abc.lv skaitļos

Lietotāji online23
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Lidostas "Rīga" tehnisko dienestu ēkas pamatos ieliek kapsulu ar vēstījumu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Lidostas "Rīga" tehnisko dienestu ēkas pamatos ieliek kapsulu ar vēstījumu

Lidostas "Rīga" tehnisko dienestu ēkas pamatos ieliek kapsulu ar vēstījumu

Šī gada 10. novembrī lidostas "Rīga" tehnisko dienestu ēkas pamatos ielikta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Ēkā šobrīd uzsākti vērienīgi pārbūves darbi, kas paredz pilnībā rekonstruēt darba telpas 4000 m2 platībā lidostas atbalsta dienestu vajadzībām, kā arī siltināt ap 6000 m2 lielu platību.

Kopš darbu uzsākšanas ēkā tiek veikti nepieciešamie demontāžas darbi, atbrīvojot vietu jauni veidojamām būvkonstrukcijām. Tiek izbūvēti jauni pāļi, pamatu sijas un kolonnas, kā arī uzsākta pārsegumu būvniecība.

Foto: RERE Design&Build valdes loceklis Jevgeņijs Ņesterovičs, SIA P.M.G. pārstāvis Egons Zvirgzdiņš, lidostas "Rīga" valdes loceklis Normunds Feierbergs un RERE Grupa valdes priekšsēdētāja Mārīte Straume. Otrā rindā RERE Design&Build valdes loceklis Tomas Ubavičius un SIA ”NAMS” vadītājs Sergejs Ņikiforovs.

Svinīgajā kapsulas ielikšanas brīdī lidostas "Rīga" valdes loceklis Normunds Feierbergs norādīja: "Iemūrējot ēkas pamatos kapsulu ar vēstījumu nākotnei, mēs vispirms domājam par mūsu šīsdienas darbiniekiem, kuri līdz ar rekonstruēto ēku iegūs modernas un ērtas darbavietas. Tomēr tikpat svarīgas lidostai “Rīga” ir arī rūpes par nākamajām paaudzēm. Tāpēc šo ēku veidojam videi draudzīgu un ilgtspējīgu, izmantojot labākās prasmes un tehnoloģijas, kādas šodien ir pieejamas."

Būvniecības uzņēmuma "RERE Grupa" valdes priekšsēdētāja Mārīte Straume uzsvēra: "Šodien būvējam ar skatu uz nākotni – tā, lai ēka būtu ērta, funkcionāla un energoefektīva. Lai arī projekts ir ar saviem izaicinājumiem, jo būve celta pagājušajā gadsimtā, mēs to pārbūvējam atbilstoši mūsdienu prasībām, izbūvējot arī jaunu apjomu. Kapsulā liekam līmeņrādi kā kvalitātes apliecinājumu un simbolisku izlīmeņotāju starp veco un jauno apjomu."

Banner 280x280

Būvniecības projekts paredz pārbūvēt ne tikai tehnisko dienestu ēku, bet arī inženiertīklu izbūvi, vides pieejamības risinājuma sakārtošanu, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbus. Pārbūves darbu budžets ir 9,6 miljoni eiro, no kuriem 83 % lidosta segs no sava investīciju budžeta, savukārt 17 % līdzfinansēs ES Kohēzijas fonds. Ar būvnieku noslēgtais līgums paredz, ka darbi jāpabeidz līdz līdz 2023. gada beigām.

Projekta būvniecības ierosinātājs ir VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”. Būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību nodrošina SIA”NAMS”, bet būvuzraudzību – SIA P.M.G. Galvenais būvuzņēmējs ir "RERE Grupa" meitas uzņēmums SIA “RERE Meistari”.

Pagājušā gadsimta 70. gados celtās tehnisko dienestu ēkas rekonstrukcija ir viena no atbalstītajām aktivitātēm ES Kohēzijas fonda projektā “Drošas un videi draudzīgas infrastruktūras attīstība starptautiskajā lidostā “Rīga””.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu