abc.lv skaitļos

Lietotāji online10
Aktīvie uzņēmumi24922
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
Kūdras paku paletēšanas līnijas automatizācija ar Autodesk Inventor : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kūdras paku paletēšanas līnijas automatizācija ar Autodesk Inventor

Kūdras paku paletēšanas līnijas automatizācija ar Autodesk Inventor

SIA Latmas veiksmes stāsts 
SIA Latmas sniedz atbalstu maziem un vidējiem uzņēmumiem ieviest ražošanā automatizētās sistēmas un industriālos robotus. Uzņēmuma galvenie darbības virzieni: automatizācijas projektu izstrāde un realizēšana, robotu sistēmu integrācija, sensoru un kameru integrācija.

Projekta izaicinājums: dažādu kūdras substrātu iepakojumu paletēšana gan 250 L, gan 300 L. Kūdra ir materiāls, kas pēc presēšanas var palikt nemainīgs vai palielināties atkarībā no laikapstākļiem un izejvielām. Viena kūdras iepakojuma svars sasniedz 70 kg, bet robotam ir noteikta celtspēja, tāpēc kūdras pakas un tukšo palešu pārvietošanai jāizgatavo instruments (satvērējs), pietiekami ilgmūžīgs un izturīgs, taču tajā pašā laikā arī viegls.

Līnijā ir divi ruļļu konveijeri, ar viena palīdzību var paku apgriezt ap savu asi (180 grādos) un uz otra konveijera  apmest uz 90 grādiem, jo kūdras pakas jānovieto ar noteikto galu uz vienu pusi.


Projekta mērķis bija atvieglot operatoru darbu, paātrināt procesu un optimizēt iekšējos resursus. Lielākajā daļā automātisko palešu līniju tiek izmantotas vai nu automātiskās iepakošanas līnijas, vai pusautomātiskās, kur ir iesaistīta arī persona (tas tika izmantots iepriekš).

SIA Latmas piedāvājums bija robots, jo tas aizņem daudz mazāk vietas un ir ātri pielāgojams citiem produktiem. Projekta realizācija aizņēma apmēram 5 mēnešus  2 mēneši tika patērēti komplektu veidošanai, aptuveni 2 mēneši bija nepieciešami elementu izgatavošanai un montāžai un viens mēnesis tika veltīts programmēšanai, lai klients ilgtermiņā varētu izveidot vajadzīgo paku novietojumu uz paletēm.


Projekta izstrādes rezultātā tika radīts kompaktāks risinājums, kas ļauj vienā vietā izvietot vairākas ražošanas līnijas, kā arī nav nepieciešama pilnas slodzes apkope.

InfoEra Latvia piedāvātā programmatūra Autodesk Inventor bija labākais risinājums kūdras palešu līnijas automatizēšanai un robotizētas sistēmas integrēšanai. Vairākas ražošanas līnijas ietaupa vietu, samazina roku darbu, paātrina darba procesu un optimizē visus iekšējos resursus. Risinājums ļauj klientam nodrošināt produktīvu ilgtermiņa darba plūsmu.

Inventor® 3D CAD programmatūra nodrošina profesionāla līmeņa mehāniskās projektēšanas, dokumentācijas un produktu simulācijas rīkus. Datorprogrammatūras vide ir viegli saprotama un intuitīva, tajā pašā laikā piedāvājot plašu un spēcīgu rīku klāstu.

Ir pieejami integrēti rīki lokšņu metālam, rāmju projektēšanai, caurulēm, kabeļiem un instalācijām, prezentācijām, renderēšanai, simulācijai, mašīnu projektēšanai u.c.   

Uzticama DWG™ saderība un jaudīgas, uz modeļiem balstītas, definīcijas iespējas ražošanas informācijas integrēšanai tieši 3D modelī. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.