abc.lv skaitļos

Lietotāji online24
Aktīvie uzņēmumi24941
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
LBA raidieraksts Nr.18: Būvniecības kvalitāte un pasūtītāju kompetence aug : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

LBA raidieraksts Nr.18: Būvniecības kvalitāte un pasūtītāju kompetence aug

LBA raidieraksts Nr.18: Būvniecības kvalitāte un pasūtītāju kompetence aug

Būvniecības nozarē kvalitātes latiņa aug ar katru gadu, un galvenais – arvien izglītotāki un zinošāki ir pasūtītāji. Tā Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) 18. raidierakstā "Celtnis 3D" secina trīs skates "Gada labākā būve Latvijā 2021" žūrijas eksperti – LBA valdes priekšsēdētājs, žūrijas vadītājs, Rīgas Celtniecības koledžas direktors Normunds Grinbergs, Kaspars Bondars, Dr. sc. ing., Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks, Latvijas Ģeotehniķu savienības un SIA "Jensen Consult" un ARHIS inženieri pārstāvis, kā arī skates galvenā partnera "Ceresit" tehniskais konsultants Andis Londenbergs.

Skatē ir noslēgusies vērtēšana, labākās pērnā gada būves tiks nosauktas un to radītāju komandas suminātas augusta otrajā pusē. Katram žūrijas dalībniekam ir kāda favorīte, tomēr kopējais vērtējums veidots profesionāli pēc pamatīgas dokumentu izpētes, finālam izvirzīto objektu apskates klātienē, sarunām ar būvju pasūtītājiem, arhitektiem, projektētājiem un būvniekiem, kā arī ap 50 žūrijas dalībnieku savstarpējās diskusijās.

Kaspars Bondars uzsver – skate Gada labākā būve ir vienīgais nozares konkurss Latvijā, kurā ir tik dziļš un objektīvs objektu vērtējums ne tikai pēc izskata, bet arī pēc tehniskajiem rādītājiem, izvēlētajiem risinājumiem, projektēšanas kvalitātes un citiem profesionāliem kritērijiem.

Andis Londenbergs vērtē – arvien vairāk jaunu un atjaunotu būvobjektu veidotāji fokusējas uz energoefektivitāti, un šajā virzienā zaļi risinājumi būs aizvien svarīgāki.

Banner 280x280

Normunds Grinbergs secina – par ierastu labo praksi būvniecībā kļūst būvnieka empātija pret pasūtītāju, un nozares dalībnieki saproti, ka viņiem jāmācas visu laiku visos līmeņos.

Eksperti piebilst, ka labāk un efektīvāk būvēt palīdz digitalizācija, kas padara nozares procesus atklātākus un popularizē labo praksi.

Raidieraksts jeb podcast veidots LBA vadītās skates "Gada labākā būve 2021" ciklā. Moderatore – Antra Ērgle. LBA raidierakstu informatīvais atbalstītājs – portāls abc.lv.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.