko paklāju iespējams ieklāt, ja grīdas pamatne jau ir izveidota. Iespējams izvēlēties arī infrasarkanās siltās grīdas, kas ļauj lokāli uzsildīt grīdu, izmantojot ļoti plānu polimēra plēvi, kas izstaro infrasarkanos starus.
Tiec skaidrībā, kur atradīsies vai jau atrodas iebūvētās mēbeles, tualetes pods, dušas kabīne un citi objekti, kas novietoti uz zemes, jo šajās zonās siltās grīdas ierīkošana nav nepieciešama. 10cm no sienām un minētajām mēbelēm jāatstāj brīvi no apsildes elementiem.
Tālāk jāsagatavo grīdas pamatne. Kārtīgi notīri betona segumu un, ja izveidojušās plaisas vai robi, ieklāj grunts kārtu vai pašizlīdzinošo maisījumu betona virsmām 3mm – 20mm biezumā. Maisījuma kārtas biezums atkarīgs no betona virsmas bojājumu pakāpes.
Apsildes paklāja ieklāšanu sāc no elektropadeves vietas, kur plāno ierīkot termostatu. Vietās, kur nepieciešams mainīt klāšanas virzienu, pārgriez paklāja tīklu un apgriez to nepieciešamajā virzienā. Nekādā gadījumā nepārgriez paklājā iestrādātos vadus! Ja esi iegādājies pašlīpošo paklājiņu, tad ieklāšanu veic ar lipīgo pusi uz leju, bet citos gadījumos paklāja nostiprināšanai pie betona pamatnes izmanto karstu līmi, javu vai līmlenti.
Masu ieklāj ļoti rūpīgi, lai tā pilnībā nosegtu visu virsmu un izspiestos cauri paklāja tīklojumam. Tāpat arī masai jābūt vienā līmenī. Pēc tam ļauj tai sacietēt pēc ražotāja norādījumiem.
Siltās grīdas ierīkošana noslēdzas ar grīdas seguma ieklāšanu. Ja izmantosi koka vai lamināta grīdas segumu, tad uz masas vēl jāuzklāj kartona plāksnes vai cits apakšslānis.
Ja silto grīdu ierīko vannasistabā, virtuvē vai gaitenī, un grīdas segumam izvēlētas flīzes, tad noklāj sacietējušo masu ar flīžu līmi un uz tās izvieto flīžu klāju. Flīzes liec citu pie citas cieši blakus. Pēc tam ļauj segumam nožūt, bet nākamajā dienā ķeries klāt šuvju aizpildīšanai ar flīžu javu un špakteļlāpstiņu. Pēc tam ļauj javai nožūt un ar mitru drāniņu notīri lieko masu.
Grīdu apsildīšanu var sākt tikai pēc tam, kad ierīkotā grīda ir pilnībā nožuvusi.
Foto: Michael/Flickr.com
Ilustrācijas: abc.lv redakcija