Labākais betona maisītājs tieši jūsu vajadzībām
Būvniecībā bez betonēšanas darbiem reti kad izdodas iztikt, īpaši, ja runa ir par jaunu celtņu izveidi un – attiecīgi – pamatu liešanu. Lai ierīkotu garāžu, pirti, lapeni, betona celiņu vai īstenotu kādu vērienīgāku būvniecību (piemēram, privātmājas), jums noderēs ne vien atbilstošas zināšanas, bet arī kvalitatīvs betona maisītājs cementa javas sagatavošanai. Protams, jūs varat iegādāties arī gatavu javu vai pieaicināt betonēšanas darbiem profesionālu celtnieku komandu, taču tas saistās ar iespaidīgām izmaksām. Krietni izdevīgāk iegādāties savu personīgo betona maisītāju, kas palīdzēs:
• iegūt kvalitatīvu, viendabīgu maisījumu ieplānotajiem darbiem. Iekārtas veidotais betons būs par 50% izturīgāks nekā ar rokām jauktais;
• virzīt darbus uz priekšu daudz ātrāk un arī vieglāk. Negribētos pat iedomāties, kādas pūles prasa javas jaukšana ar rokām pat nelielas lapenes pamatiem. Speciāla iekārta ievērojami atvieglos šo darbu!
Tādēļ betona maisītājs ir racionāls un pat neizbēgams pirkums būvniecībai, par spīti viedoklim, ka tā iegāde ir attaisnojama tikai profesionāliem celtniekiem. Pašlaik tiek piedāvāti kompakti (un attiecīgi lētāki) risinājumi, ar kuru lietošanu tiks galā pat nepieredzējušie. Kas to lai zina, varbūt laika gaitā jūs lietosiet maisītāju daudz biežāk, nekā sākotnēji bija paredzēts? Kvalitatīva iekārta var būt noderīga gadu desmitiem. Ja kāda detaļa nokalpos savu mūžu, piemēram, zobrats, varēsiet nomainīt to un turpināt lietot maisītāju.
Ja esat iecerējis būvniecību, apskatīsim, kam vajadzētu pievērst uzmanību, lai izvēlētos betona maisītāju tieši jūsu vajadzībām. Tādu, kas ir pietiekami produktīvs konkrētai situācijai, izturīgs un apmierina cenas ziņā. Uzreiz jāpiebilst, ka ražotāji piedāvā divu veidu iekārtas: elektriskos rokas maisītājus (mikserus) un betona maisītājus uz ritentiņiem ar īpašu sajaukšanai paredzēto tvertni. Apjomīgākiem darbiem (piemēram, pamatu vai dārza celiņu liešanai) paredzēti pēdējie, sīkākiem darbiem (piemēram, iekštelpu remontiem) – rokas maisītāji.
Apjomīgiem darbiem
Betona maisītājs uz ritentiņiem veido javu īpašā tvertnē, kas atrodas uz pamatkonstrukcijas. Populārākie un izplatītākie ir tieši elektriskie maisītāji – tie ir ekonomiski, ērti (darbojas no 220 V elektrotīkla, daži – no 380 V) un lietojami arī iekštelpās (atšķirībā no benzīna vai dīzeļdegvielas modeļiem).
Iekārtas iedalās pēc darbības principa – piespiedu tipa un gravitācijas tipa. Piespiedu tipam tvertne nekustas – javu jauc tvertnē esošās lāpstiņas. Šie modeļi ir dārgāki un smagāki, taču pilda darbu augsti kvalitatīvi (viendabīgs maisījums) un ātri. Ražošanas produktivitāte ir ļoti augsta, tādēļ tā ir bieža izvēle profesionālai būvniecībai. Mīnuss: piespiedu tipa iekārta paredzēta darbam tikai ar smalkas frakcijas betona maisījumiem (piemēram, apmetums, java grīdu izlīdzinošai kārtai). Sadzīves vajadzībām visbiežāk tiek izvēlēta rotācijas tipa iekārta. Betonu šajā gadījumā jauc pati tvertne, rotējot ap savu asi. Šāds maisītājs ir lētāks, vieglāks un pietiekami produktīvs. Lielākā priekšrocība, ka tas ir universāls – var jaukt sausas un pussausas, smalkas frakcijas un rupjgraudainas sastāvdaļas, piemēram, veidot cementa-smilts maisījumu ar šķembām vai bez tām. Ilgtermiņā visai noderīgi.
Tāpat maisītājus iedala zobrata un reduktora tipa. Izplatītākie ir zobrata modeļi (zobrats ieskauj tvertni). Iekārtas darbības laikā uz zobrata iedarbojas vibrācija, laikapstākļi, netīrumi (smiltis, putekļi), mehāniskā iedarbība (nejauši triecieni). Tādēļ, lai maisītājs ilgi kalpotu, nepieciešams novērtēt zobrata materiālu. Ja lietosiet iekārtu neregulāri un nelieliem darbiem, izvēlieties iekārtu ar čuguna zobratu. Tas nav īpaši izturīgs pret triecieniem, taču jūs iepriecinās iekārtas cena. Lētāki būs arī maisītāji ar plastmasas zobratu. Ja meklējat izturīgāko iekārtu daudziem gadiem – ieguldiet līdzekļus maisītājā ar tērauda vai poliamīda zobratu. Tādas iekārtas paredzētas intensīviem darbiem, izceļas ar izturību un klusu darbību.
Autors: betona_maisitajs_2
Ko vēl vajadzētu novērtēt pirms iegādes?
• Tvertnes tilpums. Jo lielāka ir tvertne, jo vairāk maisījuma varēsiet uzreiz pagatavot. Taču nevajadzētu dzīties pēc vislielākā tilpuma, jo tas saistās ar augstāku iekārtas cenu un lielāku tās svaru un izmēriem (kas samazina mobilitāti). Jāapsver, cik apjomīgi darbi paredzēti. Tvertne līdz 100 l (parasti ar svaru no 22 kg) derēs nelielu celtņu būvniecībai, piemēram, garāžām, lapenēm. No 100 l līdz 150 l (svars no 41 kg) ir vispopulārākā izvēle mājsaimniecībai. Efektīvi tiks galā ar javas sagatavošanu vienstāvu mājas, pirts, saimniecības ēku pamatiem. Iekārtas no 150 l līdz 300 l (no 48 kg) paredzētas divstāvu un trīsstāvu ēkām, savukārt virs 300 l parasti lieto celtniecības brigādes intensīvai būvniecībai.
• Jauda. Jo jaudīgāks maisītājs, jo lielāka tvertne, jo ātrāk virzīsies darbi. Taču par augstu jaudu vajadzēs piemaksāt. Nav vērts, ja izvēlaties maisītāju mājsaimniecībai. Neregulārai un neintensīvai lietošanai pietiks, ja jaudu būs 700 W–800 W. Ja tomēr paredzēti intensīvi un ilgstoši darbi (10 stundas no vietas), nepieciešama jaudīgāka ierīce – virs 1000 W.
• Apgriezienu skaits minūtē. No šī radītāja atkarīgs javas sajaukšanas ātrums un tās viendabīgums. Optimāls rādītājs ir 24 apgr./min. Ja plānojat lielākoties gatavot "mīkstos" maisījumus ar lielu ūdens saturu, pieļaujami 18 apgr./min. Savukārt "cietākai" javai ar zemu ūdens saturu – virs 25 apgr./min.
• Svars, izmēri, ritentiņi. Šie parametri ir svarīgi, ja taisāties bieži pārvadāt maisītāju. Jāpatur prātā: jo mazāki izmēri – jo mazāka jauda. Tādēļ jāmeklē optimāls risinājums. Attiecībā uz ritentiņiem – jo lielāki tie ir, jo vieglāk pārvietot maisītāju vajadzīgajā vietā.
• Noderīgas papildfunkcijas. Automātiskā iekraušana un izkraušana ir funkcija, kas ievērojami atvieglo darbu. Tā lielākoties sastopama profesionālajiem modeļiem un sadārdzina iekārtu. Visai noderīgs ir arī integrēts pārslodzes mehānisms, kas automātiski atslēgs iekārtu, kad tā tuvosies pārkaršanas slieksnim.
Sīkākiem betonēšanas darbiem
Ja jums nepieciešams sajaukt javu nelielos apjomos, piemēram, apmetumu iekšdarbiem, nav vērts iegādāties betona maisītāju uz ritentiņiem. Investējiet elektriskajā rokas maisītājā jeb mikserī. Tas nav tik jaudīgs, tam nav arī speciālas tvertnes javai, taču izmaksā krietni lētāk, ir viegls, parocīgs un efektīvi tiks galā ar cementa sajaukšanu nelielos apjomos. Vēl viena priekšrocība – mikseris ir universāls. Varēsiet lietot to arī krāsu, laku, līmes un citu būvniecības materiālu jaukšanai. Iekārta ar jaudu zem 1000 W teicami tiks galā ar daudziem mājsaimniecības darbiem. Ja paredzēts strādāt intensīvi (piemēram, esat profesionāls celtnieks), tirgū atradīsiet arī jaudīgākus mikserus. Iegādājoties ierīci, pievērsiet uzmanību ātruma režīmiem. Jo vairāk to ir, jo labāk. Tas ļaus pielāgoties konkrētajam jaucamajam materiālam, padarot javu kvalitatīvāku. Apskatiet arī piedāvātos uzgaļus. Tie mēdz būt domāti blīvākiem maisījumiem (piemēram, betons ar šķembām) un šķidrākiem. Ja grūti paredzēt, kādus materiālus biežāk jauksiet, izvēlieties modeli ar universālo uzgali!
Atrast jums vajadzīgo betona maisītāju par labu cenu jūs varat interneta veikalā www.220.lv. Tieši te tiek piedāvāti gan rokas mikseri ar dažādiem ātruma režīmiem un uzgaļiem, gan arī betona maisītāji ar tvertni. Varēsiet atrast gan nedārgu modeli periodiskiem darbiem mājsaimniecībā, gan arī jaudīgākus profesionālos modeļus intensīvai slodzei, tostarp no uzticamiem celtniecības tehnikas ražotājiem – Hehct, Graphite, Hitachi utt. Ienāciet un izvēlieties sev uzticamo sabiedroto produktīvai un kvalitatīvai betonēšanai!