Latvijas Kompozītmateriālu asociācija paplašina darbību
Latvijas Kompozītmateriālu asociācija, kas līdz šim darbojās kā Stikla šķiedras izstrādājumu ražotāju asociācija, paplašina darbības lauku, lai mērķtiecīgi uzlabotu Latvijas uzņēmējdarbības vidi dažādu veidu kompozītmateriālu izstrādājumu ražošanas nozarē. 14. augustā biedru pilnsapulcē ievēlēta jauna valde un vadītājs. Asociāciju turpmāk vadīs Gunārs Kosojs – vadības eksperts ar ilggadēju publiskā un privātā sektora pieredzi stratēģisko un attīstības procesu vadībā Latvijā.
Kompozītmateriālu asociācijas mērķis ir apvienot Latvijas kompozītmateriālu ražotājus un izstrādātājus, uzlabot uzņēmējdarbības vidi un veicināt eksportspējīgas, inovatīvas un augstas pievienotās vērtības produkcijas attīstību, kā arī dalīties ar pieredzi, prasmēm un zināšanām, sniedzot savu ieguldījumu arī Latvijas ekonomikas attīstībā un sabiedrības kopējā labklājībā.
“Latvijā ir uzņēmumi ar zināšanām un produktiem, kas veiksmīgi konkurē pasaules tirgos. Asociācija apvienos spēkus un nodrošinās, lai mūsu nozares balss skanētu gan politikas veidotāju, gan industrijas līderu vidū. No būvniecības līdz sportam – kompozītmateriāli pierāda savu vērtību tur, kur svarīgs ir augsts rezultāts, izturība un veiktspējas kombinācija. Mūsu uzdevums ir parādīt, ka Latvija ne tikai seko pasaules tendencēm, bet pati spēj tās radīt," uzsver asociācijas vadītājs Gunārs Kosojs.
Pieprasījums pēc vieglākiem, izturīgākiem un ilgtspējīgākiem materiāliem Eiropā un pasaulē pieaug. Būvniecības nozare pārorientējas uz risinājumiem ar zemāku CO₂ nospiedumu un ilgāku kalpošanas laiku. Arī Latvijā uzņēmumi aizvien aktīvāk meklē alternatīvas tēraudam un betonam gan infrastruktūras, gan ēku projektos. Klimata neitralitātes mērķi un Eiropas Zaļais kurss padara šādu materiālu izmantošanu par nepieciešamību.
Asociācijas valdes loceklis un SIA “Brimer Saldus” vadītājs Māris Meija norādīja, ka Latvijā publiskajos iepirkumos vēl dominē zemākās cenas princips, un būvniecības normatīvi nav pielāgoti jaunajiem materiāliem, tāpēc uzņēmumiem ir jāiegulda papildus resursi izglītošanā un pierādīšanā, ka kompozītmateriālu risinājumi ilgtermiņā ir gan ekonomiski izdevīgāki, gan ilgtspējīgāki.
Patlaban asociācijā apvienojušies biedri no vadošajiem šķiedras kompozītmateriālu ražotājiem Latvijā, kas nodrošina augstas pievienotās vērtības ražošanu un rada eksportspējīgus produktus gan vietējam, gan starptautiskajam tirgum – SIA "Composite PRO", SIA "Compor", SIA "Brimer Saldus" un SIA “Prestol Grupa”. Jaunajā valdē ievēlēti Jurģis Vašuks, Māris Meija, Jeļena Jaunare, Andrejs Vlasjuks un Oto Dzenis.
Turpmāk asociācija plāno veidot jaunus sadarbības projektus, organizēt izglītojošas aktivitātes nozares speciālistiem un, balstoties uz starptautisko praksi, sagatavot priekšlikumus Ekonomikas ministrijai un Būvniecības valsts kontroles birojam normatīvās vides pilnveidei.