abc.lv skaitļos

Lietotāji online83
Aktīvie uzņēmumi28103
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
Latvijā ražotāju cenas pazeminājušās par 0,4% : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Latvijā ražotāju cenas pazeminājušās par 0,4%

Latvijā ražotāju cenas pazeminājušās par 0,4%
2012.gada maijā salīdzinājumā ar aprīli kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pazeminājās par 0,4%. Vienāds cenu samazinājums (par 0,4%) bija vērojams gan vietējā tirgū realizētajai, gan eksportētajai produkcijai, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākā pazeminošā ietekme uz kopējo ražotāju cenu indeksu bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 0,8%), metālu ražošanā (par 2,1%), pārtikas produktu ražošanā (par 0,8%), koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,8%). Savukārt lielākā paaugstinošā ietekme uz kopējo ražotāju cenu līmeni bija cenu pārmaiņām ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē (par 2,0%), nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (par 0,8%) un dzērienu ražošanā (par 1,0%).

2012.gada maijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju, kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 2,6%. Ražotāju cenas vietējā tirgū realizētajai produkcijai pieauga par 4,0%, bet eksportētajai - par 0,6%. Lielākie cenu pieaugumi bija vērojami elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 6,3%), pārtikas produktu ražošanā (par 1,7%), nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (par 6,5%) un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē (par 8,0%).  

Centrālā statistikas pārvalde
Foto: Stock.XCHNG
 

Banner 280x280

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 43 darbi, kurus var aplūkot konkursa rīkotāja, Latvijas Arhitektu savienības, mājaslapā. Tos nacionālā žūrija vērtēs divās kategorijās – objekti un procesi.

Izstāsti Latvijai

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus tirdzniecības un montāžas vadītājs Sandis Ainārs ir apkures, alternatīvās enerģijas un kondicionēšanas eksperts. Sandim svarīgākais ir izcili padarīts darbs. Viņš ir pārliecināts par savu ieteikto, pārdoto un uzmontēto iekārtu kvalitāti un atbilstību klienta vajadzībām.