Kas ir izstarojošā mājas apkure un dzesēšana?

Kas ir izstarojošā mājas apkure un dzesēšana?

Siltās grīdas ir zināms risinājums dzīvojamo telpu klimata uzlabošanai. Tomēr tas nav vienīgais tirgū pieejamais risinājums. Šobrīd pieejamas arī sienu un griestu apsildes sistēmas. Šīs visas trīs apsildes sistēmas vieno jēdziens "izstarojošā apsilde". 

Progresīvā mūsdienu arhitektūra arvien vairāk izmanto arī izstarojošo dzesēšanu, kas darbojas tajās pašās pamatkonstrukcijās, kurās izstarojošā apkure. Visu šo sistēmu vadību nodrošina automātika.Automātiskās vadības uzdevumi
Pirmkārt, jānodrošina piemērots klimats telpā, otrkārt, tas jānodrošina maksimāli iespējami ekonomiski, proti, nepatērējot apkurei un dzesēšanai pārmērīgi lielu enerģijas daudzumu.

Lai nodrošinātu optimālu temperatūru telpā, jāņem vērā tas, kā mainās ārējie apstākļi. Piemēram, saulainās dienās jārēķinās ar saules izstaroto siltumu. Mūsdienu automātika ņem vērā šos apstākļus un mazina to ietekmi. Protams, tas nav brīnumlīdzeklis. Patīkamu klimatu telpās nodrošina risinājumu komplekss, tostarp būvniecības un arhitektonisko paņēmienu rezultāts. Piemēram, dažādu veidu apēnošanas sistēmas.Apkurei un dzesēšanai ikvienā apbūvē nepieciešama precīza vadība
Sabiedriskos, industriālos un rūpnieciskos objektos visbiežāk tiek izmantota zonu vadība, kur lielu virsmu (zonu) nepieciešamā temperatūra tiek nodrošināta ar ieplūstošā ūdens temperatūru, pamatojoties uz ārējās temperatūras un vidējās iekšējās temperatūras izmaiņām. Pie industriālo objektu apkures sistēmas var pieskaitīt arī ledus un sniega kausēšanas risinājumu, kas palīdz novērst sniega un apledojuma veidošanos īpaši svarīgās vietās, piemēram, lidostās, iekraušanas vietās, uz uzbrauktuvēm u.c. virsmām. Šādus risinājumus var vadīt ar Uponor Smatrix automātikas sēriju Move PRO. 

Izaicinājums ir automātiskās sistēmas izveidošana kombinētai zonu un biroja apsildei un dzesēšanai. Šādā gadījumā ir iespējams izveidot un pielāgot risinājumu, izmantojot Uponor Smatrix Move PRO un Base PRO sistēmas. Visas minētās sistēmas var integrēt ēkas centrālajā vadības sistēmā, izmantojot Base PRO KNX savienotājā moduli R-147.

Tehnoloģiju attīstība uzlabo sagaidāmo rezultātu
Vadības iekārtas piedzīvojošas strauju attīstību. Agrāko bimetāla kontaktu vietā šobrīd tiek izmantoti risinājumi, kas balstās uz datu pārraidi. Piemēram, Uponor Smatrix automātiskā sistēma balstās uz ātriem un precīziem mērījumiem, kur no termostatiem pienākošo informāciju analizē kontroles procesors. Mērķis ir iespējami precīzāk nodrošināt nepieciešamo temperatūru. Jo mazāka reālās temperatūras un izvēlētās temperatūras atšķirība, jo mazāks enerģijas patēriņš. Attīstās ne tikai tehnoloģija, bet arī dizains. Uponor Smatrix Style termostats atbilst prasīga lietotāja gaumei. Ne velti tas ir saņēmis starptautisko Plus X Award® novērtējumu kategorijā "Zīmola un produkta kvalitāte". Ekspertu žūrija vērtējumu piešķīra šādās kategorijās: augsta kvalitāte, dizains, lietošanas ērtums un ekoloģija.

Plus X Award® ir pasaulē lielākā inovāciju balva tehnoloģiju, sporta un dzīvesveida uzlabošanas jomā. Starptautiska un neatkarīga tiesnešu grupa no 25 nozarēm un vairāk nekā 600 starptautiski zīmoli. Plus X balvas tiek pasniegtas jaunām un novatoriskām tehnoloģijām, oriģinālam dizainam un inteliģentām, viegli lietojamām operētājsistēmām. Šī balva tika izveidota, lai stiprinātu zīmolus, tirdzniecību un palīdzētu patērētājiem lēmumu pieņemšanā. 2018. gadā Plus X Award® atzīmēs savu piecpadsmito gada dienu.

