Kuldīgas novadā ieviesīs vienotu dzīvojamo māju pārvaldīšanas sistēmu
Līdz šim daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanu veica pagastu pārvaldes, un katrā pagastā ir izveidojusies atšķirīga apsaimniekošanas sistēma. Arī apsaimniekošanas maksa par kvadrātmetru līdzvērtīgos dzīvokļos ir ļoti atšķirīga. Dažos pagastos ir mājas, kurās dzīvokļu īpašnieki namu apsaimnieko paši, izveidojot dzīvokļu īpašnieku biedrību vai pilnvarojot kādu dzīvokļa īpašnieku veikt apsaimniekotāja pienākumus.
Lai Kuldīgas novadā ieviestu vienotu apsaimniekošanas sistēmu un tā atbilstu Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumam, pašvaldība šo pienākumu deleģēja "Kuldīgas komunālajiem pakalpojumiem", kam ir pieredze dzīvojamo māju apsaimniekošanā Kuldīgā. Uzņēmums ir izstrādājis apsaimniekošanas kārtību, kas nodrošina uzskaiti par katras mājas uzkrājumiem un izdevumiem. Šādu praksi Kuldīgas novada pašvaldība vēlas ieviest arī pagastos.
Mājās, kurās visi dzīvokļi ir privatizēti vai privatizēta ir daļa dzīvokļu un pārējie ir Kuldīgas novada pašvaldības īpašums, dzīvokļu īpašniekiem būs jāsasauc kopsapulce, kurā kopīgi jāizlemj par savas mājas turpmāko apsaimniekošanu. Iespējamie varianti ir: slēgt pilnvarojuma līgumu ar "Kuldīgas komunālajiem pakalpojumiem", dibināt dzīvokļu īpašnieku biedrību, pilnvarot māju apsaimniekot kādam no dzīvokļu īpašniekiem (tikai tajās mājās, kurās kopējā platība nav lielāka par 1500 kvadrātmetriem) vai slēgt pilnvarojuma līgumu ar kādu citu apsaimniekotāju uzņēmumu.
Ja dzīvokļu īpašnieki līdz šī gada beigām nesasauks kopsapulci un nelems par mājas pārņemšanu apsaimniekošanā, tad šīs mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pienākumu pildīs "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" līdz brīdim, kad dzīvokļu īpašnieki pārņems māju apsaimniekošanā paši vai slēgs pilnvarojuma līgumu ar "Kuldīgas komunālajiem pakalpojumiem" vai kādu citu apsaimniekotāju.
Tajās mājās, kurās visi dzīvokļi pieder Kuldīgas novada pašvaldībai, no nākamā gada 1.janvāra mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pienākumu pildīs "Kuldīgas komunālie pakalpojumi". Lēmums par māju apsaimniekošanu tiek pieņemts kopsapulcē, kurā balsstiesības ir katram dzīvokļa īpašniekam. Pašvaldība lemj tikai par savā īpašumā esošajiem dzīvokļiem, šo dzīvokļu īrnieki nepiedalās lēmumu pieņemšanā.
Mājās, kurās visi dzīvokļi pieder pašvaldībai, apsaimniekošanas vai īres maksa ir noteikta ar Kuldīgas novada pašvaldības 2013.gada 26.septembra lēmumu un būs 30 eiro centi (21 santīms) par kvadrātmetru tajos dzīvokļos, kuros nav ūdens un kanalizācijas, un 40 eiro centi (28 santīmi) par kvadrātmetru tajos dzīvokļos, kuros ir ūdens un kanalizācija. Tarifs stāsies spēkā ar 2014.gada 1.janvāri, un par šīm izmaiņām pašvaldības dzīvokļu īrnieki tiks rakstiski informēti oktobrī. Šis ir starta tarifs, jo katra māja tiks atsevišķi apsekota un attiecīgi tiks izvērtēts nepieciešamo līdzekļu lielums, lai mājas varētu sakārtot - proti, tarifs tiks pielāgots plānotajiem izdevumiem.
Ventspils, 13.okt., LETA.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Images_of_Money