Kā vajadzētu rūpēties par guļamistabu?

Kā vajadzētu rūpēties par guļamistabu?

Vēdināšana
Optimālajai istabas temperatūrai istabā jābūt no 18 ˚C līdz 22 ˚C, un telpu ieteicams vēdināt vismaz 10 līdz 15 minūtes. Tas ir nepieciešams ne tikai, lai labi izgulētos – telpas vēdināšana samazina tajā esošo mitrumu, kas ir labvēlīga vairošanās vide putekļu ērcītēm un citiem kaitēkļiem. Tādējādi vēdināšana, sauss gaiss un vienmērīga temperatūra istabā ierobežo kaitēkļu augšanas apstākļus, kā rezultātā tiek radīta pienācīga vide veselīgam miegam.

Mājdzīvnieki
Daudzi, kam mājās ir mājdzīvnieki, nepretojas un ļauj tiem ieiet guļamistabā un iekāpt gultā. Šķiet, ka tajā nav nekā slikta, bet kopā ar mājdzīvniekiem no āra ieceļo arī daudz baktēriju, kas paliek telpā, nonāk gultā un galu galā var izraisīt alerģiskas reakcijas vai nopietnākas veselības problēmas. Svarīgi katru reizi, kad dzīvnieks no āra ienāk istabā, nomazgāt tam ķepas, lai novērstu baktēriju izplatīšanos un nokļūšanu istabā, un tomēr būtu vērts neielaist savu četrkājaino draugu guļamistabā.

Segas un gultas veļa
Ja jūs domājat, ka gultas veļa vai pat segas ir jāmazgā tikai tad, kad uz tām parādās netīrumi, jūs kļūdāties – tas ir jādara regulāri. Lai arī parasti tiek pieņemts, ka putekļu ērcītes vairojas gultas veļā, tomēr tās var vairoties arī segās, tas ir atkarīgs no segu pildījuma. Ja segas ir pildītas ar spalvām, tajās uzkrājas vairāk mitruma, padarot tās par labvēlīgu dzīvesvietu putekļu ērcītēm. Izvēloties segas, kas izgatavotas no poliestera, un regulāri veicot dziļo tīrīšanu, var nodrošināt drošu vidi naktsmieram.

Vairāk par segām un gultas piederumiem variet lasīt šeit: nostra.lv.

Nepiederošie priekšmeti
Guļamistaba ir paredzēta atpūtai, spēku atgūšanai, un visi nepiederošie, ar to nesaistītie priekšmeti jānoliek tur, kur ir to vieta, noliktavā vai pagrabā. Sadzīves tehnika, velosipēdi, nelietojamie un glabāšanai noliktie priekšmeti nedrīkst piepildīt istabu, jo tas ne tikai bojā vizuālo telpas izskatu, bet arī samazina miega kvalitāti. Ja telpā ir minimāls priekšmetu daudzums, vide kļūst plašāka un tīrāka un nosaka, vai mēs no rīta pamodīsimies moži un atpūtušies. 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Elektrības patēriņš mājsaimniecībās pieaudzis par 17%

Elektrības patēriņš mājsaimniecībās pieaudzis par 17%

Ārkārtas stāvoklis un siltais laiks ir ieviesis izmaiņas patēriņa tendencēs un elektroenerģijas cenās gan Latvijas, gan globālajā tirgū. Laikā, kad vispārējā aicinājuma palikt mājās dēļ vidējais elektrības patēriņš Latvijas iedzīvotāju mājokļos ir palielinājies par 17%, elektroenerģijas cenas ir sasniegušas zemāko punktupēdējo septiņu gadu laikā, liecina energouzņēmuma "Enefit" apkopotie dati. 

Uzņēmējs runā