Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents: "Kamēr būvnieki nebūs vienoti, mēs nevarēsim izveidot spēcīgu nozari!"

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents:

Lai risinātu problēmas būvniecības nozarē, nepieciešama ne tikai sakārtota likumdošana, bet arī spēcīgas būvniecības nozares atbalsta organizācijas. Par Latvijas Būvnieku asociācijas plāniem un darbības jomu vairāk stāsta nule kā ievēlētais LBA prezidents Normunds Grīnbergs.

Būvniecības nozare ir pārmaiņu priekšā, jo šobrīd stājas spēkā jaunais Būvniecības likums. Tajā tiks mainītas vairākas nelielas nianses, tomēr tās ieviesīs daudz būtiskas pārmaiņas būvniecības nozares darbībā.

Lai gan jau pagājušajā gadā jaunais Būvniecības likums tika apstiprināts, tas vēl nav stājies spēkā, jo likuma izstrādes process ir garš un sarežģīts, kā atzīst Latvijas būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grīnbergs: "Būvniecības nozarē tā būtiski ļoti sen attiecībā uz likumdošanu nekas nebija darīts. Šajā laikā būvniecība ir gājusi pati par sevi, respektīvi, labajos laikos augusi, turpretim krīzes laikā bija vērojams šīs nozares kritums. Arī valsts ar saviem instrumentiem nav piedalījusies, lai šīs problēmas mazinātu." Par spīti tam, ka gada sākumā bija paredzēts, ka jaunais Būvniecības likums stāsies spēkā sākot ar šī gada 1. maiju, šis termiņš tika pārcelts uz šī gada 1. oktobri. "Procesu paildzina arī fakts, ka diemžēl, ir vairākas puses, kas ir ieinteresētas, lai šis Būvniecības likums vispār nestātos spēkā. Jo, kā mēs zinām, veicot jebkuras izmaiņas, ir gan atbalstītāji, gan pretinieki. Tāpēc asociācijai nākas ieguldīt lielu darbu, lai šīs izmaiņas tomēr stātos spēkā. Jau pirms aptuveni gada tika uzsākta jaunā Būvniecības likuma izstrāde, protams, ir notikušas vairākas debates, tomēr tikai tagad ir izdevies vienoties par jau konkrētām izmaiņām," sarunā atklāj LBA prezidents.

Eksperts visiem interesentiem un būvniecības nozares pārstāvjiem iesaka sekot līdzi Būvniecības likuma izstrādes procesam, to var darīt gan Saeimas un Ekonomikas ministrijas mājās lapās:

http://www.saeima.lv/

http://www.em.gov.lv/

Viņš arī uzsver, ka lai arī valdība ir ieinteresēta uzklausīt ekspertu viedokļus par izmaiņām Būvniecības likumā, lielākā problēma tomēr šobrīd ir pašas būvniecības nozares dalībnieku sašķeltība un viedokļu dažādība.

Normunds Grīnbergs arī min, ka LBA ilgtermiņa mērķis ir veidot būvniecības nozari stirpu, profesionālu un saliedētu: "Stipru tādā izpratnē, ka vēlamies pārstāvēt pēc iespējas plašāka spektra būvindustrijas dalībnieku intereses. Taču šo mērķi nav nemaz tik viegli piepildīt, ņemot vērā, ka būvnieku intereses Latvijā ir ļoti dažādas – sākot no mazā apakšuzņēmēja, kas ir mikrouzņēmums 4 – 5 cilvēku sastāvā, beidzot ar lielajām būvfirmām, kas nodarbina aptuveni 500 cilvēkus. Šobrīd būvniecības nozare ir sašķelta, šīs intereses ir katra uz savu pusi, vienotības nav, līdz ar to arī nav rezultāts. Tāpēc LBA mērķis ir būvniecības dalībniekiem skaidrot šo situāciju un to, cik liela nozīme kvalitātes celšanā ir saliedētībai."

Teksts:Kristīne Geida
Foto:Latvijas Būvnieku asociācija

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Elektrības patēriņš mājsaimniecībās pieaudzis par 17%

Elektrības patēriņš mājsaimniecībās pieaudzis par 17%

Ārkārtas stāvoklis un siltais laiks ir ieviesis izmaiņas patēriņa tendencēs un elektroenerģijas cenās gan Latvijas, gan globālajā tirgū. Laikā, kad vispārējā aicinājuma palikt mājās dēļ vidējais elektrības patēriņš Latvijas iedzīvotāju mājokļos ir palielinājies par 17%, elektroenerģijas cenas ir sasniegušas zemāko punktupēdējo septiņu gadu laikā, liecina energouzņēmuma "Enefit" apkopotie dati. 

Uzņēmējs runā