Nemainīgs komforts arī vasarā
Ja agrāk, projektējot klimatiskos risinājumus, uzmanību pievērsa aukstajam gada periodam, tad šobrīd aizvien vairāk tiek domāts arī par piemērotu un patīkamu klimatu telpās arī vasaras periodā.

Ēkas un telpu dzesēšana ar izstarojošās dzesēšanas sistēmu sniedz plašas iespējas. Atdzesēšanai tiek izmantotas tās pašas grīdā, sienā vai griestos izvietotās sistēmas, kas ziemās apsilda. Atšķirība ir siltuma nesēja temperatūrā un automātiskajā vadībā. Dzesēšanas gadījumā jāseko līdzi ne tikai temperatūrai, bet arī relatīvajam mitrumam telpās. Jo lielāks mitrums, jo lielāka iespēja sasniegt tā saukto rasas punkta temperatūru. Tas nozīmē, ka gaisā esošais mitrums uz vēsas virsmas sāk kondensēties. Lai no tā izvairītos, jālieto mitrumu mēroši termostati, kas uz kontroles paneli sūta informāciju gan par temperatūru telpā, gan relatīvo mitrumu, savukārt procesors novērš nepatīkamās situācijas. 

Pie atdzesēšanas noteikti jāatceras par komforta līmeni: grīdas virsmu nedrīkst atdzesēt zem +200 C. Pārāk liela gaisa temperatūras un grīdas virsmas temperatūras starpība var būt par iemeslu veselības problēmām.

Pieprasījums aug
Aizvien vairāk cilvēku izstarojošo apkuri un dzesēšanu ar automātisko vadību uzskata par nepieciešamību, nevis luksusu. Automātika uztur vēlamo iekštelpu temperatūru un ierobežo enerģijas patēriņu. Ņemot vērā tieši šos būtiskos aspektus, Uponor ir radījis Smatrix produktu līniju.Uponor Latvia, SIA
Ganību dambis 7a, Rīga, LV-1045
Tālrunis +371 67821321
E-pasts: sales.latvia@uponor.com
www.uponor.lv
Publicitātes foto

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

Dzīvot komfortablā, energoefektīvā un veselībai labvēlīgā mājoklī, kurā viss ir harmonijā ar cilvēka dzīvesstilu, ir daudzu sapnis. Ja agrāk gudrā māja daudziem šķita kā kaut kas fantastisks, tad šodien tā jau ir teju ikvienam pieejama opcija. Pateicoties iespējai pieslēgt lielāko daļu ikdienā izmantoto elektroiekārtu interneta tīklam, varam pilnībā kontrolēt mājā notiekošos procesus ar vienkāršas viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Nekustamais īpašums var kļūt par labu ieguldījumu nākotnei, ja cilvēks ir izvērtējis savu maksātspēju, īpašuma stāvokli, atrašanās vietu, privātmājai pieguļošo zemes platību un citus nozīmīgus faktorus. Veiksmīga ieguldījuma atslēga ir rūpīgi pārdomāts pirkums, kas ir vēl būtiskāk, ja īpašums tiek iegādāts, izmantojot hipotekāro kredītu.

Uzņēmējs runā

SIA "EK Sistēmas" – apgaismojums, elektromateriāli, vadības sistēmas

apgaismojums_elektromateriali_vadibas_sistemas_EK_Sistemas_SIA

Tāpat kā dienas gaismai ir milzīga nozīme mūsu spējā uztvert apkārtējo pasauli, arī mākslīgais apgaismojums spēlē fundamentālu lomu ne tikai tajā, kā uztveram vidi, bet arī kā šajā vidē uzvedamies. Apgaismojums var iedarboties kā uz cilvēka emocionālo dabu, ietekmējot garastāvokli, tā uz praktisko, veicinot vai tieši pretēji – pazeminot mūsu darba spējas un veicamo uzdevumu kvalitāti. 

SIA "Baltijas Durvis" – metāla durvis, iekšdurvis, PVC logi

Metala_durvis_durvis_PVC_logi_Baltijas_Durvis_SIA

Mājokļa drošība lielā mērā atkarīga no ieejas durvju kvalitātes un izturības – jo durvju konstrukcija un furnitūra izturīgāka, jo augstāks aizsardzības un komforta līmenis mājoklī. Tieši tāpēc lielu popularitāti iemantojušas metāla durvis, jo tās sevī apvieno abus iepriekš minētos faktorus – augstu kvalitāti un ilgmūžību.