Kronbergs: var pamanīt, ka "treknajos gados" būvniecība bija nekvalitatīva
Rīgā redzama sliktā "trekno gadu" ietekme, kad tika sajaukta vērtību skala un cilvēku galvas. "Tajā skaitā arī mūsu profesijā - pasūtītājiem un sabiedrībai šķita, ka tas viss ir iespējams. Līdz ar to radās projekti un attīstības, kurām trūkst loģikas un saprātīgas pieskaņas," norādīja Kronbergs. Tāpat varot pamanīt, ka būvniecība bijusi nekvalitatīva. "Cilvēki negrib pirkt – jāpārremontē, jāpārliek caurules," atzīmēja A. Kronbergs.
Raidījumā "Dienas Rīts" arhitekts norādīja, ka, lai gan daļai arhitektu kaut kāds darbs ir, kopumā nozare vēl snauž. Vienai daļai arhitektu šobrīd darbs ir reģionos, jo Eiropas nauda acīmredzot ir tā, kas tur kustina tās lietas un mēs redzam, ka tas notiek diezgan labi – skolas, bērnudārzus renovē, dažās pilsētās uzbūvē pat jaunas skolas. Un, protams, tas jau bez arhitekta darba nevar tikt uzbūvēts, tā kā viena daļa ir aizņemta tur un viena daļa pēdējā laikā ir aizņemti arī ar daudzdzīvokļu māju celtniecību.
Runājot par to, kam būtu jānotiek, lai Latvijas arhitekti spētu strādāt pasaules turgū, A. Kronbergs norādīja, ka "ieiešana starptautiskā tirgū ir saistīta ar tādu zināmu kapacitāti. Uzņēmumiem un šiem cilvēkiem ir jābūt ar pietiekamu spēju ielauzties svešā tirgū, jo tas vienmēr ir saistīts ar kaut kādiem izdevumiem, ar vietējo cilvēku iesaistīšanu procesā un, lai to varētu izdarīt, ir vajadzīga zināma naudas kapacitāte, kas arī nav mazsvarīgs jautājums."
Foto: Pilseta24.lv
2012.gada 24.aprīlī