Kādas ir biežākās kļūdas, iekārtojot telpu ap televizoru? Stāsta interjera dizainere
Izdekorēt centrālo objektu savā mājoklī – vietu, kur atrodas televizors – bieži vien ir īsts izaicinājums, jo ir jāatrod balanss, lai izvēlētie risinājumi nepārslogotu televizoru un ierīce harmoniski un organiski iekļautos kopējā interjerā. Interjera dizainere Anda Ozoliņa dalās padomos, ko ņemt vērā, iekārtojot telpu ap televizoru, un brīdina par biežāk pieļautajām kļūdām.
Sienu toņu rūpīga izvēle
Plānojot mājas interjeru un iepriekš zinot, kur tiks novietots televizors, ir savlaicīgi jāizvēlas sienu toņi un to saderība.
“Sienu krāsas ir jāizvēlas, ņemot vērā vispārējo interjera konceptu un stilu, nevis televizora dizainu. Ņemot vērā telpas lielumu un platību, es parasti iesaku visām sienām izvēlēties gaišus toņus un tikai vienu sienu izrotāt ar košāku, kontrastējošu krāsu,” stāsta dizainere.
Siena, uz kuras tiek pielikts televizors, akcentē telpu, tāpēc bieži vien televizora vieta izskatās tukša un nepiepildīta. Šī iemesla dēļ pretējai sienai jābūt krāsotai gaišākā krāsā, lai radītu līdzsvaru. Tāpat ieteicams izvairīties no īpaši spilgtām krāsām ap televizoru, jo tās var traucēt vai kaitināt, ja ilgstoši skaties ekrānā.
Televizors kā daļa no dizaina kompozīcijas
Foto: Freepik.com/ vanitjan
“Bieži vien televizors un tam apkārt esošās mēbeles, piestiprinātas pie sienas, izskatās elegantāk, nerada smagnēju sajūtu un rada plašuma sajūtu telpā. Iebūvētās vai sekcijas tipa mēbeles var būt alternatīva, ja, piemēram, televizors ir pārāk smags, lai to pieliktu pie sienas,” stāsta dizainere.
Izvēloties televizora mēbeles, ir svarīgi nekļūdīties un darīt to patiešām pārdomāti. Mēbeļu garumam un platumam jāatbilst televizora izmēram. Ja mēbeles būs īsākas vai mazākas par televizoru, vizuāli šāda kombinācija var izskatīties nepievilcīgi.
Gaumīga un estētiska ideja - ierāmēšana
Foto: Freepik.com/ vanitjan
Radošs risinājums, kas var atdzīvināt telpu ap televizoru, ir televizora “ierāmēšana”, ap to izvietojot dažādus fotogrāfiju rāmīšus, ierāmētus zīmējumus vai gleznas. “Pirms to darīt, ir jāizvērtē, kā rāmji saskan ar citām telpā esošajām detaļām un krāsām. Ja interjerā dominē melnas detaļas, tad melni rāmji būs ļoti atbilstošs dekors. Ja telpa nav plaša un vēlies saglabāt minimālismu, tad baltie rāmji lieliski pildīs dekora funkciju un piestāvēs gaišo sienu krāsojumam,” dalās interjera dizainere.
Lielisks risinājums, kas radīs vēl izteiktāku un dabīgāku akcentu, būs rāmju izvietošana ap televizoru, kas pats izskatās kā glezna. Kad izslēgts, televizora ekrāns no melna kvadarāta pārtop košā mākslas darbā. Mainot televizora rāmjus un krāsas, to izdosies pavisam organiski integrēt ar rāmju palīdzību izveidotajā mākslas galerijā. Ierīce estētiskā izskata dēļ patiešām atgādina attēlu, kas karājas pie sienas, tāpēc iederas ne tikai dzīvojamā zonā, bet arī guļamistabas telpā, kur, atšķirībā no viesistabas, papildu dekorēšana nav nepieciešama.
Biežāk pieļautās dizaina un dekoru kļūdas
Kādi nepiemēroti risinājumi padarīs telpu blāvu? Pēc dizaineres domām, svarīgākais ir izvairīties no galvenajām kļūdām: nepareiza televizora izmēra un tā atrašanās vietas izvēles, kā arī telpas pārslodzes ar dažādiem dekoriem.
"Jāpatur prātā, ka lielam televizoram būs nepieciešamas daudz brīvas vietas uz sienas, lai ekrāns būtu skaidri redzams. Tāpat ir svarīgi sienu nepārblīvēt ar dekoru elementiem, košām krāsām, gleznām vai fotogrāfijām. Ja televizoru novietos pārdomāti, izvērtējot tam piemērotāko vietu un izmēru, tas kļūs par mājas rotājumu un telpai nebūs nepieciešami nekādi papildu akcenti.”