abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Līdz 5. aprīlim turpinās pieteikšanās starptautiskā konkursā "Rail Baltica" pamattrases būvdarbu uzraudzībai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Līdz 5. aprīlim turpinās pieteikšanās starptautiskā konkursā "Rail Baltica" pamattrases būvdarbu uzraudzībai

Līdz 5. aprīlim turpinās pieteikšanās starptautiskā konkursā "Rail Baltica" pamattrases būvdarbu uzraudzībai

"Rail Baltica" projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums "Eiropas Dzelzceļa līnijas", atsaucoties konkursantu ierosinājumam, līdz 2022. gada 5. aprīlim pagarinājis pieteikšanās termiņu starptautiskam konkursam "Rail Baltica" pamattrases izbūves būvuzraudzības pakalpojumiem.

Inženierkonsultanta un būvuzraudzības pakalpojumu konkurss norit vienlaikus ar apjomīgāko iepirkumu dzelzceļa trases izbūvei Latvijā – konkursu ""Rail Baltica" pamattrases būvdarbi Latvijā". Tādējādi tiks izveidota būvdarbu un to uzraudzības komanda, lai nodrošinātu savlaicīgu būvdarbu veikšanu Latvijā ārpus Rīgas robežām un sekmīgi uzsāktu pamattrases būvdarbus 2023. gada pirmajā pusē atbilstoši trases posmu gatavībai.

"Eiropas Dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris: „Esam respektējuši kandidātu ierosinājumu un pagarinājuši pieteikšanās termiņu, jo esam ieinteresēti saņemt izsvērtus un detalizēti izstrādātus piedāvājumus. Pieredzējušas un nozīmīgas būvnieku apvienības ir pieteikušas savu kandidatūru pamattrases būvniecības iepirkumā, kas stiprina mūsu pārliecību - arī būvuzraudzībai ir jābūt līdzvērtīgā līmenī atbilstoši augstajām "Rail Baltica" drošības, ekspluatācijas, vides pieejamības, normatīvo aktu un pasūtītāja prasībām, kas tiks pārvaldīta FIDIC līgumu nosacījumu ietvarā. Līdz šim esam  rīkojuši vairākas tiešsaistes sanāksmes potenciālajiem piegādātājiem, skaidrojot gan konkursa gaitu, gan prasības un citus jautājumus. Potenciālo konkursantu lielā interese par šiem vebināriem apliecina interesi  piedalīties šajos konkursos.

Jāapzinās, ka "Rail Baltica" dzelzceļa trases izbūve Latvijā vairāk nekā 200 km garumā pēc pāris gadiem būs apjomīgākā projekta izbūve, kam jāsagatavojas laikus. Neraugoties uz konkursa termiņa nelielu pagarinājumu, šī projekta kopējos realizācijas termiņus tas neietekmēs.”

Jau ziņots, ka "Rail Baltica" projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums "Eiropas Dzelzceļa līnijas" pērn 17. decembrī izsludināja starptautisku konkursu "Rail Baltica" pamattrases izbūves būvuzraudzības pakalpojumiem. FIDIC konkursa procedūras iepirkuma priekšmets ir inženierkonsultanta un būvuzraudzības pakalpojumu nodrošināšana "Rail Baltica" pamattrases infrastruktūras būvdarbiem Latvijā ārpus Rīgas robežām. Kandidātam jābūt ar ilggadēju pieredzi dzelzceļu un citas inženierinfrastruktūras būvuzraudzībā un FIDIC līgumu vadībā.

Konkurss norisinās divos posmos: pirmajā notiks kandidātu atlase, bet otrajā – pretendentu iesniegto sākotnējo piedāvājumu novērtēšana un, ja nepieciešams, sarunas, galīgo piedāvājumu iesniegšana un iepirkuma līguma slēgšana.

Otro kārtu plānots izsludināt 2022. gada maijā. Ar konkursa uzvarētāju līgumu plānots noslēgt 2022. gada septembrī. Vairāk ar konkursa nosacījumiem var iepazīties šeit .

"Rail Baltica" dzelzceļa trase Latvijā stiepjas aptuveni 260 km garumā, sākoties pie Lietuvas – Latvijas robežas un turpinās caur 10 pašvaldību teritoriju: Bauskas, Ķekavas, Olaines, Mārupes novadu, galvaspilsētu Rīgu, turpinoties Igaunijas virzienā caur Salaspils, Ropažu, Siguldas, Saulkrastu un Limbažu novadu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betonam.lv piedāvā tirdzniecībā ārējo, iekšējo, betona kāpņu un terases pārklājumus / hidroizolācijas materiālus ar neslīdošu, dekoratīvu virsmu. Ir pieejami dažādi kvarca akmentiņu toņi.

Aktualitātes

LBA raidieraksts Nr. 14: Ja gribi taupīt siltumu ziemā, atjauno māju vasarā!

LBA raidieraksts Nr. 14: Ja gribi taupīt siltumu ziemā, atjauno māju vasarā!

Mājas atjaunošanā svarīgākais ir labs projekts, piemērotāko materiālu izvēle un rūpīga būvdarbu uzraudzība, tā Latvijas Būvnieku asociācijas raidieraksta "Celtnis 3D" 14. laidienā apliecina Ineta Ventniece, daudzdzīvokļu māju renovācijas projektu vadītāja no Piņķiem, un SIA "Rockwool" vadītājs Latvijā Māris Želvis.

Pielaiko telpu, māju, dārzu