abc.lv skaitļos

Lietotāji online132
Aktīvie uzņēmumi25167
Nozares raksti1251
Ekspertu atbildes3041
Kādu grīdas laku vislabāk izvēlēties? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kādu grīdas laku vislabāk izvēlēties?

Kādu grīdas laku vislabāk izvēlēties?
Autors: Facebook.com/Gridasguru

DevoNatural Transit

Parketa laka

Divkomponentu ūdens laka parketa grīdām (poliuretāna-akrila bāze), nodilumizturīga. Īpaši piemērota koka grīdu apstrādei, kuras tiek izmantotas ikdienā un kurām ir jāsaglabā dabiskais izskats. Pateicoties augstajai nodilumizturībai un vieglajai apkopei, šī pusmatētā laka parketa grīdām ir ideāls risinājums mūsdienīgai uzklāšanai uz grīdām gan mājās, gan komerctelpās.

Iekštelpās produktu var lietot arī koka durvīm, mēbelēm, darba virsmām, griestiem u.tml.

 • Ļoti nodilumizturīgs.
 • Piemērots komerctelpām, kāpnēm un intensīvi izmantotām virsmām.
 • Izturīgs pret lielāko daļu ķīmisko produktu.
 • Koks saglabā dabisko krāsu (minimāli mainās tonis).
 • Ātra sacietēšana.
 • Var izmantot kopā ar citiem produktiem. Pieķeras visām pārējām DevoNatural parketa lakām un DevoNatural Color. 

Īpašas iezīmes: UV izturīgs (pret dzeltenumu), ar patīkamu aromātu, viegli uzklājams, ļoti izturīgs pret skrāpējumiem un lielāko daļu ķīmisko apkopes līdzekļu, atbilst GOS standartiem, drošs lietošanai, netoksisks un neuzliesmojošs, nesatur NMP. Cietības un elastības kombinācija nozīmē, ka jūsu grīda kalpos ļoti ilgi un būs ļoti izturīga pret nodilumu. 

Kas ir jāzina pirms DevoNatural Transit lakas uzklāšanas? 

Virsmas sagatavošana: virsmai jābūt tīrai, sausai, bez taukiem un putekļiem.
Produkta sagatavošana: samaisiet DevoNatural Transit A un B komponentus istabas temperatūrā. Nepārtraukti maisot, laku lēnām lejiet klāt un cietinātāju (līdz 1 (cietinātājs) pret 10 (laka) attiecībai). Turpiniet maisīt 30 sekundes pēc tam, kad šķidrums ir pilnībā sajaukts un kļuvis vienveidīgs. Pirms lietošanas, ļaujiet nostāvēties sajauktajai komponentu masai 5–10 minūtes.
Lietošana: kad komponenti ir nostāvējušies 5–10min pēc to sajaukšanas brīža, jūs varat uzsākt lakas uzklāšanu uz paredzētās koka virsmas. Iemērciet rulli lakas traukā, nosusiniet to, lai rullis paliek vienmērīgi pārklāts ar laku, un tad sāciet lakot virsmu. Lakošanas virziens – vispirms šķērsvirzienā, attiecībā pret koksni un tad pabeidziet šķiedru virzienā, ļaujot triepieniem saplūst. Uz lielākām virsmām vēlams strādāt komandā, lai otas vai rullīša izveidotie gājieni vienmērīgi saplūstu. Izvairieties no tieša caurvēja un tiešas saules gaismas iedarbības vietā, kur produkts tiek uzklāts. Uzklājiet 2–3 kārtas atkarībā no vēlamās nodilumizturības un aizsardzības.
Vēlamais izlietošanas laiks: 2 stundas
Žūšanas laiks pēc uzklāšanas: 2–4 stundas
Nobeigums: pēc apm. 6 stundām nopulējiet virsmu ar rokām vai izmantojot pulējamo mašīnu. Veicot pulēšanu, izmantojiet 180 grauda sietu. Starp otro un trešo lakas kārtu izmantojiet 220 graudu sietu.
Pietiekami sauss, lai staigātu: pēc 5 stundām
Pilns sacietēšanas laiks: no 5 līdz 6 dienām. Lai gan grīda ir pietiekami sausa, lai varētu staigāt pēc 5 stundām, ieteicams tai ļaut "atpūsties" pirmās nedēļas laikā. Šajā periodā nav ieteicams ieklāt paklāju, jebkuru citu grīdas segumu vai ļaut smagi izmantot grīdu. Pirmā mēneša laikā netīriet to, izmantojot ūdeni vai mazgāšanas līdzekli. 
Darba temperatūra: uzklājot jaukto līdzekli, temperatūra nedrīkst būt zemāka par 13 °C. Vislabākos rezultātus var iegūt, izmantojot DevoNatural Transit temperatūrā apm. 20 °C un relatīvais mitrums 50%.
Patēriņš: 10–12 m²/litrs pirmajai kārtai, 12–15 m²/litrs otrajai un trešajai kārtai, 2 līdz 3 kārtas atkarībā no lietošanas un vēlamās nodilumizturības.
Tīrīšana: izmantojot ūdeni
Apkope: 4 nedēļas pēc uzklāšanas, izmantojot DevoNatural Soft Cleaner un DevoNatural Polish. Skatiet arī DevoNatural apkopes lapu lakotām grīdām.

 

DevoNatural Passage

Parketa laka

Ultramat

Īpaši nodilumizturīga un neredzama 2 komponentu ūdens bāzes parketa laka, kuras pamatā ir ar poliuretānu modificētas poliestera dispersijas.

Ar ko ir tik īpašs DevoNatural Passage Ultramat?

DevoNatural Passage Ultramat – īpaši nodilumizturīga un neredzama 2-komponentu ūdens bāzes parketa laka uz poliuretāna modificētu poliestera dispersiju bāzes. Īpaši piemērota tādu koka grīdu apstrādei, kuras tiek izmantotas intensīvi un kurām ir jābūt dabīgam, neapstrādātam izskatam! Pateicoties augstajai nodilumizturībai un vienkāršajai apkopei, šī dziļi matēta parketa laka ir ideāli piemērota mūsdienīgai uzklāšanai uz dzīvojamo un komerciālo telpu grīdām. Var izmantot arī iekštelpās uz koka durvīm, mēbelēm, darba virsmām, griestiem utt.

 • Īpaši augsta nodilumizturība.
 • Piemērots komerciālām telpām, kāpnēm un intensīvai lietošanai.
 • Izturīgs pret lielāko daļu ķīmisko vielu.
 • Koksne saglabā savu dabisko krāsu (bez krāsojuma).
 • Ātra sacietēšana.
 • Var kombinēt, pielīp visām pārējām DevoNatural parketa lakām un Colour.

Kas ir jāzina pirms DevoNatural Passage lakas uzklāšanas?

Virsmas sagatavošana: virsmai jābūt tīrai, sausai, bez taukiem un putekļiem.
Produkta sagatavošana: sajauciet DevoNatural Passage A ar B istabas temperatūrā. Nepārtraukti maisot komponentu A, lēnām pievieno cietinātāju B (1 daļa cietinātāja B uz 10 komponenta A daļām). Pēc pilnīgas sajaukšanas turpiniet maisīt vēl 30 sekundes. Pēc tam ļaujiet tai nostāvēties 5 līdz 10 minūtes pirms lietošanas.
Uzklāšana: ar otu vai lakas rullīti. Vispirms pāri graudiem un tad kopā ar graudiem. Strādājiet "slapjš slapjā" un ļaujiet uzklāšanas sloksnēm saplūst kopā. Lielākām virsmām ir nepieciešams strādāt ar vairākiem cilvēkiem, lai vienmēr visur būtu slapjas birstes vai rullīšu sloksnes. Izvairieties no tiešas gaisa plūsmas un tiešiem saules stariem uz produkta lietošanas vietas. Uzklāt 2 līdz 3 kārtās atkarībā no vēlamās nodilumizturības un aizsardzības. Uzklājot 3 kārtās, pirmo kārtu drīkst atšķaidīt ar ne vairāk kā 10% ūdens.
Lietošanas laiks: 2 stundas.
Žūšanas laiks: 2–4 stundas.
Apdare: pēc aptuveni 6 stundām, pēc slīpēšanas ar mašīnu vai manuāli. Pirmā kārta ar 120 graudu sietu slīpēšanas disku. Starp 2. un 3. slāni ar 220 graudainuma sieta disku.
Laiks, kad var staigāt par virsmu: pēc 5 stundām.
Pilns sacietēšanas laiks: 7 dienas. Lai gan pa grīdu var staigāt pēc 5 stundām, grīdu cietēšanas laikā ieteicams saudzēt. Šajā periodā nav ieteicams klāt paklājus vai citus grīdas segumus, kā arī nav ietaicams intensīvi staigāt pa grīdu. Pirmajā nedēļā netīriet ar ūdeni vai mazgāšanas līdzekļiem!
Apstrādes temperatūra: jauktā produkta uzklāšanas laikā temperatūra nedrīkst būt zemāka par 13 °C. Vislabākie rezultāti tiek iegūti, ja DevoNatural Passage tiek lietots apm. 20 °C pie 50% relatīvā mitruma.
Patēriņš: 8–10 m²/L uz slāni, 2 līdz 3 slāņi atkarībā no izmantošanas un vēlamās nodilumizturības.
Apkope: no 3 nedēļām pēc apdares ar DevoNatural Soft Cleaner un DevoNatural Polish. Skatiet arī DevoNatural lakotu grīdu apkopes lapu. Novietojiet filca paliktņus zem krēsliem, galdiem utt., lai izvairītos no spīduma svītrām. Noberziet šādas svītras ar slīpēšanas spilventiņu ar 300 līdz 400 graudu.

Kāpēc izvēlēties neredzamo laku? 

Neredzams aizsargslānis koksnes detaļām

Vispopulārākā laka, ko cilvēki izvēlas, ir neredzamā laka, jo tā ir vienkomponenta laka, kas nemaina objekta krāsu un piešķir izteikti matētu faktūru parketam un citu veidu koka virsmām – spēcīgāka aizsardzība pret nolietojumu. Pamatā bioloģiskas izcelsmes poliuretāns šķidrā veidā ar ūdeni.

Lignum Pura laka lielākajai daļai koksnes sugu neizraisīs redzamas vizuālas pārmaiņas. Tas, vai apstrādājamās virsmas krāsa un spīdums var mainīties, atkarīgs arī no koksnes veida un tās virsmas iepriekšējas sagatavošanas. Tāpēc iesakām vispirms izmēģināt laku kādā mazāk redzamā apgabalā un izvērtēt, vai iznākums jūs apmierina.

Lignum Pura galvenokārt tiek izmantota koka grīdām, jo ir nodilumizturīga, bet tās izcilā dabiskā efekta dēļ ir piemērota arī daudzām citām koka virsmām (durvīm, mēbelēm utml.).Lignum Pura neredzamās lakas īpašības

 • Ātri nožūst, vienmērīgi uzklājas un saplūst, apmēram 2 stundas, un var uzklāt nākamo kārtu.
 • Neredzama laka – koka virsmas krāsa GANDRĪZ nemainīsies.
 • Spēcīgs matējums, nerodas spīdīgas švīkas.
 • Izturība pret nolietojumu – "2K" līmenī.
 • No bioloģiskām izejvielām.
 • Bez nepatīkamas smakas.
 • Pilnīgi nekaitīga, netoksiska un nedeg.
 • Ērta un viegla lietošana.
 • Šķīst ūdenī.
 • Ilgs lakas kalpošanas laiks.
 • Noturīga pret ultravioleto starojumu (aizsardzība pret dzeltēšanu).
 • Ļoti noturīga pret skrāpējumiem, noberzumiem un mājsaimniecības ķīmijas iedarbību.
 • Uzklāšana ar ar īsspalvainu lakas rullīti, otu vai izsmidzināšanas pistoli.

Žūšanas laiks

 • Putekļi nepielīp virsmai pēc 1 stundas. Pa virsmu var staigāt vai uzklāt tai nākamo lakas slāni pēc 2–3 stundām (atkarīgs no apstākļiem – gaisa mitruma un temperatūras).
 • Apdare pilnīgi nožuvusi apmēram 2–4 stundām atkarībā no koksnes veida. Pirms pēdējā slāņa uzklāšanas noslīpējiet ar graudainību 220.
 • Laiks līdz pilnīgai sacietēšanai 2–3 dienas. Viegla iedarbība iespējama pēc 12 stundām.

Lakas patēriņš

 • 1 litrs uz 10–12 m² virsmas apdarei ar vienu slāni.
 • Pēc nožūšanas slāņa biezums ir 20–30 μm (mikrometri).

Uzglabāšana

 • Ne mazāk par 1 gadu cieši aiztaisītā oriģinālajā iepakojumā. Glabājiet vietā, kur nedraud sasalšana vai pārkaršana.

Kā labāk kopt parketu lakotai grīdai paša spēkiem mājās

Ieteicamais grīdas kopšanas līdzeklis "Polish Mat" – iekštelpu kopšanas līdzeklis lakotām koka, bambusa un korķa grīdām. 

 • Pieejams pusmatēts vai spīdīgs
 • Atsvaidzina jūsu grīdas izskatu
 • Uzklāj nodilumizturības slāni
 • Ūdens atgrūdošs un noturīgs pret traipiem

 Padoms: lai iegūtu ilgstošu rezultātu, lietojiet produktu ik pēc 8–14 nedēļām.

Instrukcija

* Izmantot TIKAI uz lakotām grīdām, kuras nav vaskotas vai eļļotas. 

Virsmas sagatavošana: kārtīgi notīriet un nomazgājiet grīdu. Virsmai jābūt sausai, tīrai un bez taukiem. 
Produkta sagatavošana: Pirms lietošanas labi sakratīt. Produktu var lietot neatšķaidītu vai atšķaidītu ar ūdeni atbilstoši maksimālajai attiecībai 1/10. 
Lietošanas metode: neatšķaidītu līdzekli uzklāj ar audumu, kas neatstāj pūkas (piemēram, kokvilnas vai mikrošķiedras audums). Atšķaidītu līdzekli – izmantojot grīdas drānu vai mopu. 
Noslogotām grīdām: uzklājiet neatšķaidītu līdzekli, izmantojot vaska aplikatoru vai kokvilnas drānu. Iestrādājiet līdzekli ar vieglu beršanu koka šķiedras virzienā, lai novērstu svītru parādīšanos, ieteicams uzklāt vairākas plānas kārtas, nevis vienu biezu. 
Lietošanas biežums: ik pēc 4–6 nedēļām.
Žūšanas laiks: 30–90 minūtes atkarībā no virsmas veida un uzklātā daudzuma. Pietiekami sauss, lai staigātu: 2 stundas. 
Pilns sacietēšanas laiks: 7 dienas. 
Darba temperatūra: 15–20 °C. Nelietot temperatūrā, kas zemāka par 12 °C. 
Patēriņš: 70 m²/litrā.
Izmantotā auduma tīrīšana: kārtīgi izskalojot ar ūdeni. 
Derīguma termiņš: 12 mēneši, ja tas ir pasargāts no sala un pienācīgi noslēgts iepakojumā.
Likvidēšana: nelielus daudzumus var izmest kopā ar sadzīves atkritumiem saskaņā ar vietējiem noteikumiem. 

UZMANĪBU! Nelietot uz vaskotām vai eļļotām grīdām! Uzkopšanas līdzekli izmantot ne agrāk par 3 nedēļām pēc svaigi uzklātas lakas kārtas!

 

 

lp.gridasguru.lv

20 039 001

Facebook.com/Gridasguru

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Grundfos apkures cirkulācijas sūkņi – uzticami, efektīvi un viedi

Grundfos apkures cirkulācijas sūkņi – uzticami, efektīvi un viedi

Grundfos piedāvātie apkures cirkulācijas sūkņi ir būtisks elements gan mājsaimniecībās, gan komerciālajās ēkās, gan arī rūpniecības uzņēmumos. Visus šos efektīvos, uzticamos un viedos sūkņus atradīsiet Onninen Express veikalos Rīgā, Valmierā un Liepājā.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu