abc.lv skaitļos

Lietotāji online65
Aktīvie uzņēmumi25213
Nozares raksti1277
Ekspertu atbildes3041
Koksnes aizsardzība ar Flugger EWT (Extreme Weather Technology) sistēmas produktiem  : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Koksnes aizsardzība ar Flugger EWT (Extreme Weather Technology) sistēmas produktiem 

Koksnes aizsardzība ar Flugger EWT (Extreme Weather Technology) sistēmas produktiem 
Foto: Publicitātes foto
Banner 280x280

Skandināvijā klimata pārmaiņu rezultātā vasaras kļūst mitrākas un palielinās nokrišņu daudzums. Šīs izmaiņas, kā arī koksnes lietotāju pieaugošās kvalitātes prasības bija iemesls jaunas, īpaši noturīgas koksnes aizsardzības produktu sistēmas izveidei. Flugger koksnes aizsardzības produkti tiek lietoti gan Dānijā, kur klimats ir samērā maigs, mitrs un līdzīgs Latvijas klimatam, gan Norvēģijas ziemeļos, Farēru salās Ziemeļjūrā, Islandē un pat Grenlandē, kur lietus kopā ar spēcīgu vēju līst gandrīz katru otro dienu.

Foto: Publicitātes foto

Šādos ekstremālos apstākļos būvmateriāliem no koka ir vajadzīga visaugstākās klases koksnes aizsardzība, un tādēļ Dānijas lielākā krāsu ražotāja Flügger® koksnes aizsardzības produktu sērija WOOD TEX palīdzēs izvēlēties klienta situācijai atbilstošu produktu klāstu. Lai atvieglotu produktu izvēli, sistēmas produkti ir apzīmēti ar skaitļiem 01, 02, 03, 04, 05. 

Ar skaitli 01 apzīmē sākotnējo koksnes apstrādi ar grunts eļļu 01 WOOD TEX  OIL PRIMER. 
Ar skaitli 02 apzīmē gruntskrāsu 02 WOOD TEX PRIMER. 
Ar skaitli 03–05 apzīmē nobeiguma krāsojuma produktus, un šeit ir piejami trīs dažādi produkti:
• 03 WOOD TEX TRANSPARENT – lazūrveida koksnes aizsardzības līdzeklis;
• 04 WOOD TEX OPAQUE – alkīda-ūdens koksnes aizsardzības klājums;
• 05 WOOD TEX ACRYLIC 30 – akrila koksnes krāsa. 

Koks ir dzīvs, organisks materiāls, ko var sabojāt puve, sēnītes, vējš un – jo īpaši – ūdens, kā arī saules UV starojums. Koksne, kas nav atbilstoši aizsargāta, ilgstoši atrodoties mitruma ietekmē, attīstās kaitīgie mikroorganismi, kas rada koksni noārdošus puves procesus.

Lai pilnībā aizsargātu koksni un veiktu dekoratīvo apdari atbilstoši ekspluatācijas apstākļiem, ir jāveic divu līdz trīs pakāpju aizsardzības krāsojumi.

Pirmā darbība ir koksnes piesūcināšana ar grunts eļļu WOOD TEX OIL PRIMER. Lai aizsargātu koksni pietiekami dziļi, ir radīts produkts ar iespējami mazāku vielas daļiņu molekulu izmēru, lai aizpildītu visas iespējamās vietas koksnē, kur varētu iesūkties ūdens. Pateicoties gruntseļļai, koksne daļēji zaudē spēju mitrumā piebriest un sausumā izžūstot sarauties, kā arī samazinās pelējuma un sēnīšu veidošanās. Tāpat koksnes apstrāde ar gruntseļļu uzlabo saķeri ar nākamajām krāsojuma kārtām.

Foto: Publicitātes foto

Jauna, blīva ēvelēta koksne uzsūks maz gruntseļļas, bet savukārt veca, ilgstoši saulē atradusies koksne pat dažas reizes vairāk. Eļļa jāuzklāj ar otu. Katrs dēlis jāapstrādā vienmērīgi visā tā garumā no visām pusēm. Ja vajadzīgs, jāatkārto eļļošana, līdz virsma vairs neuzsūc eļļu. Eļļa, kas nav uzsūkusies koksnē, jānoslauka. Eļļas daudzumam jābūt tādam, lai neveidotos plēve. Turpmāko krāsošanu, lai veidotos iespējami labāka saķere starp krāsojuma kārtām, ieteicams veikt ar gruntskrāsu vai nobeiguma krāsām 14 dienu laikā.

SVARĪGI! Lai sasniegtu vislabāko iespējamo rezultātu, nav ieteicams veikt koksnes apstrādi tikai ar lazūrveida vai nobeiguma krāsām bez gruntējošā eļļojuma. Mainīgos laika apstākļos koksne piebriest un saraujas, koksne plaisā, fungicīdi izskalojas, un plaisās sakrājas mitrums un sākas trūdēšanas process. Rezultātā krāsa sāk atlobīties un ātrāk jāveic atkārtota krāsošana.
 
Ja koksnē ir redzamas zaru vietas, kas var radīt sveķu izdalīšanos un krāsojuma izmaiņas, tad ieteicams apstrādāt zaru vietas ar ūdens bāzes izolējošo laku KNASTLACK. Produktam pievienots zilganais pigments, lai būtu vieglāk pamanīt jau apstrādātās vietas. Zilā krāsa nespīdēs cauri turpmākajiem klājumiem.

Foto: Publicitātes foto

Koksnei ir jābūt pilnībā sausai pirms uzklāšanas. Ja nepieciešams uzklāt grunts eļļu, to darīt pirms apstrādes ar zaru laku. Lai iegūtu labāko rezultātu, uzklāt divos plānos slāņos ar otu 30 minūšu intervālā.

Ja produkts tiek lietots uz koka virsmām ar augstu sveķu saturu, šādas virsmas ir vispirms jāattīra mehāniski un jāattauko ar lakbenzīna palīdzību. Produkts KNASTLACK nav paredzēts lietošanai zem 03 WOOD TEX TRANSPARENT, jo atstāj uz virsmas atšķirīgu spīdumu, kas var sabojāt dēļu vizuālo izskatu.

Ja paredzami smagi koka virsmu ekspluatācijas apstākļi (ilgstoša ūdens atrašanās uz virsmas), tad vajadzīga otrā darbība: koksnes gruntēšana ar 02 WOOD TEX PRIMER – ūdens bāzes alkīda gruntskrāsu. Ja ekspluatācijas apstākļi nav paredzami smagi, tad šo darbību varam izlaist.

Foto: Publicitātes foto

Šīs krāsas uzdevums ir papildus bloķēt mitruma nonākšanu koksnē un saķeres uzlabošanu ar nobeiguma krāsojumu. Izmanto koksnes apstrādei, ja ekspluatācijas apstākļi ir smagi un ļoti smagi (ilgstoši stāvošs ūdens uz horizontālām konstrukcijām, ilgstoša lietus un vēja iedarbība utt.). Daļēji aizsargā arī no koksnes sveķu izdalīšanās. Gruntskrāsu var tonēt nobeiguma krāsojuma tonī. Koksnes mitrumam nevajadzētu pārsniegt 12%, ja tiek krāsotas durvis un logi, 18% pārējām koksnes detaļām.

Trešā darbība ir koksnes krāsošana ar nobeiguma krāsām. 
Koksnes apstrādei Flugger piedāvā trīs veidu produktus:
• 03 WOOD TEX TRANSPARENT

Foto: Publicitātes foto

Koksnes aizsardzības līdzeklis veido puscauspīdīgu krāsojumu, kas akcentē koka tekstūru un nenosedz struktūru, kā arī aizsargā no laika apstākļu iedarbības un paildzina koka izturību. Krāsas nedaudz želejveida sastāvs ļauj to viegli uzklāt un neļauj tai pilēt. Paredzēts lietošanai uz koksnes izstrādājumiem ārpus telpām, iekštelpās izmantot tikai logu un ārdurvju apstrādei. Piemērota krāsošanai uz ēvelētām un neēvelētām virsmām. Ieteicams uzsūcošu koksni vispirms apstrādāt ar 01 WOOD TEX OIL PRIMER. Kopā ar šo produktu nedrīkst lietot gruntskrāsu 02 WOOD PRIMER, jo šī gruntskrāsa veido sedzošu klājumu.
 
• 04 WOOD TEX OPAQUE

Foto: Publicitātes foto

Augstvērtīgs želejveida koksnes aizsardzības klājums uz ūdens-alkīdsveķu bāzes, kas veido uz koksnes virsmas vidēji matētu dūmakainu segumu ar augstu izturību pret saules UV staru iedarbību. Īpaši ieteicams koka fasādēm, jo plānā kārtā uzklāta krāsa atstāj saskatāmu koksnes struktūru. Optimāli aizsargā pret laika apstākļu iedarbību un pastiprina koksnes izturību. Kavē pelējuma veidošanos uz virsmas. Ieteicams iepriekš krāsotu virsmu pārkrāsošanai, kad nav zināma lietotās krāsas pamatbāze. Var izmantot  krāsošanai uz ēvelētām un neēvelētām virsmām. Krāsas spīduma pakāpe pusmatēta 20. Ieteicams uzklāt divās kārtās. Uzsūcošu koksni apstrādāt ar 01 WOOD TEX OIL PRIMER. Koksnei, kas atrodas īpaši smagos meteoroloģiskos apstākļos, ilgstošā nokrišņu ietekmē, ieteicams lietot gruntskrāsu 02 WOOD TEX PRIMER. 

• 05 WOOD TEX ACRYLIC 30 

Foto: Publicitātes foto

Īpaši izturīga akrila krāsa uz ūdens bāzes. Tā veido līdzenu, elastīgu un ļoti izturīgu virsmu. Pateicoties akrila krāsas saistvielu elastīgumam, nelielas koksnes deformācijas tiek absorbētas un krāsa ilgstoši saglabā savas īpašības. Piemīt augsta izturība pret apkārtējās vides izmaiņām un minimāla putekļu un netīrumu absorbcija. Krāsa veido ūdeni atgrūdošu virsmu, tajā pašā laikā atļaujot ūdens tvaikiem no telpu iekšpuses nokļūt ārpusē (atvērtā difūzija). Kavē pelējuma veidošanos uz virsmas. Spēj izturēt augstspiediena tīrīšanu: maksimālais pieļaujamais spiediens 80 bāri un vismaz 30 cm attālumā no virsmas. Spīduma pakāpe (25) – vidēji matēta. Ieteicams uzklāt divās kārtās. Uzsūcošu koksni apstrādāt ar 01 WOOD TEX OIL PRIMER. Koksnei, kas atrodas ilgstošā nokrišņu ietekmē, ieteicams lietot gruntskrāsu 02 WOOD TEX PRIMER.

Logu krāsošanai Flugger iesaka lietot krāsu ar speciālu sastāvu – Window.

Foto: Publicitātes foto

Krāsa ir ātri žūstoša un veido cietu, pusspīdīgu (40) virsmu, kas ir viegli kopjama.

Laba rezultāta sasniegšanai ieteicams izmantot atbilstošas otas.
Foto: Publicitātes foto

Flugger piedāvā speciālu WOOD TEX leņķa otu 50, 70, 100, 130 mm platumā. Ota ražota Skandināvijā no īpaša sintētisko saru mistrojuma, kas palīdz veidot vienmērīgu, skaistu krāsojumu uz koka virsmām. Iespējams pievienot Flugger otas pagarinātāja kātu, kā arī teleskopisko kātu ar garumu līdz 400 cm ar Flugger Quick Lock sistēmu, kas ļauj to lietot gan ar otām, gan krāsotāju ruļļiem.
Foto: Publicitātes foto

Logu krāsošanai ieteicama īpašas formas ota 1856.


SIA "Profcentrs"
Ventspils iela 63a, Rīga, LV-1046
Vairāk info mājaslapā www.profcentrs.lv


  

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Būvmateriāli un būvkonstrukcijas, tirdzniecība":