abc.lv skaitļos

Lietotāji online42
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
LBA raidieraksts Nr. 7: Pārejai uz vietējiem energoresursiem vajadzīgi politiski lēmumi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

LBA raidieraksts Nr. 7: Pārejai uz vietējiem energoresursiem vajadzīgi politiski lēmumi

LBA raidieraksts Nr. 7: Pārejai uz vietējiem energoresursiem vajadzīgi politiski lēmumi

Gan ēku energoefektivitātes straujākai celšanai, gan pārejai no Krievijas gāzes uz vietējiem energoresursiem pirmām kārtām svarīgākie ir politiski lēmumi. Tā Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) 7. raidierakstā jeb podcast "Celtnis 3D" Nr.7 uzsvēra trīs jomas praktiķi un eksperti.

Rīgas Tehniskās universitātes profesors Anatolijs Borodiņecs, kurš pēta ēku renovāciju, secināja, ka tas Latvijā līdz šim ritējis lēni un nereti ar mazāku efektu, nekā būtu sasniedzams optimāli. "Albau" zīmola "Collomix" pārstāvis Gatis Petrovs aicināja valsts iestādes vairāk ieguldīt sabiedrības izglītošanā, jo izpratne par enerģijas taupīšanu daudziem joprojām ir niecīga. Savukārt energoauditors un ēku tehniskais eksperts Sandris Liepiņš, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes lektors, norādīja, ka pāreja no Krievijas gāzes uz citiem energoresursiem jāsāk ar politskiem lēmumiem, gan izmantojot alternatīvus piegādes avotus, gan atbalstot lokālā enerģijas ražošanas tīkla attīstību.

LBA raidieraksts tapis sadarbībā ar kompāniju "Kiilto Pro" un uzņēmuma "Albau" zīmolu "Collomix". Moderatore – žurnāliste Antra Ērgle.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu