Ķemeru nacionālajā parkā top vairāki jauni infrastruktūras objekti
Infrastruktūras atjaunošana norisinās projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās" ietvaros. Līdz šī gada beigām tiks izbūvēta dabas tūrisma infrastruktūra vairākās Latvijas aizsargājamās dabas teritorijās (ĪADT). Kopumā projekts aptvers 41 ĪADT, kas aptver 57 pašvaldību teritorijas.
Ķemeru nacionālajā parkā būvniecības darbi tikai uzsākti jau pagājušā gada nogalē un lielākā daļa objektu ir gandrīz pabeigti, tomēr apmeklētājiem tie vēl nav atklāti. Lai gan daudzviet medijos jau izskanējusi informācija, ka Lielā Ķemeru tīreļa laipa tiks atklāta jūnija sākumā, tomēr būvniecības darbi šajā objektā ir aizkavējušies un joprojām turpinās.
Lielā Ķemeru tīreļa laipa nav vienīgais no jauna topošais objekts Ķemeru nacionālajā parkā. Kohēzijas fonda projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās" ietvaros tiek būvēta Kaņiera ezera niedrāju laipa, Kaņiera ezera pilskalna taka, Lielā Ķemeru tīreļa laipa, gājēju un velobraucēju maršruts Zaļajā kāpā, automašīnu stāvlaukumi pie Valguma ezera, kā arī vairākas kāpnes nokļūšanai liedagā Gausajā jūdzē.
Nevienā no šiem objektiem būvniecība vēl nav beigusies un tie nav atvērti apmeklētājiem, tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde aicina būt pacietīgiem un dabas vērošanai pagaidām izmantot tos tūrisma objektus, kas ir apmeklētājiem pieejami - Slokas ezera pastaigu taka, Dabas gleznu taka Valguma ezera apkārtnē, putnu vērošanas torņi pie Kaņiera ezera un Dunduru pļavās u.c. Sīkāku informāciju par tūrisma iespējām Ķemeru nacionālajā parkā var iegūt Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā: www.daba.gov.lv/kemeri vai iegriežoties Ķemeru nacionālā parka informācijas centrā "Meža māja".
Dabas tūrisma infrastruktūra regulāri tiek apsekota, bīstamās vietas apzinātas un piefiksētas, taču Dabas aizsardzības pārvalde aicina iedzīvotājus ziņot par bīstamajām vietām, ja tādas novērotas, uz e-pastu daba@daba.gov.lv vai pa telefonu 67509545.
Aicinām arī jau izveidoto infrastruktūru izmantot atbilstoši to izveides mērķiem, jo visbiežāk nākas secināt, ka tieši neatbilstoša infrastruktūras izmantošana rada lielus bojājumus, kas samazina tās kalpošanas laiku.
Infrastruktūra (laipas, skatu torņi, tiltiņi, robežzīmes, stendi u.c.) tiks veidota atbilstoši teritoriju dabas aizsardzības plāniem, ar kuriem var iepazīties Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā. Veidojot infrastruktūru, tiek izmantots Dabas aizsardzības pārvaldes izstrādātais īpaši aizsargājamo dabas teritoriju vienotais stils.
Informāciju sagatavoja Ilze Vanaga, Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG