abc.lv skaitļos

Lietotāji online50
Aktīvie uzņēmumi23002
Nozares raksti1050
Ekspertu atbildes2584
LAA: Uguns un ūdens kaitējumi nekustamajam īpašumam – izplatītākie risku veidi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

LAA: Uguns un ūdens kaitējumi nekustamajam īpašumam – izplatītākie risku veidi

LAA: Uguns un ūdens kaitējumi nekustamajam īpašumam – izplatītākie risku veidi

Uguns un ūdens nodarītie kaitējumi nekustamajam īpašumam ir divi izplatītākie risku veidi, kas tiek iekļauti īpašuma apdrošināšanā.

Ūdens radīto negadījumu sekas ir iemesls gandrīz pusei visu īpašuma negadījumu, ko klienti piesaka apdrošinātājiem – pērn apdrošināšanas sabiedrībās aptuveni 45% no visiem apdrošināšanas gadījumiem bija radījušas problēmas ar ūdensapgādi, kanalizāciju un apkures sistēmas caurulēm, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) apkopotie dati. Savukārt izmaksāto atlīdzību apjomā ūdens negadījumi veidoja tikai aptuveni 25%.

“Tas liek mums secināt, ka uguns radītie negadījumi ir retāki, taču postošāki un dārgāki – uguns īpašumiem nodara daudz lielāku postījumu nekā ūdens,” secina LAA prezidents Jānis Abāšins.

Kopumā Latvijā īpašuma apdrošināšana ir viens no pieciem lielajiem apdrošināšanas veidiem – 2020. gadā kopumā tajā parakstītas prēmijas par 80,7 miljoniem eiro. Fizisko personu prēmiju apjoms (35,1 miljons eiro) ir nedaudz mazāks nekā juridisko personu prēmiju apjoms (45,6 miljoni eiro), savukārt izmaksātās atlīdzības ir būtiski lielākas juridiskajām personām – 15,5 miljoni eiro atlīdzībās fiziskajām personām pret 29,8 miljoniem eiro atlīdzībās juridiskajām personām. Kopumā pērn par negadījumiem īpašumā klientiem izmaksātas 45,3 miljonu eiro atlīdzības.

“Diemžēl, ja negadījums notiek juridiskas personas īpašumā, tas var radīt milzīgas sekas. Labi atminamies, piemēram, "Mikrotīkla" noliktavas un "Depo" veikala ugunsgrēkus – katrs šāds negadījums rada miljonu zaudējumus īpašniekiem, ko sedz apdrošinātāji. Tādēļ atlīdzības par negadījumiem juridisko personu īpašumam parasti ir būtiski lielākas,” skaidro J. Abāšins.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.