"Latvijas Finieris" pērn panācis 4% apgrozījuma pieaugumu
Apzinoties savas iespējas un ražošanas jaudu noslogojumu, arī šogad "Latvijas Finieris" plāno nelielu eksporta pieaugumu un vietējā tirgus apkalpošanu atbilstoši pieprasījumam.
"Latvijas Finiera" meitas uzņēmums Somijā pērn iegādājās bērza saplākšņa ražotni, kas ir stratēģiski būtiska investīcija, paplašinot ražošanas mērogus un kļūstot par Baltijas jūras reģiona kompāniju.
Iesākta otrās kārtas būvniecība Igaunijas rūpnīcā "Kohila Vineer", kas atrodas netālu no Tallinas. Projekta ietvaros darbu uzsāks 180 jauni darbinieki. Kopējie "Latvijas Finiera" ieguldījumi Igaunijā kopš 2011. gada līdz šā projekta īstenošanai sasniegs 80 miljonus eiro.
Lai pilnvērtīgi un efektīvi izmantotu pieejamos bērza koksnes resursus Baltijā, iesākts lobītā finiera ražotnes projekts Kuldīgā ar pakāpenisku attīstības perspektīvu - sākumā izveidojot koklaukumu, tālāk nodrošinot apaļkoku šķirošanu un pārstrādi.
"Latvijas Finierim" kā Baltijas jūras reģiona uzņēmumam, kura ražotnes atrodas Lietuvā, Igaunijā un Somijā, darbaspēka izmaksu pieaugums ir viens no svarīgākajiem faktoriem motivētu un prasmīgu darbinieku nodrošināšanai ilgtermiņā. Vidējie ienākumi akciju sabiedrībā "Latvijas Finieris" ir 1125 eiro mēnesī (bruto). Lai atalgojums būtu konkurētspējīgs Ziemeļvalstu reģionā, uzņēmuma tuvāko gadu mērķis ir palielināt darba samaksu vidēji par 7% gadā.
Uzsākta jauna ķīmisko produktu ražotnes izveide ar inovatīvu papīra impregnēšanas līniju. Jaunā līnija ir projektēta un izgatavota pēc īpaša pasūtījuma, aprīkota ar modernākajām tehnoloģijām vides aizsardzības prasību izpildē un energoefektivitātes rādītāju uzlabošanā. Jaunās ražotnes izveidē ieguldīs 7 miljonus eiro.
Koncerna svarīgākais uzdevums līdz 2020. gadam ir īstenot 280 miljonus eiro lielas investīcijas produktu un ražošanas procesu attīstībā, kā arī darba ražības un kvalitātes paaugstināšanā, ievērtējot darba algu pieaugumu. Tuvāko gadu investīciju atdeve Latvijas un Igaunijas ražotnēs paredzēta 2017. gadā, palielinoties abu valstu saplākšņa eksportam.
Foto: Stock.XCHNG