abc.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi25004
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Lai 2023. gadā saņemtu eko-shēmas atbalstu, par augsnes apstrādes metodi jāinformē LAD : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Lai 2023. gadā saņemtu eko-shēmas atbalstu, par augsnes apstrādes metodi jāinformē LAD

Lai 2023. gadā saņemtu eko-shēmas atbalstu, par augsnes apstrādes metodi jāinformē LAD
Foto: Freepik.com/ aleksandarlittlewolf

No 2023. gada 1. janvāra sāksies jaunais plānošanas periods un stāsies spēkā jauni nosacījumi platību maksājumu saņemšanai. Galvenais atbalsta veids būs Ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts, kas aizstās vienoto platību maksājumu, kā arī daudzi citi atbalsta veidi.

Eko-shēma “Saudzējošā lauksaimniecības prakse”

Viens no atbalsta veidiem būs eko-shēma “Saudzējošā lauksaimniecības prakse”. 2023. gadā šīs shēmas ietvaros atbalstu varēs piešķirt par platībām, kurās rudenī (ja šā gada rudenī sēti ziemāji) vai pavasarī (ja sēs vasarājus) tiks izmantota vismaz viena no šādām augsnes apstrādes metodēm:

  • tiešā sēja (netiek veikta augsnes aršana un apstrāde, bet sēj tieši rugainē - lieto bezapstrādes tehnoloģiju);
  • minimāla augsnes apstrāde (augsnes virskārtas sekla apstrāde ne dziļāka kā 15 centimetri, izmantojot kultivatoru, disku vai frēzi);
  • augsnes joslu apstrāde (apstrādā augsnes joslu līdz pieciem centimetriem platumā sēklas sēšanai, rindstarpu josla nav šaurāka par 10 centimetriem, augsne starp rindstarpām netiek mehāniski apstrādāta, tiek saglabātas augu atliekas vai rugaine).

Svarīgi, lai saņemtu eko-shēmas atbalstu!

Lai lauksaimnieki, kuri izmanto kādu no minētajām augsnes apstrādes metodēm, 2023. gadā varētu par šādām platībām saņemt eko-shēmas atbalstu 15 eiro apmērā par hektāru, par to ir jāinformē LAD.
Lauksaimniekiem, izmantojot LAD mobilo lietotni, jau šī gada rudenī ir jāuzņem fotoattēli ar vietas un laika atzīmi, kuros redzami lauki, kuros izmantota tiešā sēja, minimālā augsnes apstrāde vai augsnes joslu apstrāde. Ir jānofotografē arī tie lauki, kuros sēja jau ir notikusi.

Kā lietot LAD mobilo lietotni un uzņemt fotoattēlus?

LAD mobilo lietotni var izmantot visi tie dienesta klienti, kuri izmanto Elektronisko pieteikšanās sistēmu.

Banner 280x280

Mobilā lietotne ir pieejama bez maksas:

  • Android viedierīcēm (6.0 un jaunāka versija),
  • iOS viedierīcēm (11.4 un jaunāka versija).

Lai uzņemtu fotoattēlus ar laika un vietas koordinātēm, lietotnē jāizmanto izvēlnes “Foto” vai “Sarakste”. Fotografējot uz attēla jābūt redzamam datumam un norādei, ka tiek lietotas ģeotelpiskās koordinātes.

Plašāka informācija par attēlu uzņemšanu apkopota infografikā: https://www.lad.gov.lv/files/fotoattelu_pievienosana_lad_app.pdf

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu