Lems par "Radiotehnikas" ēkas iekļaušanu graustu sarakstā
Līdzko Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atļaus piekļūt pamestās "Radiotehnikas" augstceltnes teritorijai Imantā, Kurzemes prospektā 3, Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija izbraukuma sēdē lems par ēkas iekļaušanu Rīgas graustu sarakstā, aģentūrai LETA apgalvoja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).
Pašreiz ēkai nav piemērota klasifikācija, pastāstīja Burovs. Uz izbraukuma sēdi tiks aicināti arī būves īpašnieki.
Vakar Īpašuma departamenta pārstāvji kopā ar VUGD pārstāvjiem apsekoja mēbeļu ražotni, kurā pirms vairākām dienām izcēlās ugunsgrēks. Tika secināts, ka ēkas konstrukcijām pastāv nobrukšanas draudi.
Bijušās radiorūpnīcas teritoriju pašreiz aizņem arī atkritumu kalni. Rīgas domē aģentūrai LETA pastāstīja, ka Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde šajā teritorijā ir izsniegusi divas atļaujas atkritumu savākšanai, šķirošanai un uzglabāšanai. Viena no tām izsniegta 2010.gada martā un derīga līdz 2019.gada martam, bet otra - pagājušā gada novembrī un derīga līdz 2024.gada novembrim.
Pašlaik teritorijā lielā daudzumā ir uzkrāti gan sadzīves atkritumi, gan būvgruži. Inspekcija pārvaldei ir nosūtījusi vēstuli ar lūgumu informēt inspekciju par tālākās rīcības plānu atkritumu izgāztuves likvidācijā.
Domē aģentūrai LETA arī pastāstīja, ka domes Administratīvā inspekcija un Rīgas Pašvaldības policijas Kurzemes pārvalde par Rīgas domes saistošo noteikumu par teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas prasību neievērošanu bijušās Radiotehnikas teritorijā tās īpašniekiem ir sastādījusi septiņus administratīvā pārkāpuma protokolus, piemēroti arī naudas sodi.
Kā ziņots, pagājušās nedēļas nogalē mēbeļu ražotnē Imantā izcēlās ugunsgrēks, kurš, iespējams, būs visilgāk dzēstais ugunsgrēks kopš 2008.gada, aģentūra LETA noskaidroja VUGD.
Ugunsgrēks mēbeļu ražotnē izcēlās pagājušās nedēļas svētdienas rītā. Ņemot vērā, ka dzēšana ar ūdeni nedod vēlamo rezultātu, šodien ugunsgrēka dzēšanā tiek pielietota izolācijas metode - izmantojot traktoru, tiks aizbērtas ražotnes ieejas, lai telpās vairs neiekļūst skābeklis, bez kura klātbūtnes degšana nav iespējama.
LETA
Foto:Edijs Pālens / LETA