abc.lv skaitļos

Lietotāji online51
Aktīvie uzņēmumi24983
Nozares raksti1161
Ekspertu atbildes3041
Kas ir automātiskie teritoriju bollardi? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kas ir automātiskie teritoriju bollardi?

Kas ir automātiskie teritoriju bollardi?

Bollardi ir viens no visbiežāk izmantotajiem transporta iebraukšanas kontroles sistēmas veidiem. Bollardi ir triecienizturīgi izbīdāmie stabi vai pāļi, kas bloķē brauktuvi vai tās daļu. Tie pieder pie antiterorisma iekārtu kategorijas un ir droši ceļu bloķētāji. Tos plaši izmanto gan pilsētvidē, gan paaugstinātas drošības objektos. Bollardu lielākā priekšrocība ir to augstā izturība pret triecieniem – atšķirībā no barjerām tie spēj stāties pretī pat lielgabarīta transporta triecienam un pat apstādināt smago transportu. Pateicoties augstajai triecienizturībai, bollardi tiek uzskatīti par vienu no labākajām drošības sistēmām. 

Bollardu darbības principi

Bollardi iedalās fiksētajos un bīdāmajos vai izvelkamajos bollardos. Fiksētie bollardi ir tērauda stabi, kas ir paredzēti izvietošanai rindās un bloķē brauktuvi, ēku vai teritoriju. Šī tipa iekārtas izvieto tad, kad satiksme ir jāierobežo pastāvīgi, piemēram, norobežojot no satiksmes plūsmas vides objektu vai pieminekli. Bīdāmie jeb automātiskie bollardi būs piemēroti gadījumos, kad ir nepieciešama iebraukšanas un izbraukšanas transporta plūsmas kontrole. Piemēram, automātiskos bollardus var uzstādīt uzņēmumu teritorijās, privātajos stāvlaukumos vai uz gājēju ielām, kur drīkst pārvietoties tikai operatīvais transports. Automātiskie bollardi vajadzības gadījumā ātri iegremdējas zemē vai izbīdās ārā. To darbības nodrošināšanai nav nepieciešama cilvēka klātbūtne, jo tos ir iespējams kontrolēt ar tālvadības pults palīdzību. 

 

Plašs lietošanas diapazons

Bollardi tiek plaši izmantoti gan satiksmes ierobežošanā, gan teritoriju norobežošanā. Pilsētvidē ar tiem visbiežāk tiek norobežota gājēju zona, vecpilsētas teritorija un apskates objekti, parki. Privātajās un sabiedriskajās teritorijās – bankās, lidostās, slimnīcās, ostās, viesnīcās, tirdzniecības centros, ražošanas teritorijās u.c. objektos bollardi pilda drošības kā arī transporta plūsmas organizācijas funkcijas. Tā kā bollardi ir augstas drošības pakāpes ierīce satiksmes ierobežošanai, tie tiek plaši izmantoti objektos, kur pastāv augsts terora risks – vēstniecībās, armijas daļā, cietumos un citās valdībai svarīgās ēkās un teritorijās. 

SIA Somfy piedāvā itāļu ražotāja BFT bollardus, visi BFT ražotie bollardi ir sertificēti, augstas kvalitātes un triecienizturīgi, kā arī tie ir aprīkoti ar tālvadības sistēmu, kas vienmēr nodrošina ātru un ērtu piekļuvi teritorijai. Bollardu izvēli ietekmē nepieciešamais drošības līmenis, objekta specifika un lietojuma intensitāte. Lai izvēlētos jūsu vajadzībām piemērotāko risinājumu – aicinām sazināties ar mūsu uzņēmuma pārstāvjiem, kuri ieteiks jūsu specifikai piemērotākos produktus!


Vairāk informācijas mūsu mājaslapā: www.bft-automation.lv

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu