abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19849
Nozares raksti837
Ekspertu atbildes2480
Koka logu stiklu ķitēšana ar 21. gadsimta iespējām : abc.lv

Koka logu stiklu ķitēšana ar 21. gadsimta iespējām

Koka logu stiklu ķitēšana ar 21. gadsimta iespējām

Mūsdienās situācija, kad, saskaroties ar COVID izrasīto vajadzību attālināti veikt darba pienākumus, daudzi darbinieki ir izvēlējušies (vai bijuši spiesti) strādāt no mājām, radījusi iespēju mainīt dzīves vidi no Rīgas daudzdzīvokļu nama uz lauku māju vai dzīvokli mazpilsētā. Viens no būtiskākajiem jautājumiem, ar ko saskaras dzīvokļu vai privātmāju īpašnieki, vēloties uzlabot savus dzīves apstākļus, ir tajā brīdī, kad uzsākti remonta darbi, – ko darīt ar vecajiem logiem. Protams, ir iespēja nomainīt uz jauniem plastmasas vai arī koka logiem. Bet ko darīt, ja dzīvoklim (mājai) ir saglabājušies simtgadīgi (varbūt arī jaunāki) oriģinālie koka logi un ir vēlme pašiem tos atjaunot?

Galvenā problēma, kādēļ logi zaudē savu izskatu, ir krāsas atdalīšanās process – mitrums, kas, nonākot koksnē, rada krāsas seguma atslāņošanos, kā arī labvēlīgus apstākļus mikrorganismu attīstībai, un savukārt tie veicina koksnes bojāeju.

Logu koksnē mitrums nonāk caur bojātu vai nepilnīgi uzklātu krāsojuma kārtu, un tomēr galvenais veids, kā ūdens var iesūkties koksnē, ir savienojuma vieta starp stiklu un loga rāmja gropi tā nostiprināšanai. Lietus nokrišņiem nonākot uz logu stikla, tie vienmēr gravitācijas ietekmē tecēs uz leju. Ideālā variantā būtu pareizi, ja tie tiktu novadīti ātri tālāk uz loga notekreni (palodzi), un tad nebūtu iespējas ūdenim nonāk koksnē. Diemžēl logu stiklošanai agrāk bieži izmantotā krīta-pernicas logu ķite nav pietiekami elastīga, labi nepielīp stiklam un diezgan ātri pēc ieklāšanas arī sāk plaisāt. Rezultātā gar loga stiklu koka rāmī iekļūst ūdens. Vēl sliktāka ir padomju laikos izmantotā tehnoloģija ar koka līstīšu lietošanu stikla nostiprināšanai. Šajā gadījumā visi nokrišņi nonāk loga stikla gropē un vēl ilgstoši neizžūst, jo nav pietiekamas saules un vēja iedarbības. Tātad ir jautājums – ko darīt, lai samazinātu logu bojājuma riskus, paildzinātu to ekspluatācijas laiku un piedevām varētu veikt remonta darbus pašu spēkiem?

Ar iepriekš aprakstītajām problēmām ir jāsaskaras ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā, kur ēku renovācijai ir pievērsta liela uzmanība. Augsto darbaspēka izmaksu dēļ liela daļa mājīpašnieku cenšas veikt remonta darbus pašu spēkiem, un būvmateriālu ražotāji pielāgojas tam un arī rada produktus, kas ļauj amatieriem pašiem veikt profesionāļus aizvietojošus darbus.

Lai varētu salīdzinoši ātri un arī kvalitatīvi veikt stiklošanas darbu, Holandē bāzētais ražotājs DenBraven (kurš ietilpst koncernā ar vienu no pasaules līderiem hermētiķu nozarē BOSTIK) ir radījis īpašu stiklošanas ķiti – produktu uz hibrīdās blīvēšanas materiālu bāzes MONUSTOP.
   


https://denbraven.lv/products/monustop

Galvenais lietotāja ieguvums, salīdzinot ar tradicionālo logu ķiti, šim produktam ir daudzkārt palielināts ekpluatācijas laiks. Produktam ir pastāvīga elastība (tādēļ veido un uztur labu saķeri gan ar stiklu, gan koku), augsta mehāniskā izturība, bez gruntēšanas lieliski pieķeras pat pie mitrām virsmām, ātri pārkrāsojams (tradicionālās ķites gadījumā jāgaida vairākas nedēļas laika līdz ķites nožūšanai). Nesatur cilvēkam nevēlamos izocionātus, organiskos šķīdinātājus un silikonus. 

Darba veikšanas atvieglošanai un vēl labāka rezultāta iegūšanai ieteicams lietot palīglīdzekli Zwaluw Finisher (kas ir ziepjainas konsistences šķīdums), ar kura palīdzību var iegūt līdzenu, skaistu šuvi.

Logu krāsošanu ar ūdens bāzes vai šķīdinātāja bāzes krāsām var uzsākt pēc tikai 30 minūtēm (ja ir vajadzība). 

Lai pagarinātu ekspluatācijas laiku, logus ieteicams krāsot ar īpaši tikai logu krāsošanai paredzētajām krāsām, jo tās satur sastāvdaļas, kas palielina logu krāsojuma ilgmūžību (piemēram, speciālā logu krāsa no Dānijas ražotāja Flugger – WINDOW). 


Kā veiksmīgu atsauksmi par praktisko produkta lietojumu varam minēt Baudries pili Gavere pilsētā, Beļģijā, kur ēkas vēsturisko logu restaurācijai tika izmantotas trīs tonnas MONUSTOP produkta. Logu stiklu ķitēšanas darbu veikšanu vēsturiskajā objektā var redzēt

Salīdzinājums ar tradicionālo logu ķiti


Par produkta MONUSTOP iegādi jautāt SIA Profcentrs veikalos:
• Ventspils iela 63a, Rīga
• Ganību dambis 7-k3, Rīga
• Zemnieku iela 60, Liepāja 
www.profcentrs.lv
www.denbraven.lv

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Atjaunots PAROC elastīgo izstrādājumu piedāvājums

paroc

Atjaunotā elastīgās siltumizolācijas saime piedāvā 4 izstrādājumus – PAROC® Ultra plus, PAROC® Ultra, PAROC® Solid un PAROC® Sonus ventilējamu sienu, slīpo jumtu un bēniņu siltumizolācijai, kā arī iekšējo starpsienu un grīdas starpslāņu skaņas izolācijas un ugunsaizsardzības nolūkiem.