abc.lv skaitļos

Lietotāji online120
Aktīvie uzņēmumi25167
Nozares raksti1251
Ekspertu atbildes3041
Koka logi no Polijas – racionāls lēmums, ilgtspējīgs risinājums : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Koka logi no Polijas – racionāls lēmums, ilgtspējīgs risinājums

Koka logi no Polijas – racionāls lēmums, ilgtspējīgs risinājums

Lai arī pēdējās desmitgadēs lielu popularitāti iemantojuši plastikāta logi, joprojām ir ievērojama daļa cilvēku, kas priekšroku dod dabiskam materiālam – kokam. Tam ir vairāki iemesli – koka logi simbolizē ne tikai vēsturiskās un tradicionālās vērtības, bet ir arī videi draudzīgi, tādējādi apliecinot atbilstību ilgtspējīgas būvniecības kritērijiem.

Pieaugot sabiedrības rūpēm par klimatu un ekoloģiju, pieprasījums pēc koka logiem ir tikai audzis. Tirgū pieejams plašs un daudzveidīgs produktu sortiments – nopērkami gan lēti, taču apšaubāmas kvalitātes ķīniešu ražojumi, gan tiešām augstas kvalitātes Eiropā ražoti koka logi. Ņemot vērā cenas un kvalitātes attiecību, viens no pazīstamākajiem pašmāju logu un durvju tirgotājiem SIA Eirodurvis iesaka izvēlēties funkcionāli pirmšķirīgus un pircēju augsti novērtētus Polijā ražotus koka logus. 

Lai arī ierasts, ka koka logi ir dārgāki par PVC logiem, tiem ir arī savas priekšrocības – neskaitot jau pieminēto ekoloģiju, koka logu vērtnes un konstrukcijas kopumā iespējams izgatavot teju jebkādos izmēros, vienlaikus nodrošinot arī atzīstamus energoefektivitātes rādītājus. Tāpat, attīstoties modernajām tehnoloģijām un materiālu apstrādes iespējām, koka logu ražošanā iespējams sasniegt unikālas formas un mūsdienīgu dizainu, panākot iederību gan klasiskajās, gan Skandināvijas stila ēku fasādēs. Taču ne vienmēr par augstvērtīgu produktu jāšķiras no prāvas naudas summas. Jau vairākus gadus Latvijā iespējams iegādāties augstas kvalitātes koka logus no Polijas, kas izturības un funkcionalitātes ziņā spēj konkurēt ar līdzīgas specifikācijas Rietumeiropā ražotiem logiem, taču izmaksās ir krietni pieejamāki. Izvēlies pārbaudītas kvalitātes Polijā ražotus koka logus, apmeklējot uzņēmuma SIA Eirodurvis tirdzniecības vietas Rīgā, Kurzemes prospektā 3G un Mazā Rencēnu ielā 1, TC Ozols.

Kā atšķiras masīvkoka logi no līmēta koka logiem? 
Atšķirībā no PVC vai metāla, koks žūšanas un laikapstākļu ietekmē nereti mēdz deformēties. Lai izvairītos no deformācijām, agrākos laikos kokus cirta tikai noteiktā laikā, turklāt vienmērīgi žāvēja dabiskos apstākļos. Ņemot vērā, ka viss šis process aizņem gana ilgu laiku, mūsdienās logus biežāk gatavo no kopā salīmētām koka līstēm jeb lamelām. Šādi veidoti koka logi ir ne tikai stabilāki, bet, pateicoties vairākām līmējuma kārtām, arī blīvāki un izturīgāki. Līmēta koka logu ražošanas procesā tiek pilnvērtīgāk izmantoti arī materiāli, ieekonomējot izejvielas. Daži gan uzskata, ka no lamelām taisīti koka logi, kas pārklāti ar laku, nav saucami par īstiem koka logiem. Te, protams, var diskutēt, taču būtiskākais ir atcerēties, ka šādu logu ražošanas procesā tiek izmantoti tikai dabiskas izcelsmes izejmateriāli, līdz ar to līmēta koka logi viennozīmīgi būs ekoloģiskāki par PVC logiem. Masīvkoka logi vai līmēta koka logi, ievērojot pareizu izgatavošanas gaitu, abi būs vienlīdz kvalitatīvi, turklāt lielākā daļa cilvēku piešķir nozīmi pašam kokmateriālam, nevis ražošanas tehnoloģijai. Kopumā koka logi var būt ļoti daudzveidīgi – pateicoties kokmateriāla plašajām apstrādes iespējām, iespējams izgatavot dažādu formu, izmēru un biezuma logus, kas ir īpaši svarīgi vēsturisku ēku atjaunošanas procesā. 

Apdare un furnitūra
Visbiežāk koku logu izgatavošanā izmanto mūsu platuma grādos augošos kokus – egli, priedi un kļavu, retāk, bet smalkākam rezultātam arī ozolu. Tāpat pieejami arī pavisam eksotisku koku, piemēram, ciedra un sarkankoka logi, taču tad jārēķinās ar tikpat eksotiskām izmaksām. Cēlkoka logus nereti apstrādā ar caurspīdīgu vai puscaurspīdīgu apdari, tādējādi izceļot koka šķiedras skaistumu. Tāpat koka logu ārējo apdari mēdz veidot no alumīnija, kas uz ilgu laiku atrisina logu krāsošanu. Veicot logu montāžu, vispareizāk būtu ievērot sentēvu metodes, stiprināšanai izmantojot koka ķīlīšus, bet blīvējumam – linu pakulas. Lai pasargātu ārējo logu apakšējās konstrukcijas no mitruma ietekmes, logus aprīko ar speciāliem koka vai alumīnija profiliem lietus ūdens novadīšanai. Labu koka logu raksturo ne tikai kvalitatīvs materiāls, bet arī kvalitatīva furnitūra. Reizēm, lai iegūtu lielāku peļņas procentu, negodprātīgi meistari mēdz koka logos iestrādāt lētu furnitūru, kas var ietekmēt logu darbību un samazināt aizsardzību pret uzlaušanu. Uzņēmuma SIA Eirodurvis piedāvātie koka logi ir ar uzticamu, augtas kvalitātes furnitūru, nodrošinot logu lietošanu ērtu un patīkamu. 

Autors: koka_logi
Autors: koka_logi

Koka logu stiklojums
Ņemot vērā ievērības cienīgos energoefektivitātes rādītājus, stikla paketes plaši izmanto ne tikai PVC un alumīnija, bet arī koka logu izgatavošanā un restaurācijā. Visbiežāk koka logi sastopami ar divkāršām stikla paketēm, taču nepieciešamības gadījumā var izgatavot logus arī ar trīskāršām un četrkāršām stikla paketēm. Parasti stikla biezumu nosaka pēc stiklojuma laukuma – jo lielāks logs, jo biezākam stiklojumam jābūt. Tāpat ir speciāla formula, pēc kuras rēķina logu nepieciešamo lielumu, ņemot par pamatu telpas laukumu. Te gan jāņem vērā arī saules gaismas daudzums un tas, vai logi izvietoti ziemeļu vai dienvidu pusē. Ja saules ir pārāk daudz, koka logu stiklojumam mēdz pārklāt speciālas plēves, kas gaismas caurlaidību samazina. Pēdējā laikā, lai panāktu mazākus siltuma zudumus, koka logu ražošanā arvien biežāk izmanto trīskāršās stikla paketes ar divām kamerām, starp kurām iepildīta argona gāze. Tāpat stikla pakešu iekšpusē nereti ierīko speciālu pārklājumu, kas aiztur infrasarkano starojumu un neļauj siltuma viļņiem izplūst ārpus telpas. Tirgū pieejamas arī plēves stiklojuma izturības palielināšanai. Lai arī plēve papildus kalpo kā drošības elements, saturot stiklu kopā un neļaujot tam izbirt lieliem gabaliem, jāņem vērā, ka katra plēves kārta nedaudz samazina gaismas caurlaidību. 

Kāpēc izvēlēties Polijā ražotus koka logus? 
Mūsdienās ar augstu kvalitāti visbiežāk saprot arī augstas izmaksas, un tas ir tikai pašsaprotami, jo nereti kvalitatīvu produktu ražošanā tiek izmantoti īpaši atlasīti izejmateriāli un komplicēti to apstrādes risinājumi. Tāpat produkcijas izmaksās jāierēķina darbaspēka un citas ārējās izmaksas. Lai arī Polija ir moderna un attīstīta Eiropas savienības dalībvalsts ar vērā ņemamām rūpniecības tradīcijām, joprojām dažādu produktu ražošana tur ir ekonomiski krietni izdevīgāka nekā citās ES valstīs. Savas augstās kvalitātes, taču pieejamo izmaksu dēļ SIA Eirodurvis jau vairākus gadus piedāvā tieši Polijā ražotus koka logus. Uzņēmuma piedāvājuma klāstā atradīsiet gan klasisku formu universāla dizaina divkameru koka logus ar alumīnija apdari ilgmūžīgai noturībai (Duo Classic sērija), gan trokšņu aizturošus siltā rāmja logus īpaši mājīgas atmosfēras radīšanai privātmājā vai dzīvoklī (Thermoline serija). Savukārt cilvēkiem, kuriem rūp vēsturiskās auras saglabāšana, pieejami neparasta dizaina koka logi ar kolonnām, dekoratīvām galvām un nestandarta rokturiem (Retro sērija). Uzņēmums piedāvā arī unikālu iespēju logu komplektāciju veikt klientam pašam, izvēloties ne tikai vēlamo materiālu, bet arī furnitūru, apdari un krāsu. Minēto un citu sēriju augstas kvalitātes un izturības logi apskatāmi ne tikai klātienē uzņēmuma tirdzniecības vietās, bet arī tīmekļvietnē www.eirologi.lv. 

Autors: plastikas_logi
Autors: plastikas_logi

Logu pareiza kopšana
Lai koka logi kalpotu pēc iespējas ilgāk, jāievēro daži nosacījumi pareizai to ekspluatācijai un kopšanai. Ja telpās ir mitrums un loga iekšpusē veidojas kondensāts, jāveic telpu vēdināšana. Tāpat jāpievērš uzmanība laikapstākļiem ārā. Ja ir pārāk liels vējš, nevajadzētu logus atstāt atvērtus. Labākai logu darbībai furnitūra vairākas reizes gadā rūpīgi jānoslauka un, ja nepieciešams, jāsaeļļo, turklāt jāiztīra visas loga gropes. Savukārt, ja koka logi aprīkoti ar pretuzlaušanas plāksni, tā jāeļļo katru mēnesi. Vēlams, lai logi būtu aizsargāti no tiešas ūdens ietekmes, tāpēc lietderīgi būtu virs ārējās loga daļas ierīkot jumtiņu. Ja tas nav iespējams, koksnes pasargāšanai var izmantot alumīnija uzlikas. Lai izvairīgos no sistemātiskas logu ārējo daļu kopšanas, SIA Eirodurvis speciālisti iesaka izvēlēties koka logus jau ar ražošanas procesā uzmontētām uzlikām. 

Profesionāla montāža un serviss
Kvalitatīvu logu iegāde ir tikai puse no rezultāta. Lai izbaudītu visas logu priekšrocības un ražotāja noteiktās funkcijas, svarīgi ir veikt arī logu kvalitatīvu montāžu. Daži uzņēmumi pat atsakās uzņemties atbildību par logu darbību gadījumos, kad klients izvēlas veikt montāžu saviem spēkiem. Ir gadījumi, kad nekvalitatīvas montāžas dēļ logiem nepieciešams priekšlaicīgs remonts, kas beigu beigās izmaksā daudz dārgāk nekā profesionāli montāžas pakalpojumi. Izvēloties SIA Eirodurvis pieredzējušo speciālistu montāžas pakalpojumus, klients iegūs garantiju, ka iegādātie koka logi tiks iestrādāti pēc labākajām meistaru tradīcijām, nodrošinot ilgstošu noturību un visas paredzētās funkcijas.

Uzņēmums savai produkcijai nodrošina arī pēcgarantijas servisu. Apskati SIA Eirodurvis koka logu piedāvājumu klātienē Rīgā, Kurzemes prospektā 3 un Rencēnu ielā 1, vai apmeklē mājaslapu www.eirologi.lv! 

Autors: logo_eirologi
Autors: logo_eirologi

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Grundfos apkures cirkulācijas sūkņi – uzticami, efektīvi un viedi

Grundfos apkures cirkulācijas sūkņi – uzticami, efektīvi un viedi

Grundfos piedāvātie apkures cirkulācijas sūkņi ir būtisks elements gan mājsaimniecībās, gan komerciālajās ēkās, gan arī rūpniecības uzņēmumos. Visus šos efektīvos, uzticamos un viedos sūkņus atradīsiet Onninen Express veikalos Rīgā, Valmierā un Liepājā.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu