abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25048
Nozares raksti1210
Ekspertu atbildes3041
Kvalitatīva fasāžu apdares un siltināšanas sistēma ar  CERESIT : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kvalitatīva fasāžu apdares un siltināšanas sistēma ar  CERESIT

Kvalitatīva fasāžu apdares un siltināšanas sistēma ar  CERESIT

Ēku siltumizolācija ir komplekss risinājums, kas prasa dažādu aspektu padziļinātu analīzi: būvfizika, izolācijas risinājumi, ēkas lietojums un ekoloģija. Mērenā klimata zonai raksturīgais temperatūras diapazons un gaisa mitrums nenodrošina tādus apstākļus, kas ļautu komfortabli dzīvot bez nepieciešamības pret tiem aizsargāties (piemēram, pret zemu temperatūru ziemā, ievērojamiem nokrišņiem vai spēcīgu vēju).

Ēkās, kurās mēs dzīvojam un strādājam, jāvalda  patīkamam klimatam neatkarīgi no faktiskajiem laika apstākļiem ārā. Mums vajag, lai sienas, kas mūs ietver, nodrošinātu ilgstošu aizsardzību pret tiešu apkārtējo apstākļu, tādu kā temperatūra un mitrums, iedarbību, kā arī pret troksni. Tādēļ Ceresit Ceretherm fasādes sistēmas risina arī ēku telpu mikroklimatu, pateicoties tajās izmantotajiem materiāliem, ir izturīgas un ilgstoši saglabā savu sākotnējo izskatu.

Ēkas ekspluatācijas izmaksas lielā mērā ir atkarīgas no ēkas energoefektivitātes – apkures lietderības un karstā ūdens apgādes. Šīs veiktspējas kvalitāti atspoguļo ēkas gada enerģijas patēriņš, kāds bijis nepieciešams, lai nodrošinātu komfortablus apstākļus telpās. Pateicoties ēku energoefektivitātes mērīšanai, ir iespējams noteikt ēkas kārtējās izmaksas gadā. Tās savukārt tieši ietekmē ēkas tirgus vērtību. Vairumā gadījumu lielu enerģijas patēriņu izraisa intensīvs siltuma zudums caur ēkas sienām. Ēkas sienas atdala apstākļus telpās no apstākļiem ārpus telpām. Tādēļ sienas kļūst par laukumu, kas pakļauts siltuma un mitruma pārejas un vadīšanas procesiem. Siltums vienmēr izplatās no augstākas temperatūras apgabaliem uz vēsākām zonām, tādējādi ziemā tas plūst no apkurinātajām telpām uz vēso ārpusi. Vasarā tas darbojas pretējā virzienā – siltums ieplūst ēkas iekšpusē.

Autors: ceresit_1
Autors: ceresit_1

Jāvadās arī no citiem valsts būvnormatīviem, noteikumiem, paražām un standartiem. Labu ēkas siltināšanas sistēmas darbību nodrošina precīza projektēšana, sadarbojoties arhitektam un konstruktoram. Tāpat veiksmīgam rezultātam svarīga ģenerāluzņēmēja un objekta būvuzrauga sadarbība. Siltināšanas darbu veicējam jāiepazīstas ar siltināšanas sistēmas izveidošanas noteikumiem, jāpiepazīstas ar lietošanai plānoto materiālu tehnisko datu kartēm (TDS). Darbu veicējam ir jāpārbauda pamatnes īpašības un būvniecības apstākļi, lai nodrošinātu pilnīgu paša atbildību. Pirms siltināšanas darbu uzsākšanas pamatnes (t. i., siltināmās fasādes) tehniskais stāvoklis ir jāpārskata, pievēršot īpašu uzmanību tās būtiskiem parametriem, piemēram, pamatnes nestspējai, mitrumam un pamatnes dimensiju nobīdēm (ja tādas ir konstatētas). Ļoti nelīdzenu virsmu gadījumā nav iespējams vienmēr nodrošināt fasādes ģeometrijas atbilstību iepriekš minētajiem nosacījumiem. Šādā gadījumā siena ir jāizlīdzina. Fasādes virsmai jābūt ar pietiekamu nestspēju ETICS sistēmas nostiprināšanai. Parasti katrā ārējā, betona vai ķieģeļu sienā (no keramikas elementiem, silikāta vai gāzbetona) ir noteikts mitruma daudzums, kas atbilst apkārtējam gaisa mitrumam. Siltināšanas sistēmas uzstādīšana samazina sienas mitruma daudzumu. Siltināšanas darbus nedrīkst uzsākt, kamēr pamatnes mitrums nav RH% ≤ 6%. Veicot siltināšanas darbus, jāizmanto sastatņu pārvalki un siltuma pūtēji.

Autors: ceresit_2
Autors: ceresit_2

Autors: ceresit_3
Autors: ceresit_3


Autors: ceresit_4
Autors: ceresit_4

Māja Mežaparkā, Rīgā. Izmantota IMPACTUM Ceresit siltināšanas sistēma

Siltinot jaunu vai renovējamu ēku, ir strikti jākoordinē visi procesi. Parasti siltināšanu var uzsākt, ja ir izpildīti šādi nosacījumi: ir jumts, logi, ir pabeigti vai pieņemti hidroizolācijas darbi un balkonu un terašu pamatnes f uz siltināmās virsmas nav redzami mitru virsmu (apdares darbiem ēkā ir jābūt savlaicīgi pabeigtiem), sienas mitrums ir ≤ 6%. Visi pārseguma bloki un karnīžu horizontālās virsmas, bēniņi un citi konstrukcijas elementi tiek uzstādīti, lai nebūtu gaisa nokrišņu ietekme uz fasādes siltināmo daļu. Ceretherm siltināšanas sistēmas piedāvā daudzveidīgu izvēli gan attiecībā uz līmjavām, gan apmetumu. Taču pamata tehnoloģija, veicot ēku fasāžu siltināšanu, ir līdzīga, aptverot šādus posmus:
• priekšdarbi materiālu un aprīkojuma montāžai,
• sastatņu un aizsarga pārsegu (tīklu, plēvju u. tml.) montāža, 
• esošo palodžu noņemšana, 
• pamatnes sagatavošana, siltināšanas plākšņu līmēšana, 
• ar stikla šķiedras sietu stiegrojošās kārtas uzklāšana, 
• fasādes apmetuma uzklāšana, 
• jaunu palodžu uzstādīšana, 
• sastatņu demontāža un ēkas apkārtnes sakārtošana.
 
Izvēloties piemērotu Ceresit Ceretherm siltināšanas sistēmu, jāņem vērā ēkas atrašanās vieta – lielāki putekļu vai bioloģiskā piesārņojuma draudi, koki un apstādījumi, pilsētas vide, piejūras reģions. Jo labākas īpašības ir materiāliem, jo izturīgāki tie ir pret apkārtējās vides ietekmi un jo ilgāks ir ETICS sistēmas kalpošanas laiks un ilgstoši saglabājas  teicams izskats. Pievienotā tabula parāda dažādu Ceresit Ceretherm fasādes siltināšanas sistēmu īpašības:

Autors: ceresit_5
Autors: ceresit_5

Autors: ceresit_6
Autors: ceresit_6


Autors: ceresit_logo
Autors: ceresit_logo

Vairāk detalizētas informācijas par CERESIT fasāžu siltināšanas sistēmām http://www.ceresit.lv/content/dam/uac/ceresit/latvja/2018/Ceretherm%20paigaldusjuhend%20LV%201801.pdf

Saņemt profesionālu konsultāciju par fasāžu siltināšanu un izvēlēties atbilstošus produktus ieteicams SIA "Profcentrs" veikalos!

Ganību dambis 7-k3, Rīga Tālr. 66001066.
Autors: ceresit_7
Autors: ceresit_7


Ventspils iela 63a, Rīga. Tālr. 28696567.
Autors: ceresit_8
Autors: ceresit_8


Zemnieku 60, Liepāja. Tālr. 25628047.
Autors: ceresit_9
Autors: ceresit_9


www.profcentrs.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

PONTON.LV: Pielaiko telpu, māju, dārzu

PONTON.LV: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Uzņēmums PONTON.LV izstrādā dažādus risinājumus peldošām konstrukcijām, terasēm, krastu stiprinājumiem un aksesuāriem. Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts pieejams plašs augstas kvalitātes pontonu un saistīto produktu klāsts.