Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?
Lielākajai daļai cilvēku vārds "lepna māja" asociējas ar "biezajiem", kuri "vārtās naudā" un var atļauties dzīvot skaistā un ērtā savrupmājā.
Tomēr – vai ir cerības kļūt par mājas īpašnieku ar vidējiem vai pat zemiem ienākumiem?
Saprotams, ka ne visi spēj sevi un savu dzīvi organizēt tā, lai veidotos uzkrājumi. Vienmēr atradīsies attaisnojumi, kādēļ to pašlaik nedarīt, vai būs neiespējami noturēties pretī mārketinga meistariem, kuri naski "paķers uz emocijām" ar kārtējo preci, pakalpojumu vai hobiju. Gribas, ja ne savu, tad īrētu mašīnu un "labāku nekā kaimiņam". Gribas apģērbu, lai nepateiktu, ka man naudas maz. Gribas lielveikalā piekraut pilnus ratus, jo ir taču visādas atlaides, lai pēc tam teju 30% no tā visa izmestu mēslainē. Gribas uzsmēķēt un/vai regulāri iedzert, par nepārtrauktu kafijošanu nerunājot. Gribas paslinkot pie datora vai TV, lai atrofētos un piemirstu, ka daudz izdevīgāk ir nodarboties ar fizisko kultūru un sportu, nekā tērēties ārstiem un medikamentiem katru gadu. Gribas pirkt lietas, bez kurām mierīgi varētu iztikt. Gribas nedomāt par to, kā ekonomēt elektrību, siltumu, degvielu u.c., par savu dārgo laiku nerunājot.
Ņemot vērā iepriekšminēto, cilvēkam ar salīdzinoši vidējiem ienākumiem (+/- 10 000 EUR gadā) ir potenciāls uzkrāt īpašuma investīciju fondā pat 2800 EUR un vairāk (aplēses veiktas, balstoties uz paša pieredzi, kā arī reālu piemēru; pamatā summas var ļoti variēt, tomēr galvenā tendence paliek nemainīga) – uzkrāt var un vajag!
Ar viena gada pūliņiem var izrādīties par maz, bet, piemēram, 3 gadu pašdisciplīna un gudra pieeja var reducēties uz visai pievilcīgu skaitli.
Ko darīt, ja ir "rakstura vājums" vai slinkums nodarboties gan ar taupīšanu, gan uzkrāšanu? Tad ir visas iespējas turpināt dzīvot no rokas mutē bez cerībām piedzīvot brīdi, kad "māja nāk pie tevis", nevis tu mūžīgi sūksties par grūto bērnību, smago jaunību un bezcerīgajām vecumdienām.
Tad seko jautājums – kā man rīkoties, jo grūti, sūri uzkrātie līdzekļi pat vairākus gadus pēc kārtas nedod iespēju nopirkt zemes īpašumu, kur nu vēl būvēties. Jā, taisnība. Pretīm jābūt palīdzīgai rokai, kas piedāvā vispirms zemi ar izpirkuma tiesībām. Seko pirmā iemaksa un vairāki gadi, kas nodrošina īpašuma tiesību iegūšanu. Kad zeme ir iegādāta, tad jau var domāt par būvniecību. Kad pamati un galvenās komunikācijas tiek izveidotas no personīgā uzkrājuma – tālāk reāla iespēja piesaistīt arī būvnieku, kas ļautu uzbūvēto ēku īrēt ar izpirkuma tiesībām.
Izklausās neticami? Varbūt, bet nožēlot vajagot tikai to, ko neesi darījis.
Autors: 165821_1__1_
SIA REIZ jums var piedāvāt ne tikai apbūves gabalus, bet arī palīdzēt atrast ceļu pie jūsu sapņu īpašuma!
www.investex.lv