abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
Labi izplānota un prasmīga pārcelšanās. Kas jāņem vērā? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Labi izplānota un prasmīga pārcelšanās. Kas jāņem vērā?

Labi izplānota un prasmīga pārcelšanās. Kas jāņem vērā?

Pārcelšanās uz jaunu mājokli nekad nav vienkārša. Pirms pārvākšanās pat lielākajam askētam atrodas divreiz vairāk mantu, nekā domāts, un to iesaiņošana un pārvešana prasa rūpīgi plānotas darbības un papildspēku iesaisti. Cilvēki, kuri dzīvo īrētos mājokļos un maina dzīves vietu salīdzinoši bieži, attīsta savus pārvākšanās ieradumus, un šis process nesagādā lielas psiholoģiskas vai pat fiziskas traumas. Grūtāk ir ģimenēm un iemītniekiem, kuri vienā vietā dzīvojuši ilgu laiku un kuriem nākas šķirties no gadu desmitiem krātām lietām, par kurām ir skaidrs, ka tām jaunajā vietā lietojuma nebūs.

Arī Latvijā jau ir attīstījies pakalpojums – pārvākšanās serviss, taču ne visi var to atļauties. Turklāt šis pakalpojums attiecas uz lielgabarīta lietām, nešanu un transportu, un, lai gan tas ir svarīgs pārvākšanās etaps, tas sedz tikai nelielu daļu no visa pārvākšanās procesa. Glābiņam der ieteikumi no cilvēkiem, kam pārvākšanās ir normāla vai pat regulāra dzīves parādība. 

  • Izplānojiet jauno mājokli ar esošajām mēbelēm un lietām. Lai to paveiktu, var lietot datorprogrammu DEMO versijas vai mājokļa plānu papīra formātā. Lielākās mēbeles ir labi uzzīmēt mērogā un bīdīt pa papīra plānu, kamēr atrasts labākais risinājums. Liekās mēbeles atdodiet radiem un draugiem vai labdarībai. Ir muļķīgi maksāt un ieguldīt pūles lietu pārvešanai, kuras tiks izmestas ārā jaunajā vietā.
  • Lietām var būt praktiska, mākslas un sentimentāla vērtība – visiem vai kādam no ģimenes locekļiem. Ja kādai lietai nepiemīt neviena no šīm vērtībām vai neatrodas neviens, kam lieta šķiet vērtīga, drosmīgi izvērtējiet un vēl drosmīgāk pieņemiet lēmumu no tādas atbrīvoties. Ja apģērba gabals nav lietots 5 gadus, visticamāk, jūs to vairs nekad nelietosiet.
  • Ierēķiniet laiku lietu inventarizācijai (arī sirdi plosošu lēmumu pieņemšanai un piespiedu labdarībai), mēbeļu izjaukšanai un visu lietu iesaiņošanai. Un pierēķiniet klāt vismaz tikpat daudz laika rezervei.
  • Iesaiņošanai noderēs gan iesaiņojamās plēves ruļļi, gan burbuļplēve, gan "makgaivera" līmlente, gan līmlentes pistole un, protams, – KASTES!!! Kastes pirms pārvākšanās var mērķtiecīgi un savlaicīgi savākt no apkārtējiem veikaliem vai vienkārši nopirkt noliktavā – veikalā DEPO.
  • Rezervējiet kravas busa nomu un aprēķiniet braucienu skaitu un maršrutu, ņemot vērā busa ietilpību un kravas tilpumu. Mikroautobusa noma noteikti izmaksās lētāk un sagādās mazāku stresu, ja vedamo lietu ir daudz un tās ir samērā nelielas un vieglas.
  • Sarunājiet nesējus lietām un mēbelēm, kuru pārcelšanai ar pašu spēkiem nepietiks. Te noteikti ir jāpārmēra lifta gabarīti un jāsaprot, kuras no lietām tajā neietilps. Nesēju darba cena parasti ir atkarīga no stundām un stāvu skaita.
  • Nolīgstot pārvākšanās vai transporta pakalpojumu, rūpīgi iztaujājiet, kas tajā ietilpst, nekautrējoties uzdot jautājumus par nesēju skaitu un darba cenu, un citas sīkas nianses.
  • Ja vien iespējams, KLAVIERES nenesiet paši, bet izmantojiet kvalificētu speciālistu palīdzību. Kaimiņu un draugu iesaistīšana šajā procesā var beigties ar attiecību izjukšanu un ārstniecības izdevumu segšanu, kas noteikti būs dārgāk, nekā samaksāt uzņēmumam, kas ir specializējies šajā jomā.
  • Katram noteikti atradīsies vēl citi ieteikumi, tādēļ nekautrējieties aprunāties ar paziņām, kas nesen pārvākušies, vai arī iesaistīt procesā radus un draugus, kurus pa īstam var iepazīt nelaimē, t.i., pie pārvākšanās. 

Pārvākšanās ir liels projekts, kas prasa laiku, darbaspēku, transportu, lielu uzņēmību, garaspēku, nervus un citus resursus, taču, ieguldot laiku plānošanā, noteikti ietaupīsies visi citi uzskaitītie resursi. Piesaki busa nomu PRIME AUTO mājaslapā un atvieglo vismaz vienu ar transportēšanu saistīto jautājumu!

Lai izdodas iejusties jaunajā vietā un tikt vaļā no visa, kam jāpaliek pagātnē! 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu