abc.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi19856
Nozares raksti839
Ekspertu atbildes2481
Kā uzstādīt bioloģiskās attīrīšanas iekārtu privātmājai Rīgā : abc.lv

Kā uzstādīt bioloģiskās attīrīšanas iekārtu privātmājai Rīgā

Kā uzstādīt bioloģiskās attīrīšanas iekārtu privātmājai Rīgā
Viss stāsts ir sācies ar to, ka pirms kāda pusgada jūtu uzplūdā tika nopirkta dvīņu mājas viena puse jaunbūves stadijā. Kā viens no galvenajiem argumentiem bija fakts, ka esošā dzīves vieta no topošās dzīves vietas atrodas precīzi 150m attālumā, bet šis tomēr būs stāsts par kanalizācijas sistēmas risinājumiem. Cerams, ka šis būs vērtīgs praktiskās pieredzes apraksts tiem, kuri vēl tikai plāno savu bioloģiskās attīrīšanas sistēmu vai pieslēgumu centrālajai pilsētas kanalizācijai.
 

Pēc projekta risinājums sākotnēji ir bijis paredzēts uzstādīt Čehijā ražoto sistēmu "Topas 10", kuru pat Google vairs īsti neizdevās atrast, jo ēkas tehniskais projekts ir kādus 7 gadus vecs... Nākamā dilemma bija izvēlēties starp bioloģiskās attīrīšanas iekārtas uzstādīšanu vai pieslēgties pilsētas kanalizācijai, vai uzstādīt pilnīgi hermētisku (izsmeļamo) kanalizācijas savākšanas cisternu, jo Rīgas pilsētā citu opciju nav. 
 
Pilsētas kanalizācijas pieslēgšanai būtu jārok tranšeja 200 metru garumā cauri privātajiem apbūves gabaliem, kas nozīmē atsevišķus saskaņojumus ar īpašniekiem un jaunu tehnisko projektu, kā arī jārēķinās, ka AS "Rīgas ūdens" šos pieslēgumus ļauj veikt tikai firmām, kas ir viņu apstiprinātajā sarakstā. Tas savukārt nozīmē, ka šeit brīvā tirgus un ekonomikas pamatprincipi nestrādā attiecībā uz izmaksām. Secinājumus izdarām paši.
 
Hermētiski noslēgtās kanalizācijas savākšanas cisternas uzstādīšanas gadījumā būtu jārēķinās ar regulāru asenizatoru pakalpojumu izmantošanu, bet, iedomājoties vien, kā šo pakalpojumu veicēju cisternas šļūtene pirms un pēc pakalpojuma veikšanas tiktu slidināta pa tikko uzklāto bruģi un iesēto zālāju, pa kuru ir plānots čībās aiziet līdz pastkastītei, tad nu... Šī ideja par asenizatora pakalpojumiem tika atmesta jau saknē.  
 
Gala rezultātā tika pieņemts lēmums uzstādīt lokālo bioloģiskās attīrīšanas iekārtu. Kā jau 21. gadsimta pilsonim, kurš ir sēdošā darba auditorija, nemāk kārtīgi iedzīt naglu, bet toties ir draudzīgās attiecībās ar internetu un mēģina ietaupīt katru centu, kur vien iespējams, tad primāri tika izmantotas tādas tirgus izpētes lietas kā "zvans draugam", Google un pat Salīdzini.lv utt. No visām 3 opcijām divas sakrita – gan draugi ieteica, gan arī internetā atradu, ka SIA "August Latvia Serviss" (www.august.lv) ir akcija saistībā ar tieši man nepieciešamo iekārtu – 4 cilvēku ģimene. 
 
Telefons rokā, un zvanām – izstāstu savu vajadzību un iespējas. Otrā pusē ļoti saprotošs speciālists, kas uzreiz godīgi atzina, ka darba šobrīd ir ļoti daudz, bet, neskatoties uz to, jau nākamajā dienā atrada iespēju atbraukt un apsekot objektu. Tikšanās norit ļoti raiti – uzreiz tiek veikti uzmērījumi cauruļu garumiem, tiek izskaidrots iekārtas darbības princips un novērtēta izvēlētā atrašanās vieta. Galvenās atziņas, ko esmu guvis, ir: iekārtas attīrīšanas līmenis pilnībā atbilst Rīgas pilsētas prasībām (kas nebūt nav zemas), iekārta neizdala nekāda veida smakas, tās apkope ir nepieciešama 1–2 reizes gadā, uzstādīšanu ir iespējams veikt 1 dienas laikā, un – kas patīkami pārsteidza – tiek dota 10 gadu garantija.
 
Sākas apdomu laiks un cenu salīdzināšana. Atrodu vēl vienu līdzvērtīgu piedāvājumu, ar ko arī sazinājos, diemžēl tā arī nedēļas laikā neviens pie manis neatbrauc. Ieslēdzu loģiku – ja nevar atrast laiku objekta apsekošanai, vai atradīs laiku iekārtas uzstādīšanai? Šo variantu atmetam, jo termiņi "spiež" (ziema nāk, banka prasa rezultātu utt.). Atkārtots zvans uz SIA "August Latvia Serviss", un svinīgi paziņoju, ka esmu gatavs uzsākt sadarbību. 
 
Pēc divām dienām atkārtoti ierodas uzņēmuma pārstāvis Gunārs Ķeipāns, un šoreiz jau detalizētāk pārspriežam visas nianses par elektrības vada pievilkšanu, liekās melnzemes utilizāciju un citas nianses, bet kopumā esmu pārsteigts par to, ka process man sāk šķist daudz vienkāršāks, nekā sākotnēji biju iedomājies. Principā – attieksme ir ļoti laba, darbības notiek ļoti operatīvi un kopējā cena izrādās par 20% zemāka, nekā sākotnēji biju rēķinājies. Kā arī, kopīgi apspriežoties, nolemjam plānotās SIA "August Latvia Serviss" iekārtas sērijas ATC nomaiņu pret AT6 sēriju, kas ir burtiski par pārdesmit eiro dārgāka, bet jau modernāka, ar augstāku attīrīšanas pakāpi un energoefektīvāka elektrības patēriņa ziņā. Nu ko – sākam rakt? Gandrīz... Jāņem tomēr vērā, ka ir augusts, kad būvniecībā darba netrūkst, un nedaudz ir jāuzgaida rindā – 2 nedēļas. Man tas ir pieņemami, un uzsākam laika atskaiti.
 
Tā diena ir klāt – tālāk būs neliela foto atskaite ar komentāriem, lai uzskatāmāk saprotams pats process.

Tikšanās objektā sarunāta uz plkst. 9.00, plkst. 8.00 zvana telefons. Pirmā doma – tātad kaut kas noticis un neieradīsies vai arī informēs, ka kavēsies. Izrādās, ka brigāde jau ir objektā, jo izbraukusi ātrāk, lai nav sastrēgumos jāstāv. Wow! Sākums labs. Tiek sākta tehnikas un materiālu izkraušana.
 

Iekārtas un materiāli ir izkrauti – ķeramies klāt kurmju darbiem.

Tiek sākti paši rakšanas darbi. Pirms to uzsākšanas atkārtoti tieku lūgts precīzi norādīt elektrības kabeļu atrašanās vietas, lai tie rakšanas laikā netiktu pārrauti. Pats rakšanas process notiek ļoti delikāti, uz ko norāda fakts, ka viens plānos neiezīmēts elektrības kabelis tiek atrasts rakšanas laikā, bet ekskavatora vadītājs ir gana pieredzējis un vads netiek pārrauts. Ļoti labi!

Noraktā un liekā zeme tiek akurāti sakrāmēta vienā kaudzē tālākai utilizācijai.

Rakšanas procesā visu laiku tiek veikti mērījumi tranšejas krituma ievērošanai, tiek strādāts, tā teikt, līmenī. Papildus tieku pārliecināts par revīzijas lūkas nepieciešamību, kuras izmaksas ir salīdzinoši smieklīgas, bet, ja nu notiek sistēmas aizdambēšanās, tad tās nozīme ir nenovērtējama. 

Galvenā bedre ir izrakta, oļi ir sabērti, ceļam iekšā grodus un pašu iekārtu.
 


 

Pirms iekārtas aizrakšanas tā tiek piepildīta ar ūdeni, lai aizrakšanas laikā nepieļautu tās deformāciju.

Šādi izskatās pati iekārta un pagalms pēc uzstādīšanas. Interesanti ir tas, ka pagalms ir kļuvis līdzenāks, nekā tas bija pirms visiem rakšanas darbiem. Kvalitatīvi!
 


 
Secinājumi un ieteikumi
No šāda veida Iekārtu uzstādīšanas nav jābaidās, jo šis process beigās izrādījās daudzkārt vienkāršāks, nekā sākotnēji biju iedomājies.
 
Ir jāveic sākotnējais finansiālais ieguldījums sistēmas uzstādīšanai un iegādei, bet ilgtermiņā šāds risinājums ir daudz izdevīgāks nekā pieslēgšanās pilsētas centrālajai kanalizācijas sistēmai, kur maksa tiek aprēķināta par sistēmā iepludinātajiem kubikmetriem.
 
Laikus plānojiet iekārtas atrašanās vietu, jo sevišķi gadījumos, kad zemes platība nav liela. Manā gadījumā tika pieņemts lēmums iekārtu novietot tā, lai virs tās būtu iespējams izbūvēt terasi, kas pilnībā to noslēpj, bet jāatceras, ka šādā gadījumā ir jānodrošina terases dēļu grīdu vairogu pacelšana iekārtas apkalpošanai.
 
Pirms iekārtas atrašanās vietas izvēles nepieciešams noskaidrot būvvaldes prasības attiecībā uz tās novietni – Rīgā tie ir 3 metri no kaimiņu robežas, pretējā gadījumā jāveic papildu saskaņojumi, kas reizēm var būt ne tas vieglākais process.

Pirms iekārtas iegādes nepieciešams noskaidrot tās attīrīšanas pakāpi, lai saprastu, vai tā atbilst konkrētās apbūves teritorijas noteikumiem.

Mans personīgais vērtējums par konkrēto iekārtu un sadarbību ar SIA "August Latvia Serviss" būtu 9 no 10 ballēm. 10 balles es liktu gadījumā, ja pati iekārta un uzstādīšana būtu bijusi par velti...  


 
SIA "AUGUST LATVIA SERVISS"
Sliežu iela 7, Rīga, LV-1005
Tālrunis +371 26067676
Mob. tālrunis +371 20010699
E-pasts: info@august.lv
www.august.lv


Publicitātes foto

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

SIA "B-12" – mīkstās mēbeles, mēbeļu izgatavošana, mēbeļu labošana

mikstas mebeles_mebelu izgatavoshana_mebelu laboshana B-12 SIA

Izvēlēties mīkstās mēbeles nav viegli. Atrast patiesi kvalitatīvas mīkstās mēbeles – vēl grūtāk, jo cena ne vienmēr ir kvalitātes rādītājs. Turklāt, lai veikalos sameklētu tādu, gultu, dīvānu, krēslu, pufu vai citas mēbeles, kas atbildīs visām prasībām un būs konkrēto izmaksu vērtas, ir korekti jāizvērtē virkne dažādu faktoru.