abc.lv skaitļos

Lietotāji online44
Aktīvie uzņēmumi24941
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
Konkursā “Energoefektīvā ēka Latvijā” pieteiktas 16 ēkas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Konkursā “Energoefektīvā ēka Latvijā” pieteiktas 16 ēkas

Konkursā “Energoefektīvā ēka Latvijā” pieteiktas 16 ēkas

Šogad konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā" kopumā saņemti 16 ēku pieteikumi, no kuriem lielākais ēku skaits – 12 – pretendē uz uzvaru nominācijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022". Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" jau 12 gadus organizē Ekonomikas ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību.

Nominācijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022" iesniegti 12 pieteikumi, konkursam piesakot ēkas šādās adresēs:

 1. Talsi, Darba iela 23;
 2. Talsu novads, Valdemārpils, Lielā iela 19;
 3. Jelgava, Māras iela 5;
 4. Liepāja, Klaipēdas iela 124;
 5. Liepāja, Jāņa iela 6;
 6. Valmiera, Rūpniecības iela  42;
 7. Valka, Rīgas iela 6a;
 8. Valka, Rīgas iela 6b;
 9. Valka, Rūjienas iela 4;
 10. Valka, Domes bulvāris 1;
 11. Saulkrastu novads, Zvejniekciems, Atpūtas iela 2b;
 12. Garkalnes novads, Baltezers, Priedes.

Nominācijā "Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022" iesniegti trīs pieteikumi:

 1.  Okupācijas muzejs Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1;
 2.  Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī, Rūpniecības ielā 2;
 3. Latvijas Nacionālā arhīva nitrocelulozes filmu glabātuve Rīgā, Skandu ielā 14.

Nominācijā "Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022" iesniegts viens pieteikums – ēka Sīpeles ielā 1A, Rīgā.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana to atrašanās vietās plānota šā gada augustā. Konkursa noslēguma pasākums un laureātu paziņošana plānota šā gada 22. septembrī. Kā zināms, konkurss tika izsludināts šā gada aprīlī un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 17. jūnijam. Sīkāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.  

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA "Paroc", SIA "Saint-Gobain Celtniecības produkti", SIA "Knauf", SIA "Rockwool", Attīstības finanšu institūcija "Altum", AS "Latvenergo", "VentSys", SIA "Kingspan Insulation", SIA "Baumit". Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts "Latvijas Avīze", būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums "Laiks mājai".

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Konkursa otrajai kārtai "Rail Baltica" pamattrases būvdarbiem Latvijā izvirzītas 5 būvuzņēmumu apvienības

Konkursa otrajai kārtai

Noslēgusies pirmā kārta apjomīgākajā starptautiskā konkursā – "Rail Baltica" pamattrases būvdarbiem Latvijā. "Eiropas Dzelzceļa līnijas", izvērtējot sešu pieteikušos kandidātu atbilstību augstajām iepirkuma kvalifikācijas prasībām, tostarp iepriekšējai pieredzei dzelzceļa būvniecībā saskaņā ar Eiropas Savienības standartiem, par atbilstošām atzīst piecas apvienības.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.