abc.lv skaitļos

Lietotāji online41
Aktīvie uzņēmumi23197
Nozares raksti1087
Ekspertu atbildes2601
Konferencē “Būvē visam mūžam” pievērsīsies veselīgāku ēku celtniecībai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Konferencē “Būvē visam mūžam” pievērsīsies veselīgāku ēku celtniecībai

Konferencē “Būvē visam mūžam” pievērsīsies veselīgāku ēku celtniecībai

Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem apbūve ietekmē labsajūtu tikpat lielā mērā kā mūsu dzīvesveids un uzturs, tādēļ šī gada VELUX rīkotā konference ”Būvē visam mūžam” (“Build for Life”) būs veltīta tēmai, kā būvniecībai atbalstīt iedzīvotāju labsajūtu un veselību pēc pandēmijas laikmetā. Konference notiks no 15.-17. novembrim, pulcējot vadošus jomas speciālistus no visas pasaules, un tās paneļdiskusijas un prezentācijas būs bez maksas skatāmas tiešsaistē.

”Kā būvēt veselīgākas, gudrākas ēkas, kas uzlabo cilvēku labsajūtu un labvēlīgi ietekmē vidi? Kādas ir jaunākās inovācijas arhitektūrā? Kā uzlabot visas sabiedrības un atsevišķu indivīdu dzīves apstākļus? Tie ir tikai daži no jautājumiem, par kuriem konferences dalībnieki diskutēs. Tas, kādas ēkas mēs būvējam šodien, atstāj milzīgu ietekmi uz planētas nākotni, cilvēkiem un zemes ekosistēmu. Turklāt pandēmijas laikā mēs iekštelpās pavadām lielāko dienas daļu, tādēļ ēkas vairāk nekā jebkad ietekmē mūsu fizisko un garīgo veselību,” saka VELUX ģenerāldirektors Baltijā Dmitrijs Astašonoks.

Konferencē piedalīsies vairāk nekā 90 runātāju – arhitektu, būvnieku, inženieru, dizaineru, plānotāju un citu nozares profesionāļu. 

Pasākumā diskutēs vai ēkas ir pietiekami elastīgas, lai pielāgotos pārmaiņām, kāpēc ir svarīgs labs dizains, vai ēkas var palīdzēt veidot kopienas, kā būvprojekti var atbalstīt vietējo kultūras kontekstu u.tml. jautājumiem.

VELUX starpdisciplinārā iniciatīva ”Būvē visam mūžam” ir uzsākta šogad, lai pētītu, kā būvniecība ar ilgtspējīgiem risinājumiem un praktisku rīcību var palīdzēt risināt globālas problēmas. Iniciatīvas pamatā ir uzskats, ka, lai nodrošinātu pilsētām, kopienām, ģimenēm un atsevišķiem indivīdiem pārtikušu nākotni, ir jārada risinājumi, kas uzlabo gan cilvēku, gan planētas labsajūtu. To var panākt tikai tad, ja būvniecības nozare strādā roku rokā, lai padarītu ēkas veselīgākas un dabai draudzīgākas.

Iniciatīvas ietvars, ar kuru konferences laikā iepazīstinās tās dalībniekus, piedāvās praktiskus norādījumus un stratēģijas visam būvniecības procesam, aicinot būvniecības nozarē ieinteresētās personas izmantot vienotu valodu un sadarboties ilgtspējīgāku ēku projektēšanā un celtniecībā, veselīgākas dzīves vides radīšanā un stiprāku kopienu veidošanā. Iniciatīvas atslēgvārdi ir: vietējs, pieejams, elastīgs, kvalitatīvs, videi un sabiedrībai draudzīgs, veselīgs.

Konference “Būvē visam mūžam” notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā. Konferences programma un reģistrācija pieejama https://buildforlife.velux.com.

Pasākums notiks angļu valodā, un tiešsaistē to varēs vērot jebkurš interesents.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Sfēriska karkasa koka ēkas

Sfēriska karkasa koka ēkas

SIA Latvian Eco House piedāvā sfēriska karkasa koka ēkas, kuras var izmantot kempinga, pirts, ziemas dārzu un citu ēku organizēšanai. 

Aktualitātes

Notiks vebinārs par daudzdzīvokļu ēku ventilācijas sistēmām

Notiks vebinārs par daudzdzīvokļu ēku ventilācijas sistēmām

Trešdien, 19. janvārī no plkst. 14.00 līdz 16.00 tiešsaistē notiks vebinārs "Ventilācija daudzdzīvokļu ēkās. Pieredzes apmaiņa: Igaunijas un Latvijas daudzdzīvokļu ēku piemēri", informē sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Anita Āboliņa.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Fissman": Pielaiko telpu, māju, dārzu

Vai neesat apmeklējuši veikalu FISSMAN? Tad tagad ir īstais brīdis, jo FISSMAN sagatavojuši lieliskus pārsteigumus: Eco programmu. Nodod veikalā FISSMAN veco pannu vai katlu un pretī saņem 50% atlaidi jaunu iegādei. Svētkus gaidot, sagatavotas īpašas atlaides dažādiem produktiem līdz pat 50%.