abc.lv skaitļos

Lietotāji online45
Aktīvie uzņēmumi24941
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības projekts atzīts par Eiropas gada PPP darījumu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības projekts atzīts par Eiropas gada PPP darījumu

Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības projekts atzīts par Eiropas gada PPP darījumu

Pagājušajā nedēļā Lisabonā Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības (PPP) projekts saņēma starptautiskās vadošās projektu, infrastruktūras un enerģētikas finansēšanas pētniecības organizācijas "Proximo Infra" godalgu kā "Gada PPP darījums Eiropā". Balvu saņēma projekta publiskā partnera pārstāvis VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis un privātā partnera pārstāvji TIIC partneris Hugo Espinheira de Amador Silveira, AS "Kekava ABT" valdes locekļi Armands Sviķis no AS A.C.B. un Mārtiņš Pļaviņš no CBF SIA "Binders", kā arī AS "Kekava ABT" ģenerāldirektors Juris Frīdmanis.

“Gada projekta godalga noteikti ir liels gandarījums, īpaši ņemot vērā to, cik daudz darba ieguldīts septiņu gadu laikā, kamēr projekts nonāca līdz līguma parakstīšanai. Esam PPP pionieri Baltijā. Taču lielākais gandarījums gan LVC, kā projekta virzītājam un realizētājam, gan visai Latvijas sabiedrībai noteikti būs nākamā gada beigās, kad jaunā Ķekavas apvedceļa trase tiks atvērta satiksmei,” norāda M.Lazdovskis.

"Mūsu PPP projekta galvenā priekšrocība ir iespēja apvienot dažādu pušu unikālas spējas un kompetences - gan projektu vadībā, gan finanšu piesaistē un būvniecībā, lai panāktu pasūtītājam un Latvijas sabiedrībai labāko rezultātu. Prieks, ka Latvijas pirmais liela mēroga PPP projekts ir izpelnījies starptautisku atzinību, kas norāda uz visu iesaistīto pušu efektīvo sadarbību un profesionalitāti. Ceram, ka Ķekavas apvedceļa projekts kalpos kā praktisks piemērs turpmāko PPP projektu īstenošanai Latvijā," saka Juris Frīdmanis, AS "Kekava ABT" ģenerāldirektors

"Proximo Infra" ir finanšu informācijas uzņēmuma "Exile Group" biedrs un pasaulē vadošā tirdzniecības un eksporta finansēšanas izdevuma TXF saistītais uzņēmums, kas dibināts 2019. gadā. To izveidojusi pieredzējušu žurnālistu, izdevēju un producentu grupa, kas aktīvi darbojas finanšu informācijas jomā. Uzvarējušos darījumus "Proximo Infra" redakcijas komanda izvēlas, pamatojoties uz savām tirgus zināšanām un konsultācijām ar attiecīgajām nozarēm. Konkursa žūrija nominācijas izvēlējās starp visiem 32 lielākajiem transporta un sociālās infrastruktūras PPP darījumiem, kas tika noslēgti Eiropā 2021. gadā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Konkursa otrajai kārtai "Rail Baltica" pamattrases būvdarbiem Latvijā izvirzītas 5 būvuzņēmumu apvienības

Konkursa otrajai kārtai

Noslēgusies pirmā kārta apjomīgākajā starptautiskā konkursā – "Rail Baltica" pamattrases būvdarbiem Latvijā. "Eiropas Dzelzceļa līnijas", izvērtējot sešu pieteikušos kandidātu atbilstību augstajām iepirkuma kvalifikācijas prasībām, tostarp iepriekšējai pieredzei dzelzceļa būvniecībā saskaņā ar Eiropas Savienības standartiem, par atbilstošām atzīst piecas apvienības.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.