Ko drīkst un nedrīkst pašrocīgi darīt remonta laikā?
Jebkurš mājas saimnieks grib, lai viņa īpašums ir skaists un sakopts, tomēr ne vienmēr iespējams noalgot profesionāļus. Lielākoties tas nemaz nav vajadzīgs, jo latvieši ir praktiski un darbu mīloši ļaudis, tomēr jāpatur prātā, ka tas mūs nepadara par universālajiem kareivjiem. Nav šaubu, ka mēs vienmēr gribam kā labāk, tomēr reizēm diemžēl sanāk kā parasti…
Krāso
Ja vēlies darboties pašrocīgi, krāsošana ir labākā nodarbe, ar ko sākt. Veiksmīgam iznākumam nepieciešams kārtīgi sagatavoties. Notīri krāsojamo virsmu un ar cementa maisījumu aizdari visas spraugas un plaisas. Pirms špaktelēšanas virsmu nogruntē, bet pēc tam – nopulē ar smilšpapīru. Izmanto krāsotāju papīra līmlenti, lai aizsargātu vietas, ko nevēlies krāsot, un noslēgumā uzklāj izvēlēto krāsu.
Peldošās grīdas, piemēram, laminātu un korķi, ir salīdzinoši vienkārši ieklāt. Nepieciešams vien rūpīgi sekot līdzi ražotāja norādēm un gar sienām atstāt nelielas atstarpes, lai peldošā grīda laika gaitā neizliektos.
Liec flīzes
Lai gan jebkuram darbam var atrast sarežģītus izņēmumus, flīzēšanu vari veikt pats. Sāc ar dabīgajām flīzēm, kuru sadalīšanai izmanto flīžu griezēju. Dabīgās flīzes kopumā ir vieglāk sagriezt nekā keramiskās, porcelāna vai stikla flīzes. Jo virsma ir gludāka un platāka, jo vieglāk flīzēt. Tāpat iesācējam lieti noderēs gatavie javas maisījumi. Neaizmirsti par flīžu distanceru jeb krustiņu izmantošanu, lai nodrošinātu vienmērīgu flīžu izvietošanu.
Ja vien neesi sertificēts elektriķis, nespēlējies ar elektrības vadiem. Nepareizi savienojumi ar laiku var pārkarst un aizdegties, nemaz nerunājot par veselības un dzīvības apdraudējumu elektrošoka gadījumā.
Liec mierā gāzi
Gāzes iekārtas pievienošana neaprobežojas tikai ar pārliecināšanos par gāzes noplūžu neesamību. Pavirši izdarīta darba dēļ māju var piepildīt oglekļa monoksīds jeb tvana gāze, ar kuru saindējoties iespējams letāls iznākums.
Nenojauc sienas
Sienu nojaukšanu nāksies uzticēt sertificētam būvniekam, turklāt šāda veida darbībām nepieciešams iegūt būvatļauju un kārtīgi izstudēt ēkas projektu. Drošība vienmēr pirmajā vietā!
Foto: Pixabay.com