"Kesko" grupā ietilpstošais "Senukų prekybos centras" gatavojas pārņemt "Rautakesko"
Konkurences padome (KP) ir saņēmusi saīsināto ziņojumu par apvienošanos, kuras ietvaros Lietuvas uzņēmums "Senukų prekybos centras" iegūst vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār būvmateriālu, mājas un dārza preču veikalu tīkla "K-Rauta" īpašnieci AS "Rautakesko", liecina KP informācija.
"Kesko" koncernā bez "Senukų prekybos centras" Latvijā darbojas arī tādi uzņēmumi kā SIA "Konekesko Latvija", SIA "Daugavkrasts M", SIA "Kesko Real Estate Latvia", SIA "K Prof", SIA "K rauta", SIA "Mežciems Real Estates", SIA "Polo LS", SIA "TP Real Estate", "Konekesko Oy", "VV-Auto Group Oy", "Konkekesko Lietuva UAB", "Konekesko Eesti AS", SIA "Baltic RED", UAB "Mokilizingas".
"Senukų prekybos centras" ir tirdzniecības tīkla "Senukai" īpašnieki, un saskaņā ar žurnāla "Veidas" informāciju tirdzniecības tīkla "Senukai" īpašnieki tēvs un dēls Augustīns un Artūrs Rakauski ir otrie bagātākie cilvēki Lietuvā, kuru īpašumu kopējā vērtība 2015.gadā ir 310 miljoni eiro.
Arī "Rautakesko" ietilpst "Kesko" grupā, kas Baltijas jūras reģionā aptver vairāk nekā 2000 vienota tīkla veikalus.
"Kesko" ir tirdzniecības uzņēmumu grupa, kurā ietilpst 20 mazumtirdzniecības ķēdes, piemēram, "K-rauta", "Rautia", "Byggmakker", "Konekesko", "Senukai", "Asko", "Sotka", "Citymarket", "Anttila", "Intersport". "Kesko" grupas uzņēmumi darbojas astoņās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.
"Rautakesko" zaudējumi 2014.gadā bija 1,88 miljoni eiro, kas ir par 40% mazāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums cieta zaudējumus 3,14 miljonu eiro apmērā. 2014.gadā par 3% pieauga "Rautakesko" apgrozījums, sasniedzot 53,01 miljonu eiro, bet 2013.gadā uzņēmums apgrozīja 51,54 miljonus eiro.
Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem KP jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.
Uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar Konkurences padomi.
Lai aizsargātu apvienošanās dalībnieku komercinformāciju par to darbības plāniem, KP mājaslapā tiek publicēta tikai pamatinformācija par apvienošanās darījumu. Plašāku informāciju par darījuma būtību var izvēlēties sniegt paši apvienošanās dalībnieki.
KP atļauja apvienošanās darījumiem nepieciešama, ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā ir bijis ne mazāks par 35 572 000 eiro vai apvienošanās dalībnieku kopējā tirgus daļa konkrētajā tirgū pārsniedz 40%.
LETA
Foto: Stock.XCHNG