Kā uzlabot ventilāciju vannas istabā, ja tajā nav loga?
Daudzos Latvijas namu dzīvokļos un mājās vannas istabas tiek ierīkotas bez logiem. Tas nozīmē, ka šādās vannas istabās neiespīd saule, tās nav vēdināmas, kā arī viegli uzkrāj mitrumu. Turklāt, ja gaisa apmaiņa ir nepietiekama vai maza, telpa var sākt smakot un ātri nolietoties, kā rezultātā vannas istabā sāk kļūt nepatīkami uzturēties. Par laimi, ir noteikti pasākumi, ko vari veikt, lai šādu situāciju nepieļautu, kā arī mazinātu mitruma uzkrāšanos un pelējuma veidošanos.
Novērst mitrumu un kompensēt logu trūkumu vannas istabā var, ievērojot turpmāk rakstā sniegtos padomus.
Ventilatora uzstādīšana
Viena no lielākajām problēmām mazās vannas istabās, kurām nav logu, ir tā, ka telpā tās izmantošanas laikā ātri uzkrājas mitrums. Lai to novērstu, labākais risinājums ir ventilatora uzstādīšana, kas var krasi samazināt mitruma daudzumu telpā.
Izvēlies labas kvalitātes ventilatoru, kas ir atbilstošs telpas lielumam, un pārliecinies, ka tas ir ieslēgts, kad vannas istaba tiek lietota (viens no variantiem ir, ka tas tiek ieslēgts vienlaicīgi ar gaismu, respektīvi, ar vienu slēdzi). Tas novērsīs mitruma uzkrāšanos un pelējuma veidošanos, kā arī samazinās nepatīkamā aromāta iespējamību.
Ja iespējams, netaupi naudu un izvēlies tādu ventilatoru, kas spēj noteikt gaisa mitrumu. Tas ieslēgsies, tiklīdz konstatēs pārāk augstu mitruma līmeni gaisā. Kvalitatīviem ventilatoriem ir augstāka pašizmaksa to papildu funkciju dēļ (piemēram, taimeris, gaisma, mitruma detektori un klusais motors), taču tie ilgtermiņā rūpēsies par tavu vannas istabu, tāpēc tajā noteikti ir vērts ieguldīt.
Gaisa sausinātājs
Gaisa sausinātājs ir alternatīva gadījumā, ja nav iespējas ierīkot ventilatoru. Tas palīdzēs savākt mitrumu, ko rada karstais ūdens, kad mazgājies dušā, un atpakaļ vannas istabā izpūst sausu gaisu, tādējādi novēršot kondensāta veidošanos, kas, savukārt, var novest pie baktēriju un pelējuma klātbūtnes.
Gaisa sausinātāji var būt ļoti lēti (piemēram, mitruma savācējs ar tableti), un tu vari to ievietot slēptā vietā (piemēram, aiz tualetes poda). Tu būsi pārsteigts, redzot, cik daudz ūdens ir absorbēts jau apmēram pēc nedēļas!
Novieto vannas istabā augus
Augi ne tikai izskatās lieliski, bet arī uzsūc daļu mitruma, tādējādi samazinot kopējo mitrumu telpā. Tas nozīmē, ka arī vannas istabā būs patīkamāk uzturēties, kā arī samazināsies nepatīkama aromāta rašanās iespējamība. Tomēr ņem vērā, ka augiem tik un tā būs nepieciešams vismaz mākslīgais apgaismojums.
Sprauga starp grīdu un durvju apakšu
Uzstādot vannasistabā durvis, nepieciešams atstāt apmēram divus centimetrus platu spraugu starp durvīm un grīdu. Tas uzlabos ventilācijas procesu un nodrošinās papildu vēdināšanu. Šis knifs var novērst spoguļu un stiklu svīšanu. Tāpat arī pēc vannas istabas apmeklējuma vēlams durvis atstāt puspavērtas vismaz nelielā spraugā, lai liekais mitrums neuzkrātos slēgtā telpā, bet izkliedētos.