Līdz 15. novembrim atvērta reģistrēšanās konferencei “Betona ilgmūžība un ilgizturība”
Šī gada 23. novembrī Rīgā norisināsies Latvijas Betona Savienības 31. Zinātniski tehniskā konference “Betona ilgmūžība un ilgizturība”. Tās ietvaros Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas akadēmijas un industrijas pārstāvji ziņos par betona ilgizturības un ilgmūžības noteicošajiem un ietekmējošajiem faktoriem Baltijas jūras reģionā. Visi interesenti ir aicināti pieteikties dalībai konferencei līdz 15. novembrim. Tā ir unikāla iespēja vienas dienas laikā iegūt vispusīgu ieskatu par betona ilgizturības un ilgtspējas jautājumiem, kā arī iepazīties ar vērtīgiem nozares pētījumu rezultātiem un pieredzes stāstiem.
Lai nodrošinātu betona ilgizturību un projektētais betona konstrukcijas kalpošanas laiks atbilstu plānotajam, ir jāņem vērā vides apstākļi, kurā betona konstrukcija atradīsies lietošanas laikā. Pretējā gadījumā var nākties saskarties ar to, ka betona konstrukcijām jau pirmajos kalpošanas gados ir nepieciešami remontdarbi. Šādā veidā netiek ievēroti ilgtspējas principi, uz ko tiecas nozare, jo būvju būvniecības un ekspluatācijas laikā tiek ģenerēts ievērojams daudzums CO2 izmešu. Tādēļ šogad konferences fokuss ir ilgmūžība un ilgizturība.
“Šī ir pirmā reize, kad tepat, Latvijā, vienas dienas laikā būs iespēja noklausīties tik daudz lekcijas par betona ilgizturības un ilgmūžības jautājumiem. Turklāt mēs esam pulcējuši vadošos Latvijas un arī daudzus starptautiski labi atpazīstamus ārzemju ekspertus. Konference ir lieliska iespēja visām iesaistītājiem pusēm, sākot no pasūtītājiem, arhitektiem un projektētājiem un beidzot ar būvniekiem un betona ražotājiem, būtiski paaugstināt savu kompetenci betona ilgizturības un ilgmūžības jautājumos,” uzsver Rolands Cepurītis, Dr. ing., asociētais profesors Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātē (NTNU), Latvijas Betona Savienības valdes loceklis un SIA “Primekss” tehnoloģiju direktors (CTO).
Klātesošajiem būs iespēja piedalīties īpašā sesijā, kuras ietvaros tiks publiskoti jaunatklājumi par vairākām Latvijā pielietotām būvniecības inovācijām, piemēram, par šķiedru un īpaši augstas stiprības betona (Ultra High Performance Concrete) pielietošanu sienu paneļos. Tā ir jauna betona klase, kas izstrādāta Francijā pagājušā gadsimta 90. gados un kurai piemīt izcilas īpašības, tostarp augsta apstrādājamība, augsta spiedes izturība, palielināts plastiskums un augsta izturība pret vides iedarbību. Īpaši augstas stiprības betons aizvien biežāk tiek izmantots vietējos un starptautiskajos būvniecības tirgos augstceltņu konstrukciju, lielu laidumu saliekamo un priekšpresēto tiltu siju, jūras, aviācijas un aizsardzības ēku būvniecībā to mehānisko un ilgtermiņa ekspluatācijas īpašību dēļ.
Katru gadu konferences ietvaros norisinās arī Latvijas betona olimpiāde, lai veicinātu studentu un jauno speciālistu aktīvu iesaisti nozares pētniecībā, mērojot spēkus ar jau pieredzējušajiem nozares pārstāvjiem. Uzvarētāji tiks sumināti konferences laikā, veicinot jauno speciālistu atpazīstamību un tālākās karjeras izaugsmi.
Reģistrēšanās un plašāka konferences programma pieejama: https://www.betonasavieniba.lv/lbs-konference/31-lbs-konference/
Par Latvijas Betona Savienības zinātniski tehnisko konferenci
Latvijas Betona Savienības zinātniski tehniskā konference ir Latvijas betona un dzelzsbetona nozares vadošais pasākums. LBS konference kalpo kā platforma, kur ziņot par jaunākajiem sasniegumiem betona un dzelzsbetona zinātnes jomā, tehnoloģiskām inovācijām nozarē, jauniem materiāliem un inovatīviem risinājumiem, izpildītajiem vērienīgākajiem vai izaicinošākajiem betona konstrukciju projektiem būvobjektos, kā arī izmaiņām standartos un tehniskajos noteikumos. Konferences mērķis apvienot līdzīgā mērā nozarē iesaistītos speciālistus – zinātniekus, būvkonstrukciju projektētājus, betona tehnologus un kvalitātes vadītājus, būvuzņēmējus un būvuzraugus, – lai nodrošinātu diskusiju un informācijas apmaiņu, veicinot nozares un turpmāku tehnoloģisku attīstību.