abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23002
Nozares raksti1050
Ekspertu atbildes2584
Kas jāņem vērā, uzsākot mājokļa renovēšanu? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kas jāņem vērā, uzsākot mājokļa renovēšanu?

Kas jāņem vērā, uzsākot mājokļa renovēšanu?

Mājokļa renovācija ir apjomīgs finansiāls ieguldījums, kas ļauj novērst nepilnības vai uzlabot tā izskatu un kopējo tehnisko stāvokli, tostarp palielināt mājvietas vērtību un ilgtspēju. Kam jāpievērš uzmanība, uzsākot mājokļa uzlabojumus, skaidro "Luminor" mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

“Luminor dati rāda, ka pandēmijas laikā iedzīvotāji arvien biežāk savus iekrājumus atvēlējuši tieši mājokļa labiekārtošanai un uzlabojumiem. Vasaras sezonā, salīdzinot ar ziemas mēnešiem, galvenokārt tiek veikti jau apjomīgāki uzlabojumi, jo tas ir ērtāk gan būvuzņēmējam, gan pašam mājas īpašniekam. Lai atvieglotu renovācijas procesu, ir svarīgi visu rūpīgi saplānot vēl pirms remontdarbu uzsākšanas,” norāda mājokļa kreditēšanas eksperts.

Noteikt galveno mērķi

Pirms remontdarbu uzsākšanas nepieciešams skaidri nodefinēt, kāds ir to mērķis jeb kādēļ ir nepieciešams veikt remontdarbus. Vai tas ir tikai tamdēļ, lai uzlabotu vizuālo tēlu mājoklim vai arī tiks veikti energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi? Pat tad, ja galvenais mērķis ir tikai vizuālā koptēla uzlabošana, var gadīties, ka remontdarbu laikā atklājas kādas nopietnākās likstas mājas konstrukcijā, kuras ir nepieciešams novērst.

7 reizes nomērīt, pirms nogriezt

Ja galvenais būvdarbu mērķis ir energoefektivitātes uzlabošana, tad ir ieteicams izmantot sertificētu speciālistu pakalpojumus, lai noteiktu mājas pašreizējo stāvokli un saliktu veicamo darbu plānu. Proti, veicot mērījumus, ir iespējams noteikt mājas lielākos siltuma zudumus un salikt plānu to novēršanai. Var gadīties situācija, kur remontdarbu laikā netiek novērsti lielākie siltuma zudumi, tādējādi pēc tā beigām netiek sasniegts plānotais efekts. Proti, ieguldītie finanšu līdzekļi būs iztērēti neefektīvi.

Spert soli pa solim

Ja pēc mājas energoaudita ir noskaidrotas vairākas problemātiskās lietas, viens no veidiem ir veikt uzlabojumus pa posmiem, sākot ar aktivitāti, kas nes lielāko ieguvumu. Tas dos iespēju labāk sekot līdzi remontdarbu gaitai un kontrolēt izmaksas. Gadījumā, ja būs nepietiekoši finanšu līdzekļi, atsevišķus remontdarbu posmus varēs atlikt, savukārt jau iztērētie finanšu līdzekļi nesīs rezultātu. Ja tiek uzsākti plaši remontdarbi, tad var gadīties, ka, nenoslēdzoties remontiem, tie ir jāiesaldē un netiek sasniegts vēlamais rezultāts.

Sastādīt remontdarbiem vajadzīgo budžetu

Jo apjomīgāki un laikietilpīgāki remontdarbi, jo lielāka iespējamība, ka ieplānotie finanšu līdzekļi būs par mazu, lai īstenotu iecerēto. Katrai tāmei nepieciešams ielikt pozīciju par neparedzētajiem izdevumiem būvniecības laikā. Svarīgi padomāt par plānu B, ja nu gadījumā remontdarbu laikā atklāsies defekti, par kuriem iepriekš nebija zināms vai neparedzēto izdevumu pieaugums būs būtisks. Ja nav plāna B, tas var novest pie situācijas, kur renovācija ir pusceļā, bet to nākas iesaldēt nepietiekošu finanšu līdzekļu dēļ. Plānotais rezultāts nebūs sasniegts un radīsies galvassāpes par to, kā virzīt remontdarbus turpmāk.

Noskaidrot, vai ir nepieciešami saskaņojumi

Pie jebkuriem remontdarbiem ir jāsaprot, vai tos ir nepieciešams saskanot ar būvvaldi un kādas darbības ir jāveic. Turklāt šāda veida informāciju ir nepieciešams noskaidrot pirms remontdarbu uzsākšanas, jo tas var ietekmēt gan kopējās izmaksas, gan laiku to veikšanai, kā arī dažādus remonta risinājumus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.