abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19848
Nozares raksti835
Ekspertu atbildes2480
Kas ir Uponor komforta aplikācija un kādēļ tā kļūs par vērtīgāko lietotni Jūsu mājās? : abc.lv

Kas ir Uponor komforta aplikācija un kādēļ tā kļūs par vērtīgāko lietotni Jūsu mājās?

Kas ir Uponor komforta aplikācija un kādēļ tā kļūs par vērtīgāko lietotni Jūsu mājās?
Viedtālrunis un tā sniegtās iespējas spēj uzlabot mūsu ikdienu praktiski visās dzīves jomās. Saziņa ar draugiem, darba lietas, izklaide, iepirkumi, bankas pakalpojumi un pat auto stāvvietas apmaksa – tas viss spēj būtiski uzlabot mūsu ikdienas pienākumu rutīnu. Taču viedtālrunis spēj daudz vairāk, paplašinot mūsu priekšstatu robežas arī tādās jomās kā mājokļa apkure un ar to saistītās izmaksas. 

Kā tas darbojas?
Vispirms jāapzinās, ka klimata kontroli mājoklī efektīvi varēs nodrošināt tikai ar zemgrīdas apkuri jeb siltajām grīdām, kas spēs nodrošināt vienmērīgu temperatūru visās telpās vietās, bez nepieciešamības  pat spalgākajos ziemas mēnešos uzsildīt grīdas virsmu telpā virs +26 °C. 
Visa grīdas virsma uzsildās vienmērīgi un vienmērīgi izdala arī siltumu, ideāli nodrošinot komforta temperatūru telpā. Tikmēr radiatoru apkure tikai sasilda gaisu telpā, un to regulēšanu parasti neveic nemaz vai manuāli, izmantojot termostatu, kas parasti pieradina mājas iemītniekus pie "pārāk karsti" vai "pārāk auksti" komforta režīma un augstākām apkures izmaksām. 

Tā kā mūsdienīgākās klimata kontroles sistēmas mājoklī nodrošina ne tikai apkures, bet arī dzesēšanas funkciju, visefektīvāk nepieciešamo klimata kontroles temperatūru jebkurā gadalaikā vislabāk nodrošinās ūdens zemgrīdas apkures sistēma. 

Lai grīdas apkures sistēma darbotos nevainojami un efektīvi, nepieciešams nodrošināt, ka visi sistēmas elementi ir atbilstoši un savstarpēji savietojami: atbilstoša diametra caurules, stiprinājuma elementi, savienojumi, kolektori, telpu vadības automātika, kā arī ūdens temperatūras un cirkulācijas mezgli.  

Uponor jaunākās paaudzes grīdas apkures vadības iekārta Uponor Smatrix Pulse ir aprīkota ar autobalansēšanas funkciju, kas ļauj ērti iestatīt un mainīt komforta temperatūru katrā no telpām, atbilstoši tās funkcionalitātei. Turklāt sistēma pati pielāgojas jebkādām sistēmas vai ēkas parametru izmaiņām, nodrošinot iestatītās klimata temperatūras vienmērīgu uzturēšanu. Piemēram, ja telpā iespīd spoža dienas gaisma, sistēma pati automātiski pielāgojas gaisa temperatūras izmaiņām, samazinot apkures temperatūru.  


Ir aprēķināts, ka, samazinot temperatūru telpā tikai par 1 °C, enerģijas patēriņš samazinās vidēji par 6%. Pateicoties Uponor Smatrix Pulse autobalansēšanas sistēmai, kas efektīvi piemērojas mājas iemītnieku dzīves ritmam un ārējiem apstākļiem, ēkas īpašnieks var ietaupīt līdz pat 20% no enerģijas izmaksām. 

Uponor Smatrix Pulse sistēmu var izbūvēt ne tikai jaunā mājā, bet arī uzstādīt esošā mājoklī, veicot renovācijas darbus, tā būtiski palielinot apkures sistēmas efektivitāti. Tikai, lai izvairītos no pārpratumiem, vispirms nepieciešams sazināties ar apkures speciālistu, kurš veiks visus nepieciešamos aprēķinus un spēs ne tikai modernizēt pašu sistēmu, bet arī palīdzēs pieslēgt Uponor Smatrix Pulse aplikāciju komforta temperatūras ērtākai pārvaldīšanai.      


Uponor Smatrix Pulse lietotnei ir vairākas papildu priekšrocības. 
• Pirmkārt, tā dod iespēju iestatīt vēlamo temperatūru katrā no mājokļa telpām, arī attālināti. 
• Otrkārt, ēkas īpašniekam ir iespēja uzaicināt pievienoties lietotnei arī citus mājas iedzīvotājus vai sistēmas uzstādītāju. Tādējādi sieva vai bērni paši varēs uzstādīt sev vēlamo komforta temperatūru savā istabā vai kādā no koplietošanas telpām. Savukārt sistēmas uzstādītājam būs iespēja veikt sistēmas darbības pārbaudi attālināti, bez nepieciešamības apmeklēt šo objektu. 
• Treškārt, aplikācijas lietotājam tikai jāievada sava komforta temperatūra, un sistēma pati uzturēs šo temperatūru neatkarīgi no tā, vai ārā ir ziema vai vasara. Ērti, vai ne?

Iespējams, ka grūtākais, kas jums būs jāapgūst, apsverot uzstādīt šo ierīci, ir tās nosaukums, lai gan tas ir visnotaļ loģisks un atbilstošs. Proti – SMATRIX atšifrējas kā "smart" (gudri) + MATRIX (modulāri), jo ierīce ir ērti komplektējama, atbilstoši telpas un pasūtītāja prasībām, savukārt PULSE nozīmē to, ka siltuma padeve notiek pulsējošā veidā – tieši tik daudz, cik tas ir nepieciešams.

 
Par Uponor
Uponor ir viens no pasaules vadošajiem ūdensapgādes un apkures cauruļvadu sistēmu, to produktu un risinājumu izstrādātājiem privātmājām, daudzdzīvokļu ēkām, birojiem un industriālām ēkām, kā arī dažādiem infrastruktūras projektiem. Papildu informācija: www.uponor.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?

neuromarketing

Vai ir cerības kļūt par mājas īpašnieku ar vidējiem vai pat zemiem ienākumiem? SIA REIZ jums var piedāvāt ne tikai apbūves gabalus, bet arī palīdzēt atrast ceļu pie jūsu sapņu īpašuma.