abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25015
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
Kam ir jāpievērš uzmanība, lai iegādātos labu ledusskapi? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kam ir jāpievērš uzmanība, lai iegādātos labu ledusskapi?

Kam ir jāpievērš uzmanība, lai iegādātos labu ledusskapi?

Mūsdienās ir liels klāsts ar ledusskapjiem un to veidiem. Ir gan iebūvējamie ledusskapji, gan arī parasti ledusskapji. Dažiem ledusskapjiem, kas jau ir atjaunināti, ir pat piecas durvis, nevis tikai četras. Ledusskapji var nešķist tik augsti attīstīti kā viedtālruņi vai citas ierīces, bet bieži vien par to cilvēki kļūdās. Ar visiem uzlabojumiem un veiktajām izmaiņām ir ledusskapji, kuriem ir pat Wi-fi savienojums, iebūvētas viedtālruņa lietotnes, kas var brīdināt par to, ka ledusskapis ir atvērts, vai var mainīt temperatūru ledusskapim. Ir arī pieejami mini ledusskapji, tos jau mūsdienās iegādājas, lai ievietotu guļamistabā, kur uzglabāt uzkodas un dzērienus. 

Ledusskapju veidi
Ir pieci galvenie ledusskapju veidi. 

 • Ledusskapji, kuriem saldētava atrodas augšpusē, noder mājoklim, kur nav daudz vietas, bet nepieciešams uzglabāt lielu daudzumu pārtiku. Ļoti labi noder dzīvokļiem vai mājokļiem ar mazu virtuvi.
 • Ledusskapjiem, kuriem saldētava atrodas apakšā, ir mazliet mazāka uzglabāšanas vieta nekā tiem, kuriem saldētavā ir augšā. Tāds ledusskapis ir vairāk piemērots, ja reti izmanto saldētavas. Un šāds ledusskapis der maziem mājokļiem.
 • Ledusskapjiem ar franču durvīm ir divas šauras durvis augšpusē un saldētava apakšā. Šaurajām durvīm ir sava vērtība, jo nav jāatver viss ledusskapis – var atvērt tikai pusi no ledusskapja.
 • Ledusskapis, kuram ir divas durvis – vienas durvis ir saldētavai, otras durvis ir ledusskapim. Šādiem ledusskapjiem arī ir ūdens dozators, kas ļoti daudziem patīk. Šim ledusskapim ir šauras durvis, kas dažkārt nav tik liels pluss, jo, piemēram, picas kasti ielikt nevarēs. Tie nav pietiekami energoefektīvi un efektīvi telpas ziņā.
 • Iebūvējamie ledusskapji – tos nevar pārvietot un tiem ir noteikta vieta virtuvē. Tāpat šiem ledusskapjiem ir jāatrod vieta, lai tie būtu gandrīz vienā līmenī ar skapjiem un plauktiem. Iebūvējamie ledusskapji ir pieejami gan ar saldētavu apakšā, gan saldētavu augšā, gan ar franču durvīm. Diezgan lielas izvēles iespējas – ledusskapja paneļi ir dažādās krāsās, lai varētu pielīdzināt to virtuves interjeram. Šādiem iebūvējamajiem ledusskapjiem ir dažādi izmēri, lai būtu piemēroti gan lieliem, gan maziem mājokļiem. 


5 funkcijas, kas varētu patikt ikvienam

 • Ledus un ūdens dozators
  Ļoti daudziem cilvēkiem šāda funkcija patīk, bet ir jārēķinās ar lielākām izmaksām remonta gadījumā. Enerģijas izmaksas arī ir mazliet augstākas.
 • Piekļuve glabāšanai no durvīm
  Neatverot visas durvis, ir iespējams paņemt dzērienus vai produktus. Tas ilgtermiņā palīdz ietaupīt enerģijas izmaksas.
 • Svaiguma īpašība
  Ja ledusskapim ir dubultie iztvaicētāji, tie palīdz uzturēt labāku mitruma līmeni atdzesētajās zonās un novērš smakas rašanos. Gaisa attīrītāji arī iznīcina baktērijas un pelējumu sporas, lai atvilktnēs pārtika saglabātos svaiga ilgāku laiku.
 • Temperatūras kontrole
  Ja ir pieejama šāda funkcija, tad var pats noteikt temperatūru katrā ledusskapja nodalījumā, piemēram, atvilktnei var uzstatīt augstāku temperatūru nekā citās ledusskapja daļās.
 • Plaukti un atvilktnes
  Izvelkami plaukti vai tvertnes atvieglo piekļuvi uzglabātajai pārtikai. Ir ļoti labi, ja ledusskapī sadalītos plauktus un atvilktnes var pats pielāgot un salikt tā, lai būtu ērtāk. Ja ledusskapim durvīs ir dziļas uzglabāšanas tvertnes, kas ir domātas pienam, olām u.c. produktiem, tad šos produktus labāk novietot iekšējos plauktos, kur ir zemāka temperatūra, lai saglabātu svaigumu ilgāk.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu