abc.lv skaitļos

Lietotāji online50
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
Labs zemes kultivators – lai top dārzs uz līdzenas vietas! : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Labs zemes kultivators – lai top dārzs uz līdzenas vietas!

Labs zemes kultivators – lai top dārzs uz līdzenas vietas!
Autors: Husqvarna.com

Labs zemes kultivators ir zelta vērts – tas noder katrā dārzā, saimniecībā vai dobē pie vasarnīcas, palīdzot ātri un bez pūlēm paveikt smagus zemes darbus. Šis lauksaimniecības darba instruments paredzēts zemes virskārtas apstrādei, kas ir grūtākais un laikietilpīgākais uzdevums, ar kuru sākas katrs pavasaris gandrīz jebkurā dārzā. Turklāt kultivators par dārzu var padarīt gandrīz jebkuru pļaviņu vai neapstrādātas zemes pleķīti! Kādus vēl darbus paveiks dārza kultivatori, kādi ir to veidi un kur atrast labākos eksemplārus – par to lasiet turpmākajā rakstā! 

Kādus darbus paveiks dārza kultivators? 

Kultivatori aizstāj grābekli, lāpstu un kapli, vienlaikus saudzējot strādātāja muguru un spēku. Dārza kultivatori ir paredzēti šādu darbu veikšanai:

 • zāliena uzirdināšanai;
 • dobju uzirdināšanai;
 • vagu veidošanai;

Izmantojot papildu aprīkojumu, dārza kultivatori kļūst vēl funkcionālāki, ar tiem var:

 • grābt sūnas;
 • apgriezt apmales;
 • skarificēt;
 • art zemi.

Kvalitatīvs, uzdevumam piemērots augsnes kultivators zālienu var padarīt par melnzemes dobi vai vagu, kurā tūlīt stādīt vai sēt iecerētos augus. Parasti kultivēšanas procesu apvieno ar augsnes barošanu un bagātināšanu, jo zemes frēzēšanas laikā iespējams mēslojumu iestrādāt 15–35cm dziļumā atkarībā no kultivatora veida.

Autors: Husqvarna.com
Autors: Husqvarna.com

Kas jāņem vērā pirms kultivatora iegādes

Lai izvērtētu, kāds izmērs, jauda un kultivatora tips jums ir vispiemērotākais, nepieciešams saprast vajadzības. Kultivatora izvēle būs atkarīga no:

 • apstrādājamās zemes platības;
 • zemes iepriekšējās apstrādes pakāpes – vai dārza ierīkošana notiks zālienā vai vietā, kur ir melnzeme;
 • augu izvēles stādīšanai apstrādājamajā zemē – piemēram, ja paredzēts jaunizveidotajā zemē stādīt zemenes, tad pilnīgi pietiktu ar kultivēšanu līdz 15cm dziļumam, bet koku stādīšanai – 35cm.

Kultivatoru veidi un to izmantošana

Katram saimniekam vai saimniecei jāizvēlas savam mērķim piemērotākais zemes kultivators, tomēr pirms tā iegādes ir vērts apdomāt arī nākotnes plānus attiecībā uz darbiem dārzā. Labs, kvalitatīvs zemes kultivators kalpos ilgus gadus, tāpēc jāizvēlas tāds dārza palīgs, kas piemērots ne tikai šodienas, bet arī nākotnes vajadzībām.

 • Dārza rokas kultivators – "universāls kareivis", kas paveiks tik daudz, cik daudz laika un spēka esat gatavs patērēt. Tas ir labs instruments, kas paredzēts ļoti nelielas platības apstrādei, ja zeme jau iepriekš ir bijusi iekopta.
 • Kultivators ar priekšpusē izvietotiem nažiem – vieglāki rīki, kas paredzēti puķu dobju un iepriekš apstrādātas zemes kultivēšanai. Jaudīgais motors veiks zemes virskārtas apgriešanu, nepieciešams tikai to vadīt pareizajā virzienā.
 • Kultivators ar aizmugurē izvietotiem nažiem – smagāki, paredzēti blīvas augsnes, iepriekš neapstrādātas zemes un zāliena irdināšanai. Izvēloties šādu instrumentu, jāpievērš uzmanība riteņu kvalitātei, rokturiem un manevrēšanas spējai (piemēram, atpakaļgaitas funkcijai), jo darba rīks ir smags un tā pārvietošanai jābūt ērtai.
Autors: Husqvarna.com
Autors: Husqvarna.com

Kādas ir Husqvarna kultivatora priekšrocības?

Kultivatora uzdevums ir ļoti smagu zemes darbu veikšana, tāpēc tam jābūt ērtam, drošam un izturīgam. Lai kultivators dārzam kalpotu ilgus gadus, pildītu uzdevumu kvalitatīvi arī grūtos darba apstākļos, tas jāizvēlas pie uzticama un pārbaudīta ražotāja. Husqvarna kultivatoriem ir daudz priekšrocību attiecībā pret citiem ražotājiem, lūk, dažas no tām: 

 • daudzu gadu garumā pārbaudīta un pārliecinoša kvalitāte;
 • plašs papildaprīkojuma klāsts, atkarībā no modeļa – apmaļu griezējs, arkls kartupeļu novākšanai, vagotājs, nezāļu kaplētājs, sūnu grābeklis, skarifikators u.c.;
 • ergonomisks;
 • ierīcēm pieejams serviss un sezonālā apkope.

Kur meklēt Husqvarna kultivatoru?

Husqvarna dārza kultivatori un citi darba rīki apskatāmi uzņēmuma interneta vietnē, kur atrodama arī informācija par tuvāko veikalu, kurā iegādāties Husqvarna tehniku. Tāpat mājaslapā ir iespējams atrast daudz vērtīgas informācijas par darba rīku specifikāciju, servisa iespējām, kā arī darba rīku lietošanas instrukcijas. Ienāciet un uzziniet vairāk!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu