Kā uzstādīt un uzturēt trauku mazgājamo mašīnu: pilns ceļvedis iesācējiem
Trauku mazgājamā mašīna ir kļuvusi par neatņemamu mūsdienu virtuves palīgu daudzās mājsaimniecībās, ievērojami atvieglojot ikdienas mājas darbus. Taču, lai šī tehnika kalpotu ilgi un bez problēmām, ir svarīgi to pareizi uzstādīt un regulāri kopt.
Neatkarīgi no tā, vai plāno iegādāties jaunu trauku mazgājamo mašīnu vai vēlies uzzināt, kā pagarināt jau esošās ierīces kalpošanas laiku, šajā rakstā sadzīves tehnikas veikala VDE eksperts sniedz noderīgus padomus par pareizu ierīces uzstādīšanu un ikdienas kopšanu.
Kā pareizi uzstādīt trauku mazgājamo mašīnu
Pirms trauku mašīnas uzstādīšanas, gluži tāpat kā uzstādot jebkuru sadzīves ierīci, svarīgi rūpīgi izlasīt ražotāja sniegtās norādes. Sekojot lietošanas instrukcijas sniegtajiem padomiem, trauku mašīnas uzstādīšanu iespējams paveikt paša spēkiem, bez profesionāļu palīdzības. Pirmais solis, kas jāveic, ir pareizās vietas izvēle.
Trauku mazgājamā mašīna jānovieto blakus ūdens un kanalizācijas pieslēgumam, tāpēc iepriekš jāizvērtē virtuves plānojums un komunikāciju pieslēguma vietas. Lai nodrošinātu vienmērīgu gaisa cirkulāciju un ierīces normālu darbību, ierīci nav ieteicams novietot tiešos saules staros vai blakus sildelementiem.
Ņem vērā, ka arī cepeškrāsns ir siltuma avots un trauku mašīnas un cepeškrāns novietojumam nevajadzētu būt tieši blakus. Ja plāno iegādāties iebūvējamo sadzīves tehniku, pārliecinies, ka virtuves iekārtas niša, kurā tiks ievietota trauku mašīna, atbilst ierīces izmēriem. Trauku mašīnas izmēri parasti tiek mērīti pēc to platuma:
- 45 cm: šie ir kompaktākie tirgū pieejamie modeļi, kas piemēroti nelielām virtuvēm vai mājsaimniecībām, kurām nav nepieciešama liela modeļa ietilpība;
- 60 cm: standarta trauku mašīnas izmērs, kas nodrošina pietiekami lielu trauku komplektu ietilpību lielākām ģimenēm.
Lielākajai daļai trauku mašīnas modeļu ir standartizēts 85 cm ierīces augstums, lai nodrošinātu ērtu ierīces novietošanu zem darba virsmas, taču šobrīd populāri kļūst arī 40–45 cm augstuma modeļi, individuāli pielāgotas virtuves iekārtas plānojumam.
Autors: Freepik.com
Ūdens un kanalizācijas pievades pievienošana
Uzstādot trauku mašīnu, iepriekš jāpārliecinās par elektrības pieslēgumvietas atbilstošu jaudu, kā arī ierīces darbībai atbilstošu ūdens spiedienu – tam jābūt atbilstošam ierīces tehnisko datu tabulā norādītajam vērtību intervālam. Ja ūdens pievades sistēma nav atbilstoša ierīces uzstādīšanai vai ūdens pievada šļūtene nav pietiekami gara, ūdens padeves pielāgošanu drīkst veikt tikai kvalificēts meistars.
Pēc trauku mašīnas novietošanas rūpīgi jāpārbauda, vai tā ir novietota vienā līmenī. Pat neliela līmeņa nesakritība ilgtermiņā var ietekmēt mašīnas darbību, radīt vibrāciju un paaugstināt trokšņa līmeni lietošanas laikā. Ērtai ierīces līmeņošanai trauku mazgājamās mašīnas ir aprīkotas ar regulējamām kājiņām.
Lai nodrošinātu optimālu ierīces darbību, nākamais solis ir pareiza notekcaurules savienošana ar kanalizāciju un ūdens pievada pievienošana. Notekcaurules savienojumam jābūt aptuveni 40–80 cm virs grīdas vai virsmas, uz kuras ierīce tiek novietota. Visas savienojuma vietas rūpīgi jāpārbauda un, ja nepieciešams, jānoslēdz ar blīvējumu, lai novērstu ūdens un nepatīkamo smaku noplūdi.
Jāizvairās arī no liekiem notekcaurules un ūdens pievada caurules līkumiem – lieki līkumi var radīt aizsprostojumu, palēnināt ūdens novadīšanu un ieplūdi, tā ietekmējot ne tikai mazgāšanas efektivitāti, bet ar laiku sabojāt trauku mazgājamās mašīnas mehānismu.
Pēc ierīces uzstādīšanas jāveic pirmais pārbaudes mazgāšanas cikls – atkarībā no modeļa, sekojot lietošanas instrukcijas norādēm, jāievada informācija par ūdens cietības līmeni un sāls dozatorā jāpievieno aptuveni 1 kg speciāli trauku mašīnām paredzētais sāls. Pēc tam jāiedarbina viens tukšs mazgāšanas cikls.
Lai trauku mašīna kalpo pēc iespējas ilgāk
Lai trauku mazgājamā mašīna darbotos efektīvi un kalpotu pēc iespējas ilgāk, ir svarīgi to regulāri tīrīt.
- Filtru, kurā uzkrājas ēdiena atliekas, ieteicams izņemt un rūpīgi izmazgāt reizi 2–3 dienās, atkarībā no lietošanas intensitātes.
- Gumijas blīves jāpārbauda regulāri, un vismaz reizi nedēļā tās ieteicams iztīrīt ar neabrazīvu švammīti vai mikrošķiedras lupatiņu.
- Lai novērstu nepatīkamās smakas, periodiski ieteicams palaist tukšu mazgāšanas ciklu, izmantojot specializētu līdzekli trauku mazgājamās mašīnas tīrīšanai.
- Jāseko līdzi arī sāls līmenim – jaunākajiem modeļiem uz ierīces displeja parādās paziņojums, kad jāveic gan sāls, gan skalošanas līdzekļa uzpilde.
Lai nodrošinātu ierīces normālu darbību, optimālu trauku higiēnu un mazgāšanas kvalitāti, pirms trauku ievietošanas mašīnā ieteicams noskalot liekās ēdiena paliekas un lietot tikai specializētos trauku mazgājamajām mašīnām paredzētos mazgāšanas un skalošanas līdzekļus.
- Apsver domu iegādāties indukcijas plīti? Lasi rakstu “Kā darbojas indukcijas plīts: viss sarežģītais ir vienkāršs” un uzzini svarīgāko informāciju par indukcijas plīts darbību, kādas ir indukcijas plīts priekšrocības, un kas jāņem vērā, pirms ierīces iegādes!
Autors: Freepik.com
Jauna un mazlietota sadzīves tehnika par īpaši izdevīgām cenām VDE!
Trauku mazgājamās mašīnas, ledusskapji, veļas mašīnas, tvaika nosūcēji un cita sadzīves tehnika tavai virtuvei par īpaši izdevīgām cenām vde.lv vai Verners DE veikalos visā Latvijā! Šeit iegādājies jaunu, kā arī mazlietotu sadzīves tehniku un ierīces ar vizuāliem defektiem pat ar vairāk nekā 40% atlaidi! Turklāt visām precēm tiek nodrošināta 2 gadu garantija!