abc.lv skaitļos

Lietotāji online124
Aktīvie uzņēmumi24799
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
LBA raidieraksts Nr. 7: Pārejai uz vietējiem energoresursiem vajadzīgi politiski lēmumi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

LBA raidieraksts Nr. 7: Pārejai uz vietējiem energoresursiem vajadzīgi politiski lēmumi

LBA raidieraksts Nr. 7: Pārejai uz vietējiem energoresursiem vajadzīgi politiski lēmumi

Gan ēku energoefektivitātes straujākai celšanai, gan pārejai no Krievijas gāzes uz vietējiem energoresursiem pirmām kārtām svarīgākie ir politiski lēmumi. Tā Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) 7. raidierakstā jeb podcast "Celtnis 3D" Nr.7 uzsvēra trīs jomas praktiķi un eksperti.

Rīgas Tehniskās universitātes profesors Anatolijs Borodiņecs, kurš pēta ēku renovāciju, secināja, ka tas Latvijā līdz šim ritējis lēni un nereti ar mazāku efektu, nekā būtu sasniedzams optimāli. "Albau" zīmola "Collomix" pārstāvis Gatis Petrovs aicināja valsts iestādes vairāk ieguldīt sabiedrības izglītošanā, jo izpratne par enerģijas taupīšanu daudziem joprojām ir niecīga. Savukārt energoauditors un ēku tehniskais eksperts Sandris Liepiņš, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes lektors, norādīja, ka pāreja no Krievijas gāzes uz citiem energoresursiem jāsāk ar politskiem lēmumiem, gan izmantojot alternatīvus piegādes avotus, gan atbalstot lokālā enerģijas ražošanas tīkla attīstību.

LBA raidieraksts tapis sadarbībā ar kompāniju "Kiilto Pro" un uzņēmuma "Albau" zīmolu "Collomix". Moderatore – žurnāliste Antra Ērgle.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu