Laiks vannasistabas remontam

Laiks vannasistabas remontam

Jau senos laikos ūdens peldes un mazgāšanās ir bijis būtisks rituāls, ko pierāda daudzi arheoloģiskie izrakumi tādās valstīs kā Itālija un Grieķija. Mūsdienās ir pierādīts, ka ūdens procedūras ir daudz vairāk nekā tikai iespēja nomazgāties. Ūdens noņem stresu, tonizē ādu, uzlabo asinsriti un rūda ķermeni. Savienojumā ar harmonisku un patīkamu interjeru vakara ūdens peldes palīdzēs relaksēties un atgūt zaudēto enerģiju.

Ja Tavas vannasistabas interjers ir novecojis, telpā vairs nav patīkami uzturēties, ir jāveic remonts! Sniegsim padomus, kā soli pa solim veikt vannasistabas remontu.

Hidroizolācijas risinājums vannasistabas remontā ir būtisks faktors, jo tas ne tikai pasargā no paaugstināta mitruma konstrukcijās, kas tās bojā, bet arī pasargā zemāk esošās telpas no appludināšanas un apdares bojājumiem.

Vannasistabās parasti izmanto lietošanai gatavos pastveida hidroizolācijas sastāvus, piemēram, MAPEGUM WPS vai MAPELASTIC AQUADEFENCE (MAPEI).


Pirms hidroizolācijas iestrādes betona virsma jānotīra līdz nestspējīgai pamatnei. Ja uz betona pamatnes ir cementa piens, tas jānoslīpē ar dimanta ripu. Pamatnes plaisas jāsalīmē, izmantojot epoksīda līmi, piemēram, MAPEPOXY BI-IMP (MAPEI), lai atjaunotu betona klona nestspēju.

Pirms hidroizolācijas iestrādes pamatnes ar augstu absorbciju vai ģipsi saturošas pamatnes gruntē ar PRIMER G (MAPEI) (atšķaidīt 1:1 vai 1:2 ar ūdeni). Cementa, koka un magnezīta pamatnes gruntē ar MAPEPRIM SP (MAPEI).

Hidroizolācijas MAPEGUM WPS iestrādi sāk ar to, ka hidroizolācijas sastāvā iestrādā stūra lentes MAPEBAND PE (MAPEI) – grīda/siena savienojumos un sienas iekšējo/ārējo stūru noblīvēšanai, pieslēgumu pie trapa, manžetes ap ūdens izvadiem/ievadiem. Manžetes ap ūdens izvadiem obligāti nepieciešamas karkasa konstrukcijās. Stūra lentes ļauj konstrukcijām siena/grīda vai zonās starp silto grīdu blokiem "kustēties", jo šāda veida kustības hidroizolācija nespēj noturēt.


Stūra lentes MAPEBAND PE tiek iestrādātas, piemēram, MAPEGUM WPS hidroizolācijas sastāvā, savukārt MAPEBAND SA (MAPEI) ir pašlīmējoša stūra lente. Pēdējo parasti lieto nerūsējošā tērauda/plastmasa trapa savienošanai ar betona klona pamatni, pieslēgumos ar durvju slieksni vai nestandarta risinājumos, kad MAPEBAND PE lenti ir grūti iestrādāt.

Hidroizolācijas sastāvs MAPEGUM WPS ir ātri žūstoša, elastīga membrāna, kuru ieklāj 2 kārtās gan sienām, gan grīdai. Pastveida hidroizolācijām, lai sasniegtu minimālo biezumu 1 mm pie patēriņa 1,5 kg/m², vienā kārtā būtu jāuzklāj 750 gr/m². Tas nav viegli izdarāms, jo īpaši, darot to pirmo reizi. Tāpēc ieteicams koncentrēties nevis uz nepieciešamo uzklājamo kārtu skaitu, bet uz produkta daudzumu, kas noteikti jāuzklāj attiecīgā platībā. Piemēram, ja jums ir 10 m² liela hidroizolējamā platība, uz virsmas jāuzklāj vismaz 15 kg produkta, un nav nozīmes, cik kārtās – 2 vai 4.

Flīžu līmes pareiza izvēle ir atkarīga no tā, kāda materiāla flīzes/plāksnes paredzēts līmēt (keramiskās, stikla mozaīkas vai dabīgā akmens). Dabīgais akmens iedalās trīs klasēs, no kā atkarīga pareiza līmes izvēle (A klase – dimensionāli stabils akmens, neveidojas pleķi, B klase – mitruma ietekmē maina dimensijas vai veidojas traipi, C klase – akmens maina dimensijas un uz tā var veidoties traipi). Tāpat nav mazsvarīgs flīzes izmērs, jo lielām flīzēm arī jāizvēlas piemērota līme.


MAPEI produkcijas klāstā pieejami epoksīda bāzes šuvotāji (KERAPOXY, KERAPOXY DESIGN un KERAPOXY CQ) un cementa bāzes šuvotāji (ULTRACOLOR PLUS). Epoksīda šuvotāji ir vieglāk kopjami, nemaina toni, saskaroties ar ūdeni, īpaši piemēroti vietās, kur ir augstas higiēnas prasības. ULTRACOLOR PLUS ir lielisks cementa bāzes šuvotājs šuvēm no 2 līdz 20 mm ar ūdens atgrūšanas efektu un pretpelējuma BIOBLOCK tehnoloģiju. MAPEI šuvotāji ir augstas kvalitātes, nepelē un neveido izsālījumus, kā arī pieejami visdažādākajos toņos.

Šuvju vietas pie trapa, kā arī sienas un grīdas savienojuma vietas aizpilda ar MAPESIL AC šķīdinātāju nesaturošu, pelējumu noturīgu silikona bāzes hermētiķi, kas pieejams plašā toņu gammā.

Raksts: Dipl ing. Kaspars Dzeguze

SIA "Velve M.S. Tehnoloģijas"
MAPEI ekskluzīvais produkcijas pārstāvis Baltijas valstīs
Uriekstes iela 3, Rīga, Latvija, LV-1005
Tālrunis +37167460990
Fakss +371 67460996
www.velvemst.lv 

www.facebook.com/velvemst.lv
www.draugiem.lv/velvemstehnologijas

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Šodienas aktīvajā dzīves ritmā metāla durvis ir kļuvušas par neatņemamu ģimenes mājas, dzīvokļa, lauku vai dārza mājas sastāvdaļu. Galvenais iemesls, kāpēc metāla konstrukcijas, tai skaitā metāla durvis, izpelnījušās tik lielu popularitāti, ir to augstā izturība, pateicoties kurai, dzīves telpas kļūst drošākas pret uzlaušanu un garnadžu mēģinājumiem piesavināties vērtīgas mantas. 

Aktuālie piedāvājumi

Jaunums Latvijas tirgū – saules ūdens sildītājs

Jaunums Latvijas tirgū – saules ūdens sildītājs

Vai esi domājis, kā samazināt elektroenerģijas patēriņu par siltā ūdens uzsildīšanu ar boileru? Arī Latvijā privātmājas, viesu nami, kas jau  ir uzstādījuši saules ūdens sildītājus, pārliecinās par būtisko elektroenerģijas ietaupījumu. Var prognozēt, ka drīzumā Latvijā šādas iekārtas izmantos daudzas privātmājas un saimniecības, būtiski ietaupot izmaksas par siltā ūdens uzsildīšanu.

Aktualitātes

Atklās pirmo "Hilton" zīmola viesnīcu Rīgā

Atklās pirmo

Rīga, 18.sept., LETA. Viesnīcu pārvaldības uzņēmums "Apex Alliance Hotel Management" šodien atklās pirmo "Hilton" zīmola viesnīcu Rīgā, aģentūru LETA informēja "Hilton" pārstāvji.

Uzņēmējs runā

Jaunums Latvijas tirgū – saules ūdens sildītājs

saules_kolektori

Vai esi domājis, kā samazināt elektroenerģijas patēriņu par siltā ūdens uzsildīšanu ar boileru? Arī Latvijā privātmājas, viesu nami, kas jau  ir uzstādījuši saules ūdens sildītājus, pārliecinās par būtisko elektroenerģijas ietaupījumu. Var prognozēt, ka drīzumā Latvijā šādas iekārtas izmantos daudzas privātmājas un saimniecības, būtiski ietaupot izmaksas par siltā ūdens uzsildīšanu.