abc.lv skaitļos

Lietotāji online5
Aktīvie uzņēmumi24922
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
Koka fasādes krāsošana – izvēlies savu toni un aizsargā koksni līdz pat 16 gadiem : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Koka fasādes krāsošana – izvēlies savu toni un aizsargā koksni līdz pat 16 gadiem

Koka fasādes krāsošana – izvēlies savu toni un aizsargā koksni līdz pat 16 gadiem

Nav šaubu, ka koka māju fasādes ir pakļautas dažādu laikapstākļu iedarbībai, piemēram, lietum, sniegam un UV stariem; gaiss var būt gan mitrs, gan ļoti sauss. Tāpēc ir būtiski jau laikus padomāt un aizsargāt koka virsmas, lai koksne laika gaitā saglabātu gan savu kvalitāti, gan izskatītos kā tikko krāsota.


Viens no iemesliem, kāpēc noveco krāsotas virsmas, ir gaisā esošo netīrumu daļiņu, piemēram, putekļu, dubļu, piesaistīšanās virsmai. Rezultātā ēkas fasāde kļūst netīra un uz tās veidojas mikroorganismu attīstībai labvēlīga augsne. Turklāt šis faktors lielā mērā pazemina krāsas aizsargspējas, tāpēc ir nepieciešama krāsoto fasāžu regulāra tīrīšana, kas ir diezgan darbietilpīgs process. Un būsim godīgi – vienreiz nokrāsojot māju, domāt par tās atkārtotu pārkrāsošanu vai apkopi gribētos vismazāk.

Ar Pinotex Wood Paint Extreme krāsu koka mājas fasāde būs aizsargāta pret dažādu laikapstākļu ietekmi, virsma ilgāk paliks tīra un saglabās savu sākotnējo toni līdz pat 16 gadiem. Krāsas sastāvā esošā inovatīvā tehnoloģija Stay Clean krietni pagarina fasādes krāsas kalpošanas laiku un būtiski samazina krāsotās virsmas kopšanai nepieciešamo darbu apjomu. Nokrāso savu māju, un tās virsma turpinās pati par sevi rūpēties ‒ pareizi sagatavota koksne un uzklāta krāsa nodrošinās, ka netīrumi nepieķersies kokam ‒ tā vietā tie viegli nomazgāsies lietus laikā vai ātri noskalojot to ar ūdeni.

Katrai mājai savs īpašais krāsas tonis

Jebkurai koka mājai – vai tā būtu klasiska, tradicionāla vai moderna stila ‒ būtiski ir izvēlēties gan piemērotu koksnes aizsarglīdzekli, kas pasargās koka virsmu no dažādiem bojājumiem, gan arī šīs konkrētās mājas krāsas toni.


Izvēloties īstos toņus, jāpadomā par kopējo stilu un noskaņu, kādu vēlaties piešķirt savai mājai. Vai dodat priekšroku tradicionālajām nokrāsām, kas izcels koka dabisko skaistumu, vai arī vēlaties būt izteiksmīgāks ar rotaļīgiem un košiem toņiem. 

Krāsojot māju ar Pinotex Wood Paint Extreme pašattīrošo krāsu koka virsmām, iespējams izvēlēties no vairāk nekā 2000 toņiem. Plašā toņu izvēle ļauj līdz niansēm pielāgot savas mājas nokrāsu mājinieku vēlmēm.

Koksnes dažādo nokrāsu iedvesmoti silti un vienmēr aktuāli dabiskie toņi ‒ ieturētas un mājīgas noskaņas radīšanai.

Vēsi pelēkie ziemeļnieciskie toņi – harmoniskas un līdzsvarotas mājas vizuālam iespaidam. No gaiši līdz tumši pelēkam tonim ‒ rada mierīgu noskaņu un iederas izsmalcinātā, minimālistiskā vai modernā eksterjerā. Piemēram, maigi gaiši pelēkais tonis ON.00.53 vai apses iedvesmotais S3.03.26 tonis.


Varbūt īstās mājas noskaņu radīs nomierinošie zaļie toņi ‒ vieglai, svaigai un vienlīdz arī izteiksmīgai sajūtai. Piemēram, tumši zaļais tonis M1.37.17.


Lai kuri toņi jūs uzrunātu ‒ tradicionālas koka nokrāsas, skandināviski pelēkie vai rotaļīgi un izteiksmīgi toņi ‒, iedvesmojieties no Pinotex krāsu un lazūras toņu paletēm, kas pieejamas jebkurā būvmateriālu veikalā.

Uzzini vairāk par Pinotex iespējām koksnes apdarē https://www.pinotex.lv/lv 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.