abc.lv skaitļos

Lietotāji online53
Aktīvie uzņēmumi19848
Nozares raksti831
Ekspertu atbildes2479
Latvijas Ugunsdzēsības asociācija : abc.lv

Latvijas Ugunsdzēsības asociācija

Latvijas Ugunsdzēsības asociācija
"Latvijas Ugunsdzēsības asociācija" ir brīvprātīga, profesionāla biedrība, kuras pamatmērķis ir savu biedru saimniecisko un tiesisko interešu aizsardzība un aktīva darbība Latvijas ugunsdzēsības pakalpojumu sniegšanas tirgū.

Kā svarīgāko uzdevumu savai darbībai Asociācija izvirza iedzīvotāju ugunsdrošības nodrošināšanu valstī un uzskata, ka to var panākt ar vienotu darbību likumdošanas un normatīvās bāzes pilnveidošanā, kvalitatīvu ugunsdrošības, pakalpojumu sniegšanu, profesionālu speciālistu sagatavošanu un efektīvu sabiedrības informēšanu jautājumos par ugunsdrošību. Īpašā uzmanība, pēc Asociācijas biedru domām, šo jautājumu risināšanā un aktualizēšanā sabiedrībā ir jāveltī sadarbībai ar masu informācijas līdzekļiem.

"Latvijas Ugunsdzēsības asociācija" nodibināta 2002. gadā un pašreizējā brīdī apvieno 17 Latvijas ugunsdzēsības servisa uzņēmumus. Asociācija atbalsta un sadarbojas ar citām sabiedriskām organizācijām, tai skaitā ar Ugunsdzēsības Sporta federāciju un Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībām. Lietišķi kontakti tiek uzturēti ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā arī ar Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas vadību un pasniedzējiem. Uzsākti darba kontakti ar "Latvijas Apdrošinātāju asociāciju".

Asociācijas ikdienas un radošais darbs tiek plānots un norisinās pa vairākām darba grupām:
1) ugunsdzēsības aparāti un to apkalpošana;
2) ugunsdzēsības automātika un signalizācijas sistēmas, to projektēšana; uzstādīšana un apkalpošana;
3) būvkonstrukciju un materiālu apstrāde ar pretuguns aizsarglīdzekļiem;
4) dūmvadi, ventilācija. To uzstādīšana un apkalpošana;
5) ugunsdrošības speciālistu apmācība.

Šādas darbības rezultātā sasniegts pašreizējās situācijas izvērtējums pa minētajiem darbības virzieniem un kvalitātes kritēriju izstrādāšana attiecīgo ugunsdzēsības pakalpojumu sniegšanai un Asociācijas biedru brīvprātīgai sertifikācijai.

Attiecībā uz ugunsdzēsības pakalpojumu sniegšanu un to kvalitātes izvērtējumu ir jāatzīmē, ka praktiski jebkurā darbības virzienā ir konstatētas nepilnības un trūkumi. Kā galvenie būtu atzīmējami pārkāpumi tehnoloģijā, speciālistu un to kvalifikācijas trūkums, neskaidra cenu politika, atsevišķos gadījumos - pat negodīga konkurence. Lai novērstu šos trūkumus un uzlabotu ugunsdrošības pakalpojumu kvalitāti, būtu jāpilnveido ugunsdrošības uzraudzība un kontrole, kā arī jāizvērtē atsevišķu Latvijas valsts standartu papildus ieviešana.

Attiecībā uz valsts stratēģiskajām nostādnēm iedzīvotāju drošības jautājumu risināšanā uzskatām, ka Valdības līmenī būtu nepieciešams:
· komplekss stāvokļa izvērtējums iedzīvotāju drošības, tai skaitā ugunsdrošības nodrošināšanā, ko varētu panākt principiāli pārskatot un uzlabojot pastāvīgi darbojošos sistēmu. Lietderīgi būtu izmantot ES vadošo valstu pozitīvo pieredzi un ES finansu piesaisti.
· izstrādāt mūsdienu drošības prasībām atbilstošu valsts stratēģiju un ilglaicīgu darbības programmu valsts un tās iedzīvotāju drošības nodrošināšanai, tai skaitā paredzot:
a) būtisku ikgadēju valsts budžeta līdzekļu palielinājumu iedzīvotāju drošības stiprināšanai;
b) normatīvās bāzes pilnveidošanu ugunsdrošības prasību pastiprināšanai, tai skaitā būvniecības, ražošanas un komunālajā saimniecības sfērās, apdrošināšanas jomā, kā arī operatīvo glābšanas dienestu darbības uzlabošanai, to pilnvaru paplašināšanai un nepieciešamā atbalsta nodrošināšanai; sabiedrības izglītošanai un dažādu profilaktisko pasākumu realizācijai;
c) uzlabojumus izglītības un profesionālās sagatavošanas sfērā, tai skaitā ugunsdzēsības un glābšanas dienestu darbinieku kvalitatīvai sagatavošanai. Ir nepieciešams pārskatīt un valdībā apstiprināt programmas nepieciešamo ugunsdzēsības un glābšanas dienestu speciālistu sagatavošanai Latvijas mācību iestādēs un ārvalstīs.

Nepretendējot uz īpašām jaunatklāsmēm iedzīvotāju drošības un ugunsdrošības jautājumu sakārtošanā, "Latvijas Ugunsdzēsības asociācija" apzinās, ka savu iespēju ietvaros var sniegt būtisku palīdzību un atbalstu valsts un nevalstiskajām organizācijām augstākminēto jautājumu risināšanā. Uzskatām, ka aizvien pieaugošās celtniecības un būvniecības apstākļos Asociācijai būtu jāveido ciešāki kontakti ar Latvijas būvinženieru savienību un Latvijas Būvnieku asociāciju.

Lai gūtu priekšstatu par pakalpojumu sfēru, kurā darbojas "Latvijas Ugunsdzēsības asociācija" uzņēmumi, piedāvājam ieskatam ugunsdrošības produktu un pakalpojumu sarakstu:
· visa veida ugunsdzēsības aparātu tirdzniecība, apkope un uzpildīšana;
· visa veida ugunsdzēsības inventāra, tehnikas un speciālā aprīkojuma tirdzniecība;
· individuālo un speciālo drošības un aizsardzības līdzekļu un aprīkojuma tirdzniecība;
· būvkonstrukciju apstrāde ar ugunsaizsardzības pārklājumiem, to tirdzniecība. Komunikācijas eju ugunsaizsardzība. Ugunsdrošo durvju un vārtu tirdzniecība;
· elektrotehniskie mērījumi. Zibens novadītāju projektēšana un uzstādīšana;
· ugunsdzēsības signalizācijas, ugunsgrēka izziņošanas un apsardzes signalizācijas, kā arī video novērošanas sistēmu projektēšana, uzstādīšana un šo sistēmu pieslēgšana centralizētām apsardzes pultīm;
· automātisko ugunsdzēsības sistēmu projektēšana, montāža, testēšana un tehniskā apkalpošana. Automātisko ugunsdzēsības sistēmu materiālu un iekārtu tirdzniecība;
· ūdensapgādes un kanalizācijas būvmontāžas darbu projektēšana, ugunsdzēsības sprinkleru, kā arī siltumapgādes un ventilācijas sistēmu projektēšana, montāža un apkalpošana. Ūdensvada spiediena pārbaudes;
· dūmvadu izgatavošana un uzstādīšana. Dūmu novadīšanas iekārtas un aizsardzība;
· konsultācijas un instruktāžas ugunsdrošības jautājumos. Evakuācijas plānu izstrādāšana;
· ugunsdzēsības un darba drošības apmācība pēc licencētām 40 un 160 stundu programmām. Pirmās medicīniskās palīdzības apmācība.

Būsim pateicīgi, ja mūsu izteiktie viedokļi gūs atbalstu plašākā sabiedrībā un veicinās sadarbību ar citām ieinteresētajām iestādēm un organizācijām ugunsdrošības jautājumu sakārtošanā.

Latvijas Ugunsdzēsības asociācija
Čiekurkalna 1.līnijā 6/8, Rīgā LV 1026
Reģ. Nr 40008066462
Tālr./fakss 7367737
Mob.tālr. 29414689
E-pasts: lua@apollo.lv
www.ugunsdzesiba.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Izsludināts arhitektūras konkurss "Pilsētas pielāgošana"

Izsludināts arhitektūras konkurss "Pilsētas pielāgošana"

Konkurss "Pilsētas pielāgošana" aicina arhitektus un studentus no visas pasaules atrast veidus, kā izveidot daudzfunkcionālas ēkas, kas spētu pielāgoties pilsētvides mainīgajām vajadzībām. Ēkas dzīves ciklā demogrāfisko, kultūras vai politisko izmaiņu dēļ prasības var krasi mainīties - var būt nepieciešamas mazāk biroju telpas un vairāk bērnudārzi. Vai otrādi.

Uzņēmējs runā

Kur meklēt palīdzību, ja nepieciešama seifu atvēršana

durvju_atv_r_ana

Ja pazaudētas seifa atslēgas vai aizmirsts durvju kods, seifu atvēršana paša spēkiem, visticamāk, vairs nav iespējama. Visbiežāk vienīgais risinājums ir uzmeklēt SOS serviss ekspertus, kuri specializējušies īpaši sarežģītu mehānismu atmūķēšanā. Latvijā viens no šādu pakalpojumu sniedzējiem ir uzņēmums SOSservice.lv